• BIST 1.461
  • Altın 503,334
  • Dolar 8,3655
  • Euro 10,1213
  • Lefkoşa 18 °C
  • Girne 19 °C
  • Mağusa 19 °C
  • İskele 19 °C
  • Güzelyurt 16 °C
  • Lefke 18 °C

Eroğlu'ndan halka sandık çağrısı!

 Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, sandığa giderek özgür iradeyle oy kullanma, yasama ve yürütme için yetki vereceği milletvekillerini belirlemenin her...
Eroğlu'ndan halka sandık çağrısı!

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, sandığa giderek özgür iradeyle oy kullanma, yasama ve yürütme için yetki vereceği milletvekillerini belirlemenin her yurttaşın başlıca ödevlerinden biri olduğunu belirtti.

Sandığa giderek oy vermenin duyarlı vatandaş olma sorumluluğunun da bir gereği olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Eroğlu, “Ülkemizin istediğimiz yönde gelişmesi için en doğru yolun, sandığa giderek, iyi, doğru, yararlı olduğuna inandığımız doğrultuda oy kullanmak olduğunun bilincinde olmalıyız” dedi.

Kıbrıs Türk halkına sandığa gitme çağrısını yineleyen Cumhurbaşkanı Eroğlu, “Gerçekleri gören, artık ciddi bir gelişim ve değişim programı uygulanması gerektiğine samimi olarak inanmış bir Meclis yapısına, ciddi, tutarlı, çağdaş vizyon sahibi, Devlet’in makamları, kurumları ile uyumlu çalışabilen bir hükümete ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu yarın yapılacak Milletvekili Erken Genel Seçimi ile ilgili mesaj yayınladı.

SEÇİMLERE KATILIM

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu mesajında şunları kaydetti:

“Değerli kardeşlerim, sevgili Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkı, 28 Temmuz Pazar günü 50 milletvekilimizin kimler olacağını belirlemek üzere seçim yapacağız.

Oluşacak Meclis ülkemizin ihtiyaç duyduğu yasaları çıkaracak, önümüzdeki süreçte ülkeyi idare edecek bir hükümet kurulmasını sağlayacaktır. Sandığa giderek oy vermek duyarlı vatandaş olma sorumluluğunun da bir gereğidir.

Oy vermek, şikayet ettiğimiz sorunların aşılması veya onay verdiklerimizin yapılmasına devam edilmesi, beklentilerimizin gerçekleşmesi açısından son derece önemlidir.

EKİM AYINDAN İTİBAREN KIBRIS GÖRÜŞMELERİNE DEVAM

Çok değerli kardeşlerim, Rum liderliği sözüne sadık kalırsa Ekim ayından itibaren Kıbrıs konusundaki görüşmelerin devam edeceğinin beklentisi içerisindeyiz.

Bizim isteğimiz, talebimiz, çalışmalarımız artık Kıbrıs konusunda bir sonuca ulaşılması yönündedir.

Kimsenin Kıbrıs Türk Halkı’nı daha fazla haksız ambargo ve izolasyon altında tutma hakkı yoktur.

DEMOKRASİNİN GELİŞTİRİLMESİ

Değerli Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Halkı, Cumhurbaşkanlığı görevime başladığım günden bu yana vurguladığım üzere, artık, Anayasal, yasal değişiklikleri yaparak hızla demokrasimizi geliştirmemiz, sosyal ve siyasal zeminimizi sağlıklı hale getirmemiz lazım.

Ekonomimizi sağlam temeller üzerinde büyütmemiz, kamu maliyemizi güçlendirmemiz, gençlerimizin istihdam sorununu çözmemiz, sektörleri kalkındırmamız şarttır.

Kamu yönetimini verimli kılacak, halkımızın beklentilerini karşılayacak reformları mutlaka yapmamız gerekiyor.

Bütün bu az önce ifade ettiklerim içinse, gerçekleri gören, artık, ciddi bir gelişim ve değişim programı uygulanması gerektiğine samimi olarak inanmış bir Meclis yapısına, ciddi, tutarlı, çağdaş vizyon sahibi, Devlet’in makamları, kurumları ile uyumlu çalışabilen bir hükümete ihtiyacımız var.

“SORUMLULUK SİZDE”

Değerli kardeşlerim, Cumhuriyet Meclisi’nin yeni üyelerini seçecek, bu Meclis’ten nasıl bir hükümet modeli çıkacağına karar verecek olan ise sizlersiniz.

Sorumluluk sizdedir. Bu bilinçle herkes sandığa gitmeli ve gidilmesini teşvik etmelidir.

Şu veya bu nedenle, kızgın, dargın, küskün olabiliriz ama mutlaka irademizi özgürce sandığa yansıtmalıyız.

Bunu yapmaz, yasama ve yürütme için vekâlet yetkisi vereceğimiz milletvekillerini belirleme hakkımızı kullanmazsak, bir talepte bulunma, sızlanma, şikayet etme hakkımız olmaz.

Seçmen olan herkes görevini yaparak, övgüsünü, yergisini, duygusunu, görüşünü, beklentilerini oy olarak sandığa yansıtmalıdır.

Ülkemizin istediğimiz yönde gelişmesi için en doğru yolun, sandığa giderek, iyi, doğru, yararlı olduğuna inandığımız doğrultuda oy kullanmak olduğunun bilincinde olmalıyız.

Bilmeliyiz ki, katılımcı demokrasinin çağdaş koşullarının oluşması için öncelikle irademize sahip çıkma ve bunu sandığa yansıtma yönünde çaba göstermemiz lazım.

Bu düşüncelerle, sandıklara gitmeniz gerektiği yönündeki çağrımı yineliyorum...

Bu Devlet’in çatısı altında, bu ülkede yaşayan, bu ülkenin vatandaşları olan bizleriz, sizlersiniz. O halde karar sizindir, bizimdir.

Sadece ve sadece bugünlerimiz ve geleceğimiz için doğru karar verdiğinizden emin olarak, hür iradenizle oy kullanmalısınız.

Bu arada, seçimlere katılan tüm partilerimizi, tüm adaylarımızı demokrasimize yaptıkları katkı, ülke sorunlarının çözümü için ortaya koydukları görüşler dolayısı ile kutluyor, seçim sonucunun ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor, herkesi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.”

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76