• BIST 94.082
  • Altın 189,854
  • Dolar 4,7932
  • Euro 5,6125
  • Lefkoşa 25 °C
  • Girne 25 °C
  • Mağusa 25 °C
  • İskele 25 °C
  • Güzelyurt 22 °C
  • Lefke 25 °C

HTKS Maliye Bakanı'ndan yanıt bekliyor!

HTKS Maliye Bakanı'ndan yanıt bekliyor!
Kıbrıs Türk Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTKS) Başkanı Cem Kapısız, Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Demokrat Parti Ulusal...

Kıbrıs Türk Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTKS) Başkanı Cem Kapısız, Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-UG) koalisyon hükümetinin sivil havacılıktaki sorunların çözümü konusunda bekledikleri adımları atmadığını ileri sürdü.

Kapısız, “Ulaşılması çok güç olan Maliye Bakanı Zeren Mungan’a çağrı yapıyoruz. 6 Kasım Çarşamba günü mesai bitimine kadar Mungan’ın taleplerimizle ilgili aşırı yoğunluktan dolayı ileride görüşülecek bir tarih değil, net kararını bekliyoruz” ifadesine yer verdi.

“KISIR DÖNGÜ”

Cem Kapısız yaptığı açıklamada, “Geçmiş hükümetle olduğu gibi şimdiki hükümetle de yapmış olduğumuz görüşmeler, kısır döngüye dönüştü. Hiçbir yere varamayacağı apaçık ortadadır” diyerek uzun süredir sıkıntılarına çözüm beklediklerini söyledi.

“SİVİL HAVACILIK DAİRESİ TEŞKİLAT YASASI İŞLEVİNİ YİTİRDİ”

Sivil Havacılık Dairesi Teşkilat Yasası’nın işlevini yitirdiğini savunan Kapısız, “Yasadaki düzenlemelerle ilgili olarak bir bakanlık topu diğer bakanlığa oradan da diğer bakanlığa atmaktadır. Sürekli olarak bulunamayan ve ulaşılamayan bürokratları beklemekteyiz” dedi.

“ÇALIŞANIN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNDE ARPA BOYU KADAR İLERLEME YOK”

Kapısız, devlet mekanizmalarının zam, atama, kurultay konularında “hızla” ve “itina” ile çalıştığını ileri sürerek çalışanın sorunlarının çözümü konusunda arpa boyu kadar ilerleme olmadığını iddia etti.

“SİVİL HAVACILIKTAKİ BİRÇOK SORUN ARTIK KANSERE DÖNÜŞTÜ”

“Bu kadar teknik ve hayati önemi olan hava trafik hizmetleri tüm dünya ülkelerinin yöneticileri tarafından el üstünde tutulup gerekli düzenlemeler yıllar öncesinden tamamlanırken, bizde inat ve ısrarla görmezden gelinmekte hasıraltı edilmektedir” ifadesine yer veren Cem Kapısız şunları da ekledi:

“İleri planlamadan yoksun şekilde günü birlik adımlar yüzünden Sivil Havacılıktaki birçok sorun artık kansere dönüşmüştür.

Uluslararası standartları olan ve bunlar karşılanmadığı taktirde hiç bir ülkenin dünyada kabul görmediği ortamda, sendikamız olayın vahametini yetkiliklere daha nasıl anlatacağının yolunu bulamamaktadır.

Bunlar yetmezmiş gibi; mücadelesini verdiğimiz çağ atlama çabaları, yetkili, yetkisiz bazı kurum ve kuruluşlar tarafından, topluma kötü gösterilip itibarsızlaştırılmaya çalışılmaktadır.

Kontrolörler olarak bizden beklenen anlayış, fedakarlık ve duyarlılığı yeterince yerine getirerek artık gelen giden hükümetlerin bizleri ne suiistimal etmesine ne de emeğimizi sömürmesine izin vermeyeceğimizi belirtiriz.

Hükümet yetkilileri eğer samimi iseler aynı sözleri eylem süreci içerisinde de tutabilecekleri kadar zamanları olacaktır.

“Ulaşılması çok güç olan Maliye Bakanı Zeren Mungan’a çağrı yapıyoruz. 6 Kasım Çarşamba günü mesai bitimine kadar Mungan’ın taleplerimizle ilgili aşırı yoğunluktan dolayı ileride görüşülecek bir tarih değil, net kararını bekliyoruz.”

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615