• BIST 95.305
  • Altın 186,956
  • Dolar 4,7541
  • Euro 5,5592
  • Lefkoşa 36 °C
  • Girne 37 °C
  • Mağusa 38 °C
  • İskele 38 °C
  • Güzelyurt 34 °C
  • Lefke 36 °C

Erdoğan 10 ilin belediye başkan adayını açıklıyor

Erdoğan 10 ilin belediye başkan adayını açıklıyor
Erdoğan, partisinin 10 ilde aday göstereceği belediye başkan adaylarını açıklıyor. Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, 5'i büyükşehir 10...

Erdoğan, partisinin 10 ilde aday göstereceği belediye başkan adaylarını açıklıyor.

 

Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, 5'i büyükşehir 10 ilin belediye başkan adayını açıklayacağı AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşuyor.

 

11 yıl içinde ataması yapılan öğretmen sayısının 407 bin 469 olduğunu açıklayan Başbakan Erdoğan, "Bu atamalarla birlikte toplam öğretmen sayımız 810 bin kişiye ulaştı. Şu andaki öğretmenlerin yarıdan fazlasının atamasını biz gerçekleştirdik" dedi.

 

"Kimsenin bize bölen, ayrıştıran deme hakkı yok"

 

Diyarbakır'daki tarihi buluşmanın ardından bazı kesimlerin, çözüm sürecini bulandırmak için yeniden bir gayretin içine girdiğini vurgulayan Başbakan Erdoğan, "Biz çözüm sürecini sürpriz politikalarla yürüten bir hükümet değiliz" ifadelerini kullanarak "Kimsenin bize bölen, ayrıştıran deme hakkı da yoktur, haddi de yoktur" şeklinde konuştu.

 

Başbakan Erdoğan, "Bu milletin başını öne eğdirecek bir girişim olursa bunun karşısında ilk duracak olan önce şahsımdır, arkadaşlarımdır, AK Parti'dir, AK Parti hükümetleridir" dedi.

 

"Sorunumuzu birliğimizi kardeşliğimizi muhafaza ederek çözüyoruz"

 

Başbakan Erdoğan, çözüm sürecini anlatırken, "Biz bu meselenin üstünü örtersek çocukarımız, torunlarımız yüzleşecek. Bizim yaşadığımızı onlar neden yaşasın, bizim çektiğimiz çileyi onlar neden çeksin. Geleceğe böyle kötü miras bırakmak istemiyoruz. Bu sözlerimi hiç kimse farklı yöne çekmesin. Biz sorunumuzu, birliğimizi bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek çözüyoruz" ifadelerini kullandı.

 

"Biz dilsiz şeytan olanlardan olmayacağız"

 

Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi'nin istenmeyen adam ilan edilmesine ilişkin olarak da Başbakan Erdoğan, "Mısır'daki darbe yönetimi rahatsız oluyor diye hakkı söylemekten, Mısır halkının yanında olmaktan vazgeçmeyeceğiz. Biz dilsiz şeytan olanlardan olmayacağız" dedi.

 

"Cenevre'de Türkiye'nin haklılığı ortaya çıktı"

 

İran'ın nükleer programı konusunda varılan anlaşmanın umut verici olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, Çenevre'de ortaya çıkan sonucun Türkiye'nin haklılığını ortaya çıkardığını ve Türkiye'nin tezlerinin kabul gördüğünü söyledi.

 

"Statükocu partiler yeni anayasa sürecini tıkadılar"

 

Statükocu partilerin yeni anayasa sürecini tıkadıklarını belirten Başbakan Erdoğan, "Şimdi 'masadan kalkmayacağız' diyorlar. Masadayken ne yaptınızki?" ifadesini kullandı.

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615