• BIST 89.898
  • Altın 193,587
  • Dolar 4,8448
  • Euro 5,6556
  • Lefkoşa 24 °C
  • Girne 27 °C
  • Mağusa 26 °C
  • İskele 26 °C
  • Güzelyurt 23 °C
  • Lefke 24 °C

GAÜ Freedom ve Elysium açılışını Atalay yapacak

GAÜ Freedom ve Elysium açılışını Atalay yapacak
Girne Amerikan Üniversitesi(GAÜ) Hukuk, Eğitim Fakülteleri, Sosyal ve Fen Bilimleri Enstitülerinin yeni eğitim binası “Freedom Complex” ile  kız...

GAÜ Freedom ve Elysium açılışıGirne Amerikan Üniversitesi(GAÜ) Hukuk, Eğitim Fakülteleri, Sosyal ve Fen Bilimleri Enstitülerinin yeni eğitim binası “Freedom Complex” ile  kız öğrenci yurdu yeni binası “Elysium Court”un açılış törenleriyle “Smart Health” Sağlık ve Tıp Merkezi’nin temsili temel atma töreni Cuma günü gerçekleştirilecek.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, KKTC üst düzey devlet yetkilileri, İstanbul Bilim Üniversitesi Rektörü ve Florence Nightingale Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Çavlan Çiftçi;  İstanbul Bilim Üniversitesi Rektör Danışmanı Yavuz Tunç’un katılımıyla yapılacak tören saat 15.00’te başlayacak.

FREEDOM COMPLEX

GAÜ’den verilen bilgiye göre, resmi açılış töreni gerçekleşecek olan “Freedom Complex” binası bodrum katı dahil 5 kattan oluşurken, bodrum katındaki 6 Anfi, zemin katındaki Mahkeme Salonu ve 5 adet muhtelif büyüklükteki Bilgi İşlem Laboratuarlarıyla toplam 4 bin üzerine kuruldu.

Binada bulunan Hukuk ve Eğitim Fakülteleri yanında Fen ve Sosyal Bilimler Okulu ile derslikleri de bulunuyor.

Birinci ve ikinci katlarda 400 kişi kapasiteli Anfi-derslik; 200’er kişi kapasiteli derslikleri olan Freedom binasının üçüncü katı ise öğretim görevlisi ofislerine ayrıldı.

ELYSIUM COURT BÜNYESİNDE KIBRIS TARİH MÜZESİNİ BARINDIRACAK

Aynı anda açılışı yapılacak Elysium Court (kız öğrenci yurdu) 7 bin metrekarelik alan üzerine kurulu 5 kattan oluşuyor.

Bodrum katında adanın varoluşunu simgeleyen tarihi doku olarak düzenlenen müzesi ve öğrenci kulüplerinin yer aldığı Elysium Court, beş katta toplam 123 öğrenci konaklama odası ve 8 suiti ile birlikte 204 yatak kapasitesine sahip.

GAÜ SMART HEALTH SAĞLIK VE TIP MERKEZİ HAYATA GEÇİYOR

Florence Nightingale Hastaneleri Grubu ile GAÜ’nün işbirliğinde hayata geçecek olan “Smarth Health” Sağlık ve Tıp Merkezi projesinin temsili temel atma töreni de aynı gün gerçekleşecek.

GAÜ Smart Health Sağlık ve Tıp Merkezi 7 bin 700 metrekare alanın içerisinde 32 polikliniğe ilave olarak 3 tam donanımlı ameliyathane, doğumhane ve 50 yataklı hasta odaları yanında rehabilitasyon merkezi, alışkanlıkları bırakma merkezi ve yaşlı bakım merkezini de bünyesinde bulunduracak.

Açıklamada, GAÜ Smart Health Sağlık ve Tıp Merkezi’nin KKTC’nin sağlık turizmine öncü olmayı hedeflediği kaydedildi.

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615