• BIST 1.380
  • Altın 461,908
  • Dolar 8,0863
  • Euro 9,7233
  • Lefkoşa 30 °C
  • Girne 23 °C
  • Mağusa 30 °C
  • İskele 30 °C
  • Güzelyurt 33 °C
  • Lefke 30 °C

DP-UG'liler Mağusa'yı coşturdu!

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-UG), “Biriz, Beraberiz, Tek Yüreğiz – Hepimiz Buradayız” sloganlarıyla Gazimağusa Namık Kemal Meydanı’nda miting...
DP-UG'liler Mağusa'yı coşturdu!

denktaş miting

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-UG), “Biriz, Beraberiz, Tek Yüreğiz – Hepimiz Buradayız” sloganlarıyla Gazimağusa Namık Kemal Meydanı’nda miting yaptı.

DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş mitingde yaptığı konuşmada, “Başınıza değil, Devleti ayağınıza getirmek için geliyoruz” dedi.

DP-UG’den yapılan açıklamaya göre, Denktaş, “Geçmişini unutmayan, geleceğe güvenle bakan, toprağa dökülen tere, üretime verilen emeğe, sermayenin yereline, yatırımın çevrecisine saygı duyan, gücünü halktan, imanını haktan, sevgisini vatandan, gururunu bayraktan, kararlılığını atadan, yurt sevgisini kardeşinden şehindinden, yüzümüzdeki gülümsemeyi sizlerin coşkusundan alan Demokrat Parti Ulusal Güçler’iz biz. Biriz, beraberiz, tek yüreğiz” diyerek, kendisini coşkuyla karşılayan Gazimağusa halkını selamladı.

“Üç konuda kendimize çok güveniyoruz” diyen Denktaş, “Sağlık, eğitim ve ekonomi alanlarında ülkemizi sil baştan yeniden yapılandıracağız” dedi.

"Tüm evlatlarımız eğitimde fırsat eşitliğine sahip olacak” diyen Denktaş,”Tüm çocuklarımız ve gençlerimiz eşit kalitede eğitim alacak” dedi.

DOKTOR HASTANIN AYAĞINA GELECEK

Devlet hastanelerinde doktora bakınabilmek için hastaların sabahın çok erken saatlerinde kapıların önünde beklemeye başladığını hatırlatan Denktaş, “Doktoru hastanın ayağına getireceğiz” dedi.

“Küçük işletmelerimizi yıllarca resen vergiyle korkuttular. Ancak bizim iktidarımızda resen vergi tarih olacak” diyen Denktaş, resen vergiyi kaldıracaklarının altını çizdi.

Vatandaşlık konusunda ülkemizde haksızlıklar yapıldığına dikkat çeken Denktaş, “Kimimiz Osmanlı Anadolu’sundan, kimimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolusundan geldik. Biriz, beraberiz, tek yüreğiz biz. Ayrımcılık söz konusu olamaz. Bu nedenle haksızlıklara son vereceğiz. Ülkemize küçük yaşta gelen gençlerimize vatandaşlık vereceğiz. Anne ve babaları ise daimi ikamet iznine sahip olacak” dedi.

“Bizim iktidarımızda gençlerimiz artık iş arayan değil. İş veren konumuna gelecek” diyen Denktaş, göç kelimesini KKTC’den sileceklerini söyledi.

“CTP-BG HALKIMIZI KANDIRDI, ŞİMDİ YİNE KANDIRMAYA ÇALIŞIYOR”

Annan Planı döneminde CTP-BG’nin halkı ‘çözüm kapıda’ diyerek kandırdığını savunan Denktaş, “Umutları yükselterek CTP-BG halkımızı kandırdı, şimdi yine kandırmaya çalışıyor” dedi.

“GÜÇLÜ KKTC ÇÖZÜMÜN ANAHTARI”

“Halkımızı Rumların, Avrupa Birliği’nin ve Birleşmiş Milletler’in inisiyatifine bırakmamızı kimse bizden beklemesin” diyen Denktaş, ortaya koydukları “Geleceğin Yol Haritası” programı ile KKTC’yi güçlü konuma getireceklerini ve çözümü bu şekilde zorlayacaklarını söyledi.

Karma oy çağrılarına halkın kulak asmaması gerektiğini söyleyen Denktaş, “Karma oy ülkenin sorunlarını çözmez. Bu nedenle mühürler meşalenin, DP Ulusal Güçler’in altına” dedi.

KAŞİF

Mitingde konuşan DP Ulusal Güçler Gazimağusa milletvekili adayı Ahmet kaşif ise yaptığı konuşmada, değişim ateşi yaktıklarına dikkat çekerek, “Bu yaktığımız ateş ile geleceği beraber yaratcağız” dedi.

“Biz biriz, beraberiz ve tek yüreğiz” diyen Kaşif, “KKTC’nin yönetimine talibiz. Bu yönetimde projelerimizi hayata geçirmek için DP Ulusal Güçler meşalesinin altına mühür istiyoruz” dedi.

[gallery ids="3319,3320,3321,3322"]

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76