• BIST 115.450
  • Altın 166,641
  • Dolar 3,9399
  • Euro 4,8592
  • Lefkoşa 13 °C
  • Girne 13 °C
  • Mağusa 13 °C
  • İskele 13 °C
  • Güzelyurt 11 °C
  • Lefke 13 °C

GAÜ öğrencileri meclisi ziyaret etti

GAÜ öğrencileri meclisi ziyaret etti
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, kurumlarla Meclis’in bağlarının  güçlendirilmesinin önemine işaret ederek “Kurumlar ve Meclis ile bağlarımızı...

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, kurumlarla Meclis’in bağlarının  güçlendirilmesinin önemine işaret ederek “Kurumlar ve Meclis ile bağlarımızı ne kadar güçlendirirsek, ne kadar benimsersek, ne kadar benim dersek o kadar bizim oluyor. Ne kadar katılımcı olursak, ne kadar emek verirsek o kadar bizim oluyor” dedi.

Siber, bugün, Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) öğretim görevlisi Murat Karayalçın başkanlığındaki İşletme ve Ekonomi Fakültesi öğrencilerini kabul etti.

Meclis’ten verilen bilgiye göre, Murat Karayalçın ziyarette, Parlamento konusundaki derslerini bitirdiklerini ifade ederek, öğrencilere parlamento çalışmalarını yerinde göstermek için ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.

Öğrencilerin bir bölümünün siyaset bilimi ve kamu yönetimi; bazılarının iktisat, bazılarının ise uluslararası ilişkiler bölümünde eğitim aldığını belirten Karayalçın, grupta yerel yönetimler dersi alan öğrencilerin de bulunduğunu; yasama ve yürütme organında öğrencilere  siyaset sürecinin nasıl şekillendirildiğini anlatmaya çalıştığını kaydetti.

SİBER: “NE KADAR EMEK VERİRSEK O KADAR BİZİM OLUR”

Meclis Başkanı Sibel Siber ise öğrencilerin ziyaretinin okullar Meclis’te projesine katkı yaptığını belirterek, öğrencilere ve Karayalçın’a ziyaret nedeniyle teşekkür etti.

Öğrencilerin ülkelerinde siyasete ve ülke politikalarına yön verecek kişiler olacaklarını  anlatan Siber, siyaset ve siyasetçi profilinin gençlerin sayesinde çok daha güzel noktalara ulaşacağını söyledi.

Yasama organını yerinde görmenin bilgiyi çok daha kalıcı yaptığını ifade eden Siber, görsel ve işitsel hafızanın çok daha etkili olduğunu söyledi.

Siber, “Kurumlar ve Meclis ile bağlarımızı ne kadar güçlendirirsek, ne kadar benimsersek, ne kadar benim dersek o kadar bizim oluyor. Ne kadar katılımcı olursak, ne kadar emek verirsek o kadar bizim oluyor” dedi.

Siyaset ve siyasetçiye zaman zaman öfke duyulduğunu ifade eden Siber, bunları kırmanın gençlerin elinde olduğunu söyledi ve gençlerden  ülkelerini ilgilendiren her konuda katılımcı olmalarını istedi.

Siber, öğrencilerin ülke politikalarına yönelik sorularını da yanıtladı.

Daha sonra Meclis Genel Kurul Salonu’nu gezen öğrenciler son olarak da 2014 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nın  görüşüldüğü Mavi Salonu ziyaret ederek bütçe çalışmalarını kısa süre izledi.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615