• BIST 93.043
  • Altın 193,340
  • Dolar 4,7189
  • Euro 5,4759
  • Lefkoşa 21 °C
  • Girne 22 °C
  • Mağusa 23 °C
  • İskele 23 °C
  • Güzelyurt 19 °C
  • Lefke 21 °C

Ercan işletmecisi Turanlı gözaltına alındı!

Ercan işletmecisi Turanlı gözaltına alındı!
Türkiye'de bir çok ünlü isminde de gözaltına alındığı büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda, Ercan Havaalanı'nın işletmecisi Taş Yapı sahibi...

Türkiye'de bir çok ünlü isminde de gözaltına alındığı büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda, Ercan Havaalanı'nın işletmecisi Taş Yapı sahibi Emrullah Turanlı da gözaltına alınanlar arasında.

 

İstanbul Cumhuriyet başsavcılığı’nca, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü polisi, bu sabah ‘yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla’ ilgili yürütülen soruşturma kapsamında çeşitli adreslere operasyonlar başlatıldı.

3 AYRI OPERASYONU İÇERİYORŞu ana kadar 20′den fazla kişinin gözaltına alındığı operasyon, 3 ayrı soruşturmayı içeriyor: Birinci soruşturma işadamı Ali Ağaoğlu’na, ikinci soruşturma Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kaan Çağlayan’a, üçüncü soruşturma ise Ebru Gündeş’in eşi, işadamı Reza Zarrab ile Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın aralarında bulunduğu şahıslarla ilgili olduğu öğrenildi. Bu isimlerin yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlunun da gözaltında olduğu bilgisi geliyor. Öte yandan Ağaoğlu Şirketler Grubu Genel Müdürü Hasan Rahvalı, Ali Ağaoğlu’nun gözaltında olmadığını sadece bilgisine başvurulacağını açıkladı.

ANKARA’DA 5 GÖZALTIÜnlü isimlerin de aralarında bulunduğu kişilere yönelik düzenlenen operasyonda Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu ile birlikte Ekonomi Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan da 4 kişi olmak üzere, Ankara’da 5 kişi gözaltına alındı. Zanlılar İstanbul’a gönderildi.

Gözaltına alınanlardan bazıları:- Muammer Güler’in oğlu Barış Güler- Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kaan Çağlayan- Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar- Ebru Gündeş’in kocası Reza Zerrab- Ali Ağaoğlu- Osman Ağca- Taş Yapı’nın sahibi Emrullah Turanlı- Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Arslan- Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir- Ekonomi Bakanının Özel Kalem Müdürleri M.

B.K ve O.

K,- Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın Danışmanı Songül S.- Çevre Şehircilik Genel Müdürü M.

A.KBAKANLAR, PROGRAMLARINI İPTAL ETTİEkonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile katılacağı; Gölbaşı Eğitim ve Sosyal Tesisi’nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na devredilmesine ilişkin protokolün imza törenini iptal etti. Bu sabah saat 09.45′te Ekonomi Bakanlığı’nda yapılması planlanan törene Başkanı Cemil Çiçek de katılacaktı.

Öte yandan Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da İçişleri Bakanı Muammer Güler’in de katılacağı sınır kapısıyla ilgili ortak anlaşma imza töreni de iptal edildi. Bulgaristan İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, iptalin nedeni açıklanmadı.

Kapıkule sınır kapısında kurulması öngörülen polis ve gümrük ortak temas merkezinin kuruluş ve işleyişine ilişkin anlaşma törenine Yunanistan Kamu Düzeni ve Vatandaşı Koruma Bakanı Nikolaos Dendias ve Bulgaristan İçişleri Bakanı Tsvetlin Yovçev de katılacaktı.

FATİH BELEDİYE BAŞKANIFatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de gözaltına alındığı, bilgisine başvurulacağı öğrenildi. Sabah saatlerinde binaya geldiği belirtilen polis, içeride inceleme yapıyor.

ZANLILAR EMNİYETTEYolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gözaltına alınan şüpheliler İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Alınan bilgiye göre, İstanbul polisinin düzenlediği operasyonlarda ünlü işadamlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler daha sonra sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Öte yandan, gözaltına alınanların yakınları da bilgi almak için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne geldi.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615