• BIST 96.875
  • Altın 222,892
  • Dolar 5,6388
  • Euro 6,4774
  • Lefkoşa 32 °C
  • Girne 27 °C
  • Mağusa 31 °C
  • İskele 31 °C
  • Güzelyurt 27 °C
  • Lefke 32 °C

Gezici 'bel altı saldırmaya' başladı!

Denktaş'ın Gezici hakkındaki iddiasına, sert yanıt geldi...
Gezici 'bel altı saldırmaya' başladı!

Başbakan Yardımcısı Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Gezici'nin anketi hakkında şok bir iddiada bulundu. Denktaş, Gezici Araştırma Şirketi Direktörü Murat Gezici'nin Demokrat Parti'yi birinci parti göstermek için, kendisinden 500 bin TL istediğini açıkladı.

Gezici Araştırma Merkezi Direktörü Murat Gezici, saldırgan tavırla Denktaş'ın açıklamasını yalanladı ve hukuk sürecine başvuracağını belirtti. Gezici, "Gezici Araştırma Merkezi olarak, Sayın Denktaş’a yüce KKTC hukuk devleti önünde hesap soracağız ve şikayetçi olacağız" dedi.

denktas-gezici-benden-500-bin-tl-istedi.jpgİLGİLİ HABER >>>> 

Denktaş: Anket şirketi benden 500 bin TL istedi!

 

 

 

 

Hatırlanacağı üzere UBP Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar da, Gezici Araştırma Şirketi ile ilgili şok eden bir açıklamada bulunmuştu. Tatar, Gezici Araştırma Şirketi Direktörü Murat Gezici'nin bizzat kendisini arayarak, yapılan anket sonucunda, ilk 5 isim arasında olduğu bilgisini verdiğini ve görüşmek istediğini ancak görüşmeye gitmediğini, bunun üzerine de, bir hafta sonra açıklanan anket sonucunda kendisinin isminin bile geçmediğini açıklamıştı.

anket-skandali.jpgİLGİLİ HABER >>>> KKTC'de ANKET SKANDALI!

 

 

 

Gezici'nin basına gönderdiği açıklama şöyle:

Değerli Basın Mensupları,

Gezici Araştırma Merkezi; Kuzey Kıbrıs ciddi kapsamlı boyutta araştırmalar yapmakta ve kamuoyuna şeffaflık ilkesiyle sonuçları paylaşmaktadır. 

Gezici Araştırma Merkezi yakın tarihte K.K.T.C. Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını bilen tek kurum olarak halkın güvenini kazanmıştır.

Bizler, bu güvenin boşa çıkmaması adına, özveriyle üzerimize düşen büyük sorumluluğun bilinciyle halk için kamuoyu için sonuçları açıklamaya devam ediyoruz.

Gezici Araştırma Merkezi’ni halk gözünde itibarsızlaştırmak ve kamuoyunu yönlendirmek için Gezici Araştırma Merkezine ve şahsım ‘’Murat Gezici’’ ye iftira atılmaktadır. 

Bu iftiralardan birini de; Demokrat Parti Genel Başkanı Sn. Serdar Denktaş atmaktadır. Sn. Denktaş ile bundan iki yıl önce bir otelin Restorant kısmında buluştuk. 

Kendisi ile tanıştığımızda, konuşamayacak kadar içkili olduğunu gördüm, çok da üzüldüm. 

Sn. Denktaş, partisinin başarısızlığını kapatmak amacıyla, kendisinden para istediğimi söylüyor.  Sn. Denktaş’tan asla para istemedim. Bunu kanıtlaması gerekir, bunu kanıtlamazsa müfteridir. 

Kendileri bizden anket istemedi ve bizde teklifte dahi bulunmadık.

 Vurgulamak gerekir ki Sn. Denktaş, Kuzey Kıbrıs’ın arazilerini kendi yandaşlarına  ve  ailesine verdiği, yolsuzluk iddalarının yüksek sesle konuşulduğu bir dönemde gündem çarpıtıyor. 

Gezici Araştırma Merkezi olarak, Sn. Denktaş’a yüce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hukuk devleti önünde hesap soracağız ve şikayetçi olacağız.

Saygılarımla

Murat Gezici

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615