• BIST 94.082
  • Altın 189,854
  • Dolar 4,7932
  • Euro 5,6125
  • Lefkoşa 25 °C
  • Girne 25 °C
  • Mağusa 25 °C
  • İskele 25 °C
  • Güzelyurt 22 °C
  • Lefke 25 °C

'Hastanede bakım yok, şiddet var!'

'Hastanede bakım yok, şiddet var!'
Astım krizi sonucu hastaneye kaldırılan bir hasta yakınının şikayetleri dudak uçuklattı. Göğüs bölümünde yatılı tedavi gören ve durumu aciliyetini...

hastane nalbantoğluAstım krizi sonucu hastaneye kaldırılan bir hasta yakınının şikayetleri dudak uçuklattı. Göğüs bölümünde yatılı tedavi gören ve durumu aciliyetini koruyan Canan Kurtoğlu isimli hastanın yakını olan Gazeteci Çiğdem Aydın, hemşirelerin agresif tutum ve davranışlarından şikayetçi oldu.

Göğüs Bölümü’nde görev yapan bir hemşirenin tavırları Sağlık Bakanlığı’na bildirildi. Hasta yakını olan Gazeteci Çiğdem Aydın, astım krizi şikayetiyle hastaneye kaldırılan acil bir vaka için, serviste oksijen maskesi bulunmamasını da hayretle karşıladığını belirtti.

Kıbrıs Ada Haber – Rana SARRO

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne bağlı Yataklı Tedavi Kurumu’nda yatılı tedavi gören hasta ve hasta yakınları, hemşirelerin ilgisizliğinden ve sert tavırlarından şikayetçi.

Astım krizi şikayetiyle acil olarak hastaneye kaldırılan ve Göğüs Bölümü’ne yatırılan Canan Kurtoğlu isimli hastanın yakını Gazeteci Çiğdem Aydın, yaşadıklarını Kıbrıs Ada Haber'e anlattı.

16 Ocak’ta astım krizi şikayetiyle hastaneye kaldırılarak yatılı tedaviye alınan Canan Kurtoğlu'nun kızı Çiğdem Aydın'ın isyanı, Sağlık Bakanlığı’na taşındı.

Oksijen maskesi yok!

Gazetemize gelen şikayete göre; Göğüs Bölümü’nde oksijen maskesi bulunmuyor ve acil vakalara müdahale için, oksijen maskesinin hasta yakınları tarafından eczaneden temin edilmesi bekleniyor.

Solunum sorunu yaşayan bir hasta için doktorun reçeteye yazdığı hapların da serviste bulunmadığı belirtildi. Yine aynı serviste; hastaların kullanması için battaniye de bulunmadığı, talep üzerine ise solunum güçlüğü çeken astım hastasına tozlu ve kirli battaniyenin verildiği savunuldu.

Devlet Hastanesi’ne bağlı Göğüs Bölümü’nde, solunum yetmezliği nedeniyle, yaşam mücadelesi veren hastalar ile hasta yakınlarına hemşirelerin tutumu ise, başlıca şikayet konusu oldu.

Hemşirelerin tavrı dehşet verici!

Durumu kötü olan annesi Canan Kurtoğlu’nun, başucunda bıraktığı tansiyon haplarını bulamayan Kurtoğlu’nun kızı Aydın, hapları hemşirenin aldığını öğrenince, durumun izahı için hemşire ile konuşmak isteyince başına gelmeyen kalmadığını anlattı.

Annesinin durumundan endişeli olduğunu kaydeden hasta yakını, Göğüs Bölümü’nde görevli Hatice Holoğlu isimli hemşirenin agresif tutum ve davranışlarına maruz kaldığını savundu. Aydın şunları ekledi:

"Öfkelenen hemşire, müthiş bir sinirle annemin yanına geldi , annemin kolunu oldukça sert bir şekilde tutup serumu takma bahanesiyle çevirince, bende uyardım; 'o tuttuğun insan koludur daha yavaş ve kibar davran' dedim. 'Bana işimi nasıl yapacağımı öğretme' diye bağırdı."

Sağlık Bakanlığı’na şikayet...

Hemşirenin agresif davranışları karşısında şaşkına döndüğünü anlatan Aydın, bu durumu sözlü ve yazılı olarak Sağlık Bakanlığı’na bildirdiğini belirtti.

Ziyaretçilere de kaba davranış…

Kıbrıs Ada Haber’e gelen şikayetlere göre, Göğüs Bölümü’nde görevli diğer bazı hemşirelerin de agresif tavırları, ziyarete giden hasta yakınlarının gözünden kaçmıyor. Sağlık Bakanlığı’nın konuyla ilgili nasıl bir tutum izleyeceği ise merak konusu oldu.

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615