• BIST 1.461
  • Altın 503,028
  • Dolar 8,3655
  • Euro 10,1213
  • Lefkoşa 19 °C
  • Girne 23 °C
  • Mağusa 20 °C
  • İskele 20 °C
  • Güzelyurt 17 °C
  • Lefke 19 °C

Gebe kalamayanlara YDÜ'den müjde!

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Hizmete GirdiSağlıkta ileri teknolojisi üssü olan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde (Near East...
Gebe kalamayanlara YDÜ'den müjde!

yaycıYakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Hizmete Girdi

Sağlıkta ileri teknolojisi üssü olan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde (Near East University Hospital)  yeni birim hizmete giriyor. Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi bilinen ismiyle Tüp Bebek Merkezi...

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi (Near East University Hospital) Tüp Bebek Merkezi’ni klasik Tüp Bebek merkezlerinden ayıran en önemli özellik:Kendiliğinden gebe kalamayan çiftlerin tüm problemlerini çözmeye adaydır.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi (Near East University Hospital) Kadın Hastalıkları ve  Doğum Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Eyyüp Yaycı, Tüp bebek Merkezinde tanı amacıyla; Histerosalpingografi, Tanısal ve Cerrahi Histeroskopi, Tanısal ve ya İleri Laparoskopik Operasyonlar, Preimplantasyon Genetik Tanı, Erkeğe tanısal amaçlı testis biopsisi veya testisten sperm alma yöntemleri (TESE, TESA, MESA) yapılmakta olduğunu ifade etti.

tüpYrd. Doç. Dr. Eyyüp Yaycı, Üremeye yardımcı tedaviler olarak (İnfertilite tedavisi kapsamında) İntrauterininseminasyon (aşılama), Klasik Tüp bebek tedavileri veya İlaçsız Tüp bebek (Mikroenjeksiyon dahil) yapıldığını belirtirken, bunun yanında Preimplantasyon Genetik Tanı, Blastokist transferinin de gerçekeştirildiğini kaydetti.

Tedavi olunacak Tüp bebek merkezinizi seçerken; seçilen  merkezde ekibintecrübe ve mesleki yeterlilik belgeleri, Tedavi ücretlerinin makul, mevcut destek birimleri, Ulaşım kolaylığı, Kanıtlanmış tedavi seçenekleri olması gerektiğine dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. Yaycı, yüksek gebe kalma oranı ve eve canlı bebek götürme oranları, komplikasyon oranı az bir merkez olması gerektiğinin de altını çizdi.

Yrd. Doç. Dr. Eyyüp Yaycı ,” Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi (Near East University Hospital) Tüp Bebek Merkezi, Avrupa İnsan Üreme ve Embriyoloji Cemiyeti (ESHRE) desteğiyle gerek halkımıza gerekse yurtdışından gelecek hastalarımıza en iyi hizmeti, en uygun ücretle, en bilimsel yöntemlerle en kısa sürede vermeye adaydır.” İfadelerini kullanırken, Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi’nin müjdesini vermenin gururunu yaşadıklarını belirtti.

 

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76