• BIST 1.431
  • Altın 508,341
  • Dolar 8,5400
  • Euro 10,3502
  • Lefkoşa 24 °C
  • Girne 24 °C
  • Mağusa 24 °C
  • İskele 24 °C
  • Güzelyurt 23 °C
  • Lefke 24 °C

Geçitkale “Hepimiz Buradayız” dedi

DP Ulusal Güçler Geçitkale’de “Hepimiz Buradayız” sloganıyla bölgesel kitle toplantısı gerçekleştirdi. Miting havasında geçen bölgesel toplantıda,...
Geçitkale “Hepimiz Buradayız” dedi

denktaş-miting-selamlama

DP Ulusal Güçler Geçitkale’de “Hepimiz Buradayız” sloganıyla bölgesel kitle toplantısı gerçekleştirdi. Miting havasında geçen bölgesel toplantıda, kırmızı-beyaz TC-KKTC bayraklarının yanı sıra parti bayrakları ve atılan sloganlar meydanı inletti.

 

Toplantı’da konuşan DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, tüm halkın Barış ve Özgürlük Bayramını kutlayarak şöyle dedi; “Tüm uğraşımız atalarımızın bize miras bıraktığı devletimizi yüceltmek ve güçlü kılmaktır. Mehmetçik ve Mücahidin omuz omuza savaşarak bize armağan ettiği bu topraklarda ki refah seviyesini yükseltmek, KKTC’yi daha ileri bir seviyeye çıkarmak istiyoruz”

 

DENKTAŞ: “BENİM KÖKENİMDE, BU ÜLKEYE DÜN GELENİN DE KÖKENİ ANADOLUDUR. NE FARKIMIZ VAR?”

 

Halkı, ‘Türkiyeli-Kıbrıslı’ diye ayrıştıranlara, “1974’te Anadoludan çıkan Mehmetçik, Mücahidlerimizle birlikte bu toprakları vatan yapmak için can verdi. Şimdi köken araştırması yapıp, ‘Türkiyelisin-Kıbrıslısın’ diyenler var. Onlara soruyorum, benim kökenimde, bu ülkeye dün gelenin kökeni de Anadoludur. Ne farkımız var?” diye soran Denktaş, İrsen Küçük’ü küçük düşüncelerle halkın Türkiye sevgisini istismar ettiğini söyledi.

 

 

 “DENKTAŞ SOYADINI ‘TÜRKİYE’YE İHANET’ İLE EŞLEŞTİRENLERİ TARİH AFFETMEYECEK”

 

Denktaş bazı kampanya ekiplerinin halkın arasında dolaşarak Denktaş soyadını ihanet kelimesi ile yan yana getirmeye çalıştığını söyleyerek, halkın buna itibar etmediğini belirtti. Denktaş, “Denktaş soyadını, ‘Türkiye’ye ihanet’ ile eşleştirmek, yalan, yanlış, çirkin iftiralarda bulunmak o koltuğa değer mi? Tarih onları affetmeyecek” dedi.

 

“UBP VE CTP’DEN KURTULMAYA KARARLI BİR HALK VAR”

 

Halkın artık UBP ve CTP’nin oyunlarından sıkıldığını belirten Denktaş, “Birbirini destekleyerek halkımızı; ‘Türkiyeli-Kıbrıslı, dinci-dinsiz, çözüm yanlısı-çözüm karşıtı’ diye kamplara bölen ikiz kardeş olan UBP ve CTP’den kurtulmaya kararlı bir halk var. 28 Temmuz CTP ve UBP’den kurtulma günü olacaktır” dedi.

 

DENKTAŞ: “GELECEK GÜZEL GÜNLER HEPİMİZİN OLACAK”

 

‘Boykot’ ve ‘Karma Oy’ çağrılarına halkın itibar etmemesinin altını çizen Denktaş; “Bugün artık hepimizin yüzünde bir tebessüm var. Bize yaşatılan bütün çirkinliklere rağmen bu tebessümü yüzümüze koyan siz sevgili halkımızdır. Gittiğimiz her yerde öylesi güçlü bir destek veriyorsunuz ki, yüzümüzün gülmemesi imkansız. Allah sizlerden razı olsun kardeşlerim. Unutmayın gelecek güzel günler hepimizin olacak” dedi.

 

DENKTAŞ: “güvenİmİz; bİlgİmİzden, bİrİkİmİmİzden ve tecrübemİzdendİr”

Denktaş: “İnşallah 28 Temmuz’da halkımız DP Ulusal Güçlerin meşalesinin altına mühür vurarak o sandıktan ‘Başbakan’ olarak çıkmamızı sağlayacak. Çıktığımız yolda geleceğe yönelik güvenimiz; bilgimizden, birikimimizden ve tecrübemizdendir. Ekibimizin özverili çalışmaları nedeniyledir. Öyle bir gelecek kuracağız ki, artık insanımız hak ettiği refah seviyeye yükselecek, ülkemize istikrar gelecek, halkımız haklardan eşit şekilde faydalanabilecek ve çocuklarımızın gelecek kaygısı olmacak”

DENKTAŞ: “SAĞLIK, EĞİTİM VE EKONOMİ…”

DP Ulusal Güçler olarak, ‘Sağlık, Eğitim ve Ekonomi’ konularına özel önem vererek halkın karşına çıktıklarını ve yetki talep ettiklerini belirten Serdar Denktaş, “Kimisi bölgesel, kimisi genel siz halkımıza sunduğumuz taahütlerimiz var. Ülkemizin bugünkü durumdan daha da ileri gitmesini, daha güçlü olmasını sağlamak için sizden 28 Temmuz’da yetki istiyoruz” dedi.

Sağlık sistemini sil baştan düzenleyeceklerini söyleyen Denktaş, “Getireceğimiz system ile her vatandaşımız eşit bir biçimde sağlık haklarından yararlanarak, istediği hastahane ve hekimi seçme hakkına kavuşacak” dedi. Eğitim sisteminde ki yanlışlıkları düzelteceklerini belirten Denktaş, “Tüm çocuklarımız, okul öncesinden, üniversite eğitimi bitinceye kadar  devletin bütün okullarında, her türlü sportif, sosyal aktivite, lisans ve din eğitiminin verildiği, çocuklarımızın bilinçli yetiştiği, özel dersin ihtiyaç olmaktan çıktığı bir eğitim sistemine kavuşacak” dedi.

CTP’nin ÖRP’yi kurdurarak transfer dönemini başlattığını ve ülke demokrasisine darbe vurduğunu hatırlatan Denktaş, “2006 yılında CTP-ÖRP ile başlayan kötü yönetim süreci, İrsen Küçük döneminde yönetimsizliğe döndü. Bizler bu süreci sona erdirmek, ülkemizi iyi ve istikrarlı yönetime kavuşturmak, görüşme masasında güçlü olmak, dünya ile konuşurken eşit olduğumuz kanıtlamak için sizden yetki istiyoruz” dedi.

DENKTAŞ: “VÜCUDUNUN YARISINI BU ÜLKEDE BIRAKMIŞ İNSANIMA ‘YERLEŞİK’ DEMEYE KİMİN HAKKI VAR?”

Konuşmasının sonunda, sağ kolu ve sol bacağını 1974’de bu topraklar uğruna kaybeden Gazi Nusrettin Yüce ve yine 1974’de Kıbrıs Gazisi olan eski Tarım Bakanı Kenan Akın’ı sahneye davet eden Serdar Denktaş, Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Raif Denktaş’ın Sarayönü’nde gerçekleştirdiği bir miting konuşmasından da altını yaparak; “Vücununun yarısını bu ülkede bırakmış  insanıma, ‘yerleşik’ demeye kimin hakkı var?”diye sordu.

Bu esnada bölgesel kitle toplantısına katılan vatandaşlar meydanı inletircesine alkışlar ve sloganlarla TC-KKTC bayraklarını göklerde dalgalandırdı.

DPUG GECITKALEDE MITING DUZENLEDI (5)

KAŞİF: “İstikrarİ yakalayacak olan tek partİnİn DP Ulusal Güçler”

DP Ulusal Güçler Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif ise konuşmasında, ülkede değişimin önünü açacak, istikrarı yakalayacak olan tek partinin DP Ulusal Güçler olduğunu söyledi. Kaşif; “Halkımıza daha güçlü bir KKTC ve daha eşit bir yaşam sözünü veriyoruz. Başınıza değil, hizmeti ayağınıza getirmek için DP Ulusal Güçleri iktidara taşıyın” diyerek halktan 28 Temmuz seçimlerinde destek istedi.

 

KAŞİF: “BİZ ÇAMUR ATMAYA DEĞİL, İŞ YAPMAYA GELİYORUZ”

DP Ulusal Güçlerin gücünü halktan aldığını görenlerin çirkin iftiralarda bulunduklarını söyleyen Kaşif, “Bizim gücümüzden korkanlar, bizim kaynaşmamızı engellemek adına bizi parçalamak için büyük bir çaba gösterdiler. Başaramayınca da iftiralar atıyorlar. Buna rağmen bilsinler ki, biz hiç kimseye çamur atmayacağız. Çünkü biz çamur atamaya değil iş yapmaya geliyoruz” dedi.

KAŞİF’TEN KÜÇÜK VE YORGANCIOĞLU’NA ELEŞTİRİ…

Konuşmasında UBP ve CTP’yi de eleştiren Kaşif; “Önce İrsen Küçük, şimdi de Özkan Yorgancıoğlu, ‘istikrar’ demeye başladı. Hangi istikrardan bahsediyorlar? İstikrar KKTC’yi daha iyiye, güzele, mutlu günlere taşımaktır. Bunlar ne yaptı? Hepimizin sosyo-ekonomik yaşantısını aşağılara indirdi. Bu yüzden sizin yapacağınız istikrar yok olsun” dedi.

DP ULUSAL GÜÇLER GAZİMAĞUSA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI, GEÇİTKALE HALKINI SELAMLADI…

Konuşmaların ardından ardından Girne Milletvekili adayları; Dr. Ahmet Kaşif, Fikri Ataoğlu, Afet Özcafer, Dr. Hakan Dinçyürek, Mustafa Borataş, Anıl Kaya, Beyhan Gürgöze, Öztürk Keskinel, Ferdun Sakallı, Ferudun Güven, Mehmet Ersöz, Aysel Uzun ve Hasan Esen tek tek halkı selamladı.

[gallery ids="1620,1621,1622,1623,1624,1625"]

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76