• BIST 90.960
  • Altın 190,063
  • Dolar 4,8270
  • Euro 5,6126
  • Lefkoşa 41 °C
  • Girne 33 °C
  • Mağusa 37 °C
  • İskele 37 °C
  • Güzelyurt 36 °C
  • Lefke 41 °C

İskele polisinden turizme tokat!

İskele polisinden turizme tokat!
Kaya Artemis Otel’de 5000 kişilik organizasyon düzenleyen Akmina Travel'in turistleri hava limanına taşıması sırasında İskele polisinin engeliyle...

Kaya Artemis Otel’de 5000 kişilik organizasyon düzenleyen Akmina Travel'in turistleri hava limanına taşıması sırasında İskele polisinin engeliyle karşılaşıldığı öğrenildi.

İskele polisi tarafından önü kesilerek araçtan indirilen yolcuların valizleri açılarak yaklaşık bir saat bekletildikleri belirtilirken, polis tarafından araca da el konulduğu kaydedildi.

KKTC'de ilk kez 5 bin kişilik büyük bir organizasyon gerçekleştirildiği hatırlatılırken, İskele polisinin davranışı kınandı.

[gallery columns="2" ids="27602,27603"]

Akmina Travel'in Kıbrıs Ada Haber'e yaptığı açıklama şöyle:

Adamızda 1-17 Kasım tarihleri arasında Akmina Travel olarak, Kaya Artemis Otel’de 5000 kişilik organizasyon düzenlemekteyiz. 13 Kasım 2013 tarihinde talihsiz bir olay yaşanmıştır. Yaklaşık 1000 kişinin otelden havalimanına transferini gerçekleştirdiğimiz sırada İskele polisi tarafından önümüz kesilerek yolcularımız araçtan indirildi ve valizleri boşaltılarak  yaklaşık 1 saat bekletildiler.

Firmamızın  araçlarında turistik  T izni mevcuttur ve bu izinler ada geneli havaalanı transferi ve turlar için kullanılabiliyor . Yinede polisler tarafından aracımıza el konulmuş ve yolcularımız mağdur edilmiştir. KKTC turizminde ilk defa aynı anda 4000 kişilik bir organizasyon yapılmıştır ve ülkemize ciddi boyutlarda maddi gelir sağlamıştır.  Kimsenin verilen bunca emeğe karşı haksızca davranma hakkı yoktur.

Bilinmelidir ki ülke turizmimize verilen zarar sadece otele değil aynı zamanda beraberinde 35 iş sektörüne de zarar vermektedir.

3 taksi şoförünün T iznimiz olmasına rağmen, bize karşı olmaları ve polisi taraflarına çekmeleri bizi ve turizmi yaralamıştır. Zira önümüzde ki sene gerçekleştireceğimiz 6000 kişilik operasyonumuz iptal olmuştur. Organizasyona katılan firmalar tarafından “seneye bu organizasyon KKTC  sınırları içerinde olursa katılmayacağız ” denmiştir. Ekonomiye ciddi katkısı olacak organizasyon ellerimizin  arasından kayıp gitmiştir. Bunun sebebini kim ödeyecektir? Ayrıca T izinli otobüsümüzün şoförü 5 taksi şoförü tarafından darp edilmiş ve polisin hiçbir müdahalesi olmamıştır.

Bu tür emri veren iskele polis müdürü eminim ki yasalara vakıf olmadığından  bu tür bir karar almıştır. Daha sonra işin doğrusunu öğrenince araçlarımızı ve yolcularımızı serbest bırakmıştır.

Ayrıca,tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı bildiririz."

Akmina Travel'in tüm izin belgeleri için tıklayınız>>>> akmina t belgesi

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615