• BIST 1.454
  • Altın 490,553
  • Dolar 8,2981
  • Euro 10,0943
  • Lefkoşa 27 °C
  • Girne 26 °C
  • Mağusa 28 °C
  • İskele 28 °C
  • Güzelyurt 26 °C
  • Lefke 27 °C

Işık Kitabevi'nden 26’ncı Kitap Fuarı!

Işık Kitabevi 26’ncı Kitap Fuarı 26 Ağustos- 6 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek.Kızılbaş Kilisesi-Gençlik Merkezi’nde yer alacak Kitap Fuarı’nın...
Işık Kitabevi'nden 26’ncı Kitap Fuarı!

Işık Kitabevi 26’ncı Kitap Fuarı 26 Ağustos- 6 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek.

Kızılbaş Kilisesi-Gençlik Merkezi’nde yer alacak Kitap Fuarı’nın bu yılki ana teması “Adalet” olacak.

Fuar, 10.00–13.00, 17.00–24.00 saatleri arasında açık olacak. Pazar günleri ise Fuar 17.00–24.00 arası gezilebilecek. Fuarda tüm kitaplar yüzde 10 indirimli olarak satılacak.

MERLEN

Işık Kitabevi sahibi Nahide Merlen bu sabah Gençlik Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyerek Fuar programı hakkında bilgi verdi.

Işık Kitabevi sahibi Nahide Merlen, çeyrek asırdır fuar düzenlediklerine değinerek “Okuyan sorgulayan toplum mücadelesinin parçası olmaya çalıştık” diye konuştu.

Bu yılki fuara, Sanatçı ve Yazarlar Birliği, Gençlik Merkezi ve Gazeteciler Birliği’nin katkı yapacağını anlatan Merlen, bu kuruluşların Fuar kapsamında birer gece etkinlik düzenleyeceğini belirtti.

Merlen fuar kapsamında Türkiye’den gazeteci yazar Ece Temelkuran’ın “Düğümlere Üfleyen Kadınlar” isimli kitabıyla ilgili söyleşi gerçekleştireceği bilgisini vererek, her yıl verdikleri Onur Ödülü’nün bu yıl, üretime yaptığı katkı ve duruşu nedeniyle, Kıbrıs Türk Esnaf Zanaatkârlar Odası’na verileceğini belirtti.

Fuara yeni kitaplarla da destek verileceğini belirten Merlen, fuar kapsamında Cenk Mutluyakalı’nın “İşkenceci Polisi Sesinden Tanırım” ve Kıbrıslı Rum yazar Kiriakos Cambazis’in “Bir Mitin İfşası” kitaplarının tanıtımının yapılacağını söyledi.

Merlen, kitapların TC fiyatlarının yüzde 10 altında satılacağını ve tüm etkinliklerin de 20.30’da başlayacağını ifade etti.

FUAR PROGRAMI

Işık Kitabevi tarafından 26’ncısı düzenlenen fuar 27 Ağustos Pazartesi akşamı saat 20.30’da açılacak.

Açılışta yeni basılan kitapların tanıtımı yapılacak. Açılış gecesinde Shades of Black, Gommalar Cover Band, ve Omorfo Blues Band  müzik dinletisi sunacak.

27 Ağustos Salı günü, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nin düzenlediği “Hukuk ve Etik Bağlamında Medya” Paneli gerçekleşecek. Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen) Genel Sekreteri Canan Onurer’in moderatörlüğünü yapacağı panele Medya Etik Kurulu Başkan Yardımcısı Yrd.Doç. Dr.Gürdal Hüdaoğlu, Baro eski Başkanı avukat Mustafa İnan ile Havadis Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Ekmekçi konuşma yapacak.

28 Ağustos Çarşamba günü “Türkiye – Kıbrıs İlişkileri ve Adalet” konulu panel düzenlenecek. Panelde, Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Partisi Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ile Demokrat Parti Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş konuşma yapacak.

29 Ağustos Perşembe günü, “Kıbrıs Sorunu, Çözüm Arayışları ve Adalet” konulu panel düzenlenecek. Panelde tarihçi Dr. Andonis Hacigiriakos ile öğretim üyesi- yazar Prof. Dr. Niyazi Kızılyürek konuşma yapacak.

30 Ağustos Cuma günü Kıbrıs Türk Sanatçı ve Yazarlar Birliği, “Sanat ve Etik” konulu panel verecek. Panelde Şair- Yazar Hakkı Yücel, Sanatçı- Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümit İnatçı ve Şair- Yazar Gürgenç Korkmazel  konuşma yapacak.

Fuar kapsamında 31 Ağustos Cumartesi Gençlik Merkezi Anma Gecesi düzenleyecek. 1 Eylül Pazar herhangi bir etkinlik yapılmazken, 2 Eylül Pazartesi “Yeni Dünya Düzeninde Üretim, Paylaşım ve Adalet (Quo Vadis?)” konulu panel düzenlenecek. Panelde, ekonomist Doç. Dr. Fatma Güven Lisaniler moderatörlük görevini üstlenirken, Kıbrıs Türk Esnaf Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga, sendikacı Koral Aşam, Genç İşadamları Derneği Başkanı Arsen Angı ile Ekonomist Doç. Dr. Mustafa Besim konuşma yapacak.

3 Eylül Salı günü, “Kuzey Kıbrıs’ta Adalet” konulu panel düzenlenecek. Panelde öğretim görevlisi Mustafa Öngün, hukukçu- milletvekili Yrd. Doç. Dr. Tufan Erhürman,  ile Lefkoşa Baro Başkanı Avukat Gökan Asafoğulları  konuşma yapacak.

4 Eylül Çarşamba günü Gazeteci Yazar Ece Temelkuran, “Adaletin Bu Mu Dünya” temasıyla, “Düğümlere Üfleyen Kadınlar” kitabı üzerine söyleşi ve imza gecesi düzenleyecek.

5 Eylül Perşembe “Azınlıklar , Mülteciler, Sığınmacılar, Göçmenler ve Dezavantajlı Gruplar Konuşmacılar” konulu panel düzenlenecek. Panelde öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Dayıoğlu, Göç Kimlik ve Hak Çalışmaları Merkezi Direktörü Mine Yücel ile hukukçular Faika Deniz Paşa ve Fezile Osum konuşma yapacak.

Fuarın son günü olan 6 Eylül Cuma ise “Ortadoğu ve Dünya’da Adalet” konulu panel düzenlenecek. Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. İlksoy Aslım’ın moderatör olduğu panelde öğretim üyesi Dr. Nur Köprülü ile Gazeteci Yazar Hüsnü Mahalli konuşma yapacak.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76