• BIST 1.377
  • Altın 461,640
  • Dolar 8,0884
  • Euro 9,7271
  • Lefkoşa 30 °C
  • Girne 23 °C
  • Mağusa 30 °C
  • İskele 30 °C
  • Güzelyurt 33 °C
  • Lefke 30 °C

DP-UG Sarayönü'nde miting yaptı

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-UG) Genel Başkanı Serdar Denktaş, sağlık, eğitim ve ekonomi ile ilgili programlarının partisinin en iddialı olduğu alanlar...
DP-UG Sarayönü'nde miting yaptı

dp miting sarayönü 6

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-UG) Genel Başkanı Serdar Denktaş, sağlık, eğitim ve ekonomi ile ilgili programlarının partisinin en iddialı olduğu alanlar olduğunu belirtti.

Serdar Denktaş, açılış ve resepsiyonlara katılmak için değil, halkın ayağına giderek sorunlarını çözmek üzere halktan destek istediklerini vurguladı.

DP-UG'nin büyük mitingi Lefkoşa Sarayönü Meydanı’nda yapıldı. Mitingde, partinin Lefkoşa ilçesi milletvekilleri adayları da kürsüde yer aldı.

Parti Genel Başkanı Denktaş, meydana gelişinde kürsüye eşi ve annesi Aydın Denktaş’la birlikte çıkarak halkı selamladı.

Serdar Denktaş, yarım saatlik hitabında, hükümete enkaz edebiyatı yapmak için değil, devleti halkın ayağına getirmek için talep olduklarını kaydetti.

Denktaş, “Ayağınıza gelerek, o bölgenin sorununu çözüp, haydi beyler Allaha sımarladık bir başka köy bizi bekliyor demek için. Hizmeti ayağınıza getirmek için talibiz” dedi.

Üç alanı iyileştirmekte iddialı olduklarını belirten Denktaş, “Üç konuda kendimize çok güveniyoruz. Biri sağlık, diğeri eğitim ve öbürü ekonomi” dedi.

Söz konusu üç sektördeki başarının temelinin kamu çalışanının rahat etmesine, merkeziyetçilikten kurtulmasına dayandığını ifade eden Denktaş, bunun için kamu reformuna ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

Varlıklı ailelerin çocuklarını özel okullara gönderirken, Devlet okullarındaki çocukların grev ve eksiklerden dolayı iyi hizmet alamadığını kaydeden Denktaş, tüm çocuk ve gençlerin eşit kalitede eğitim almasını sağlayacak projeleri bulunduğunu kaydetti.

Devlet hastanelerinde ise doktora bakınabilmek için hastaların sabahın çok erken saatlerinde kapıların önünde beklemeye başladığına dikkat çeken Serdar Denktaş, “Bir dayınız varsa hastanıza bakılır yoksa Allaha emanetsiniz. Biz Allaha bırakmayacağız” dedi.

Yetmiş beş milyon nüfuslu Türkiye’nin, doktoru hastanın ayağına getirmeyi başardığına dikkat çeken Denktaş, küçük bir ülke olmasına rağmen KKTC’nin sağlık hizmetlerini sağlıklı bir hale getiremediğini ifade etti.

“RESSEN VERGİ SON BULACAK”

Ekonomide ise küçük işletmelerin korkulu rüyası olan resen vergiyi kaldırma sözü veren Denktaş, “Resen vergi son bulacak” dedi.

Vatandaşlık konusunda da ise Denktaş, partinin KKTC’ye küçük yaşta gelen ve burada uzun yıllar yaşayanlara vatandaşlık; söz konusu şahısların anne ve babalarına ise daimi ikametgah izni verilmesi görüşünde olduğunu anlattı.

VERGİ MUHAFİYETİ...

Ülkeye gelen büyük yatırımcılara 10 yıla kadar vergi muafiyeti getirildiğini kaydeden Denktaş, işçi çalıştıran yeni işletmelere de vergi muafiyeti getirilmesi yönde öngörüleri olduğunu kaydetti.

Dr. Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı saygı ile andığını belirten DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, Merhum Denktaş’ın, Kıbrıs Türk halkını cemaatten alarak devlet kurmuş bir halk haline getiren bir lider olduğuna işaret etti.

Ailesinin bir ferdini trafikte, bir ferdini ise mazbata ve faizden dolayı kaybettiğini kaydeden Dentaş, insanların trafiğe kurban gitmemesi, mazbata ve faiz derdinden kurtulması için hükümete talep olduklarını kaydetti.

Denktaş’ın Türkiye kökenlilere yardımcı olmadığı yönünde söylentiler ortaya atıldığını ifade eden Denktaş, “KKTC vatandaşlarının bir kısmı Osmanlı Anadolu’sundan, bir kısmı ise Atatürk Anadolu’sundan geldi. Bu toprakları vatan yapmak için Mehmetçik ve mücahit birlikte ölmüştür, şimdi ise Mehmetçik ve mücahit evlatları bu devleti birlikte yüceltecektir” dedi.

CTP-BG VE UBP’YE ELEŞTİRİ

CTP-BG’nin, Annan Planı döneminde “halkın umutlarını yükselterek ardından perişan ettiğini, ardından halkın CTP-BG’den kurtulmak için UBP’ye yöneldiğini” anlatan Denktaş, “Yeter artık…artık yeni bir alternatif var” şeklinde konuştu.

KIBRIS SORUNU

Kıbrıs Türk halkının Kıbrıs Rum, Avrupa Birliği ile Birleşmiş Milletler’in inisiyatifinde bekletilmesine karşı olduğunu kaydeden Denktaş, “İki devletli çözüm zamanı geldi bunun için uğraşacağız” dedi.

“KARŞINIZA ÇIKACAK YÜZÜMÜZ OLMAZ”

Hükümete gelmeleri durumunda seçim bildirgesinde verilen vaatleri yerine getirme sözü veren Denktaş, “5’inci yıl sonunda bu söylediklerimizi hayata geçirmemişsek karşınıza çıkmaya yüzümüz olmaz” dedi.

Halkı mühür vurmaya teşvik eden Denktaş, karma oy kullanmanın hiçbir işe yaramayacağını da söyledi.

DP-UG Genel Başkanı Denktaş, CTP-BG /Özgürlük ve Reform Partisi koalisyon hükümetinin göreve gelmesi ile Kıbrıs Türk halkının çok şey kaybettiğini ileri süren Denktaş, Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın iflası ile Ercan Havalimanının kiralanmasını söz konusu dönemin “önemli kayıpları” olarak gösterdi.

KAŞİF

Gazimağusa milletvekili adayı Ahmet Kaşif de gecede yaptığı konuşmada, verdikleri mücadelenin Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı İrsen Küçük’le ilgili olmadığını, devlet memleketle ilgili olduğunu kaydetti.

Kaşif, iktidara gelmenin sadece meydanları doldurmakla mümkün olamayacağını, mühür vurulmaması yönündeki görüşlere de kulak asılmaması gerektiğini söyledi.

Ahmet Kaşif ayrıca, bazı bürokratların elinde çanta, beraberlerinde de TC Elçiliği mensubu olarak tanıttıkları iki kişi ile Karpaz ve Maraş’ta dolaşarak halkın telefon, elektrik ve su faturalarına yönelik ödemeler yapma teklifinde bulunduğunu; hatta bazı ailelere prefabrik ev yapma vaadinde bulunduğunu iddia ederek “Sayın Küçük’ün adamlarına bakınız. Bu memleketi sevmek mi” dedi. UBP’nin beceri sahibi olmadığını savunan Kaşif, DP Ulusal Güçlerin ise genleri sosyal konut sahibi yapma politikası bulunduğunu kaydetti.

[gallery ids="3075,3076,3077,3078,3079,3080"]

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76