• BIST 1.441
  • Altın 501,444
  • Dolar 8,3566
  • Euro 10,1202
  • Lefkoşa 17 °C
  • Girne 18 °C
  • Mağusa 16 °C
  • İskele 16 °C
  • Güzelyurt 15 °C
  • Lefke 17 °C

DP'de istifaların nedeni açıklandı!

DP-UG'den istifa eden Gençlik Örgütü Genel Başkanı Münür Öztürk ve Lefkoşa İlçe Başkanı Kemal Öztürk istifa nedenlerini belirten açıklama...
DP'de istifaların nedeni açıklandı!

DP-UG'den istifa eden Gençlik Örgütü Genel Başkanı Münür Öztürk ve Lefkoşa İlçe Başkanı Kemal Öztürk istifa nedenlerini belirten açıklama yaptılar. Her iki istifa açıklamasında da partinin yeni ismi olan DP-UG isminin geçmemesi dikkat çekti.

İşte istifa açıklamaları:

münür öztürkUzun yıllar sempatizanı olduğum Demokrat Parti’de 2008 yılından beridir aktif siyaset yapmaktayım. 2009 Aralık ayından bugüne dek Gençlik Örgütü Genel Başkanlık görevini sürdürmekteydim.

Demokrat Partide varoluş sebebim ülkemizin ve gençlerimizin sorunlarına olan duyarlılığım , bu sorunlara çözümler üretmek ve ülkeme faydalı olma isteğimdi.

Görevde olduğum süre içerisinde çalışma arkadaşlarımla bir çok konuda çalışmalar gerçekleştirip, projeler ürettik. Muhalefet yıllarında kabul gören bu projeler hükümet programı hazırlanırken ve gençlikle ilgili bakanlık Demokrat Parti’de iken bizim görüş ve fikirlerimizin alınmaması bizleri üzmüştür.

Muhalefet yıllarında beklediğimiz parti içindeki kurumsal yapı az buçuk yürürdü. İktidara geldiğimiz bugünlerde kurumsal yapı tamamen ortadan kalkmıştır. Bu süreç içinde değersizleştirilmeye çalışıldığımız da gün gibi ortaya çıkmıştır.

Partimiz ‘’Ben yaparım olur’’ zihniyeti ile yönetilmeye başlamış, tüzük ve yetkili kurullar ihlal edilmeye başlamıştır.

Gelinen noktada Demokrat Partideki varoluş sebeplerimin ortadan kalktığını üzülerek görmekteyim. 23 Eylül pazartesinden itibaren Demokrat Partideki görevlerimden istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine sunarım.

Dilerim istifam partimizdeki bu çarpık yapının düzelmesine katkı sağlar ve partimize inan fedakar insanların umutları daha fazla erozyona uğramaz.

Bu güne dek ülkemiz ve ülke gençliğimiz için yapmış olduğumuz projelerde karşılık beklemeden , imkansızlıklar içinde imkan yaratıp partimize destek olan çalışma arkadaşlarıma ve parti büyüklerime teşekkürlerimi borç bilirim.

Saygılarımla

Münür Öztürk

 

kemal öztürkDemokrat Parti’nin bir çok organında uzun yıllar görev aldım. En zor şartlarda bile yorulmadım, yılmadım. Ben değil biz olgusuna inandım. Partimizin kurumsallaşması, hak edenin hakkını alabileceği bir düzen yaratılması için mücadele ettim.

Bu mücadelede birlikte yürüdüğüm çok arkadaşım oldu. Kendilerine ne kadar teşekkür etsem azdır.

Çetin geçen muhalefet yıllarından sonra, hükümet ortağı olduğumuz bu aşamada, ‘’Biz’’ olamadığımızı, savunduğumuz ideallerden uzaklaştığımızı üzülerek gördüm.

Bu ortamda, DP Lefkoşa İlçe Başkanı olarak mücadele etme imkanının ortadan kalktığına inandığımdan, 23 eylül 2013 tarihinden itibaren görevimden istifa ettiğimi kamuoyuna bildiririm.

Saygılarımla,

Kemal Öztürk

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76