• BIST 1.434
  • Altın 485,097
  • Dolar 8,2853
  • Euro 10,0042
  • Lefkoşa 24 °C
  • Girne 24 °C
  • Mağusa 26 °C
  • İskele 26 °C
  • Güzelyurt 23 °C
  • Lefke 24 °C

DP'den ‘uzlaşı hükümeti’ açıklaması

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-UG), herhangi bir koalisyon modelinde yer almaları için ön şartın “ülkenin ve halkın geleceği” olduğunu yineledi.DP...
DP'den ‘uzlaşı hükümeti’ açıklaması

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-UG), herhangi bir koalisyon modelinde yer almaları için ön şartın “ülkenin ve halkın geleceği” olduğunu yineledi.

DP Ulusal Güçler Genel Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada,  “içinde yer alacağımız koalisyon hükümetinin ana hedefi parti programımız ‘Geleceğin Yol Haritası’nda da belirttiğimiz gibi ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak ve halkımızın refah seviyesini yükseltecek reformları hayata geçirmek olmalıdır. Bu amaçla yola çıktığımızı ve koalisyon görüşmelerini bu doğrultuda yapacağımızı  kamuoyuna önemle duyururuz” denildi. Demokrat Parti Ulusal Güçler Genel Merkez'den yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Bugün ulusal basınımızda yer alan koalisyon görüşmeleri ve partimizin ortaya koyduğu ‘uzlaşı hükümeti’ hakkındaki haberlerin bilgi kirliliğine yol açmaması, halkımızın doğru bilgilere ulaşması DP Ulusal Güçler olarak ana hedefimizdir.

Hatırlatmak isteriz ki, DP Ulusal Güçler olarak tüm partilerin yer alacağı ‘uzlaşı hükümeti’ önerimizi 2 Ağustos 2013 tarihinde gerçekleştirdiğimiz basın toplantısında Genel Başkanımız

Sn. Serdar Denktaş, şu sözlerle kamuoyuna duyurmuştu:

“Ülkemizin ulaşmış olduğu noktada esasen gerekli olan doğru bir vizyon ve program çerçevesinde tüm partilerin içinde yer aldığı bir uzlaşı hükümeti oluşturarak, önümüzdeki bir yıllık süreyi insanımızın geleceği için gerekli reformları yapmaya adamak, atılabilecek en güzel, en büyük adım olarak önümüzde durmaktadır. Ütopik olarak görülen bu savımızı süreç içerisinde de görüşme yapacağımız partilere de iletmek düşüncesindeyiz. Bunu başarabilmenin ve elbirliği ile ülkemizin geleceğini oluşturmanın hayalini bile sizler vasıtası ile halkımızla paylaşmaktan büyük bir heyecan duymaktayız”

Buradan hareketle CTP, UBP ve TDP liderleriyle geçtiğimiz hafta içerisinde Genel Başkanımız görüşmeler gerçekleştirmiş ve bu öneriyi bir kez daha gündeme getirmiştir. Fakat ülkemizin önünü açacağına inandığımız ‘uzlaşı hükümeti’ önerimiz TDP dışında maalesef gerekli desteği bulamamıştır.

Diğer taraftan dün (14/08/2013) yine UBP, TDP ve CTP yetkili organlarıyla DP Ulusal Güçler Genel Başkanı ve müzakere heyetimiz görüşmeler gerçekleştirmiş ve ülkemizin geleceğini şekillendirecek en sağlıklı hükümet modeli için bir dizi istişarelerde bulunmuştur.

Daha öncede belirttiğimiz gibi DP Ulusal Güçler’in herhangi bir koalisyon modelinde yer alması için ön şartı ülkemizin ve halkımızın geleceğidir. Bu nedenle içinde yer alacağımız koalisyon hükümetinin ana hedefi parti programımız “Geleceğin Yol Haritası”nda da belirttiğimiz gibi ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak ve halkımızın refah seviyesini yükseltecek reformları hayata geçirmek olmalıdır. Bu amaçla yola çıktığımızı ve koalisyon görüşmelerini bu doğrultuda yapacağımızı  kamuoyuna önemle duyururuz."

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76