• BIST 89.448
  • Altın 194,434
  • Dolar 4,8603
  • Euro 5,6944
  • Lefkoşa 36 °C
  • Girne 36 °C
  • Mağusa 36 °C
  • İskele 36 °C
  • Güzelyurt 34 °C
  • Lefke 36 °C

DP-UG Mağusa İlçe Kongresi'nde tartışma çıktı!

DP-UG Mağusa İlçe Kongresi'nde tartışma çıktı!
Demokrat Parti Ulusal Güçler Gazimağusa ve Lefkoşa İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Mağusa İlçe Kongresi'nde ilçe gençlik kolları seçimi ile ilgili...

DP UG MAGUSA ILCESI KONGRESI GERCEKLESTI (1)Demokrat Parti Ulusal Güçler Gazimağusa ve Lefkoşa İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Mağusa İlçe Kongresi'nde ilçe gençlik kolları seçimi ile ilgili tartışma çıktı. Gençlik kolları seçimi ertelendi. İlçe gençlik kolları başkan adaylarından Timuçin Erbay’ın 30 yaşından büyük olması nedeniyle, diğer aday Ufuk Özel ve bazı partililer itiraz etti. Divanın, Timuçin Erbay’ın, aday olabileceğini açıklaması üzerine, tartışma çıktı. Genel Sekreter Bengü Şonya,  ertelemenin tüzüğe aykırı olduğu iddiasıyla kongreyi terk etti. Genel Başkan Serdar Denktaş, konuya müdahale ederek, gençlik kolları seçimini erteledi.

DP-UG MAĞUSA İLÇE KONGRESİ YAPILDI

Demokrat Parti Ulusal Güçler Gazimağusa İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede ilk olarak Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif başkanlığındaki divan kurulu oluşturuldu.

Ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Gazimağusa Milletvekili, İlçe Başkanı Fikri Ataoğlu, halkın desteği ile iki olan milletvekili sayısının onikiye çıkarıldığına işaret ederek, herkese teşekkür etti.

Birlik ve beraberlik içinde partiyi daha ileriye taşımak gerektiğine vurgu yapan Ataoğlu, ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılara çözüm bulmak için canla başla çalıştıklarını söyledi.

Denktaş DP UG LEFKOSA ILCESI KONGRESI GERCEKLESTI (7)Demokrat Parti Ulusal Güçler Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş da Olağan Kurultaya adım adım yaklaştıklarını belirterek, Gazimağusa İlçe Kongresi’nin hayırlı olmasını diledi.

Partinin yedi yıl aradan sonra iktidara geldiğini hatırlatan Denktaş, verilen sözlerin arkasında olduklarını, ülkenin içinde bulunduğu zorlukların aşılması için yeni formüller üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Halkın dövizin yükselmesi nedeniyle zor günler yaşadığına dikkat çeken Serdar Denktaş, yılmadan zorlukları aşmak için uğraştıklarını ifade etti.

Denktaş, Kamu Reformu Yasası’nın da, çok kısa zamanda uygulamaya konulacağını kaydetti.

Denktaş, “benim derdim 2 Şubat ya da Haziran’da gerçekleşecek yerel seçimler değil, benim derdim bu ülkenin geleceğidir” şeklinde konuştu.

DP UG MAGUSA ILCESI KONGRESI GERCEKLESTI (4)Pazartesi günü Türkiye’den üç bakanın geleceğini açıklayan Denktaş, üç gün boyunca elektrikten suya kadar birçok konunun ele alınacağını söyledi.

Denktaş, son olarak partililere birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Konuşmaların ardından kongrede faaliyet ve mali rapor okunarak onaylandı.

Ardından ilçe gençlik kolları, kadın kolları ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin seçimine geçildi.

DP UG MAGUSA ILCESI KONGRESI GERCEKLESTI (3)İlçe gençlik kolları başkan adaylarından Timuçin Erbay’ın 30 yaşından büyük olması nedeniyle, diğer aday Ufuk Özel ve bazı partililer itiraz etti…

Divanın, Timuçin Erbay’ın, aday olabileceğini açıklaması üzerine, tartışma çıktı.

Genel Başkan Serdar Denktaş, konuya müdahale ederek, gençlik kolları seçimini erteledi.

Diğer Seçim sonuçlarına göre Fatma Midem Kaygan Gazimağusa Kadın Kolları başkanı olurken, yönetim kurulu üyeliklerine , Huriye Erdoğan, Fatma Kortaç, Faika Ergeç, Hanife Menteş, Güser Günfer, Döndü Zararsız, Müzeyyen Perçin, Seda Türkoğlu, Ayşe Satılmış ve Serap Geyik getirildi.

İlçe Başkanı ise, yeniden  Milletvekili Fikri Ataoğlu oldu.

İlçe Yönetim Kurulu ise, Ali Çakmak, Ali Sönmez, Emine Çelikörs, Hüseyin Erdoğan, Tülay Atalay, Ali Yeşil, Suphi Yıldız, Ramazan Çapan, Türker Yüksel ve Ali Rıza Akkoyun’dan oluştu.

DP UG LEFKOSA ILCESI KONGRESI GERCEKLESTI (2)DP LEFKOŞA İLÇE KONGRESİ

Demokrat Parti Ulusal Güçler Lefkoşa İlçe Kongresi The Elssium Park'da yapıldı.

Kongrede ile olarak Türkay Tokel başkanlığında divan kurulu oluşturuldu.

Ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal marşı okundu.

Divan oluşumunun ardından söz alan Kemal Hıfzıoğlu;  partide birliği göstermek adına İlçe Başkanlığı adaylığından çekildiğini açıkladı.

DP UG LEFKOSA ILCESI KONGRESI GERCEKLESTI (4)Lefkoşa İlçe Başkanı Ozan Beysan da Kemal Hıfzıoğlu’na teşekkür ederek, partinin bütünlüğü için kurultayda da aynı tutumu görmeyi arzuladığını söyledi.

Demokrasinin bir parçası olan kongrelerin  eleştiri, öz eleştiri katılım ve temsiliyet süreci olduğunu belirten Beysan, Lefkoşa ilçesi yönetim kurulu olarak parti ve ülke için ellerinde geleni yaptıklarını kaydetti.

Beysan, “ hep birlikte çalıştık, hep birlikte inandık bir bütün olduk ve partimizi iktidara taşıdık” dedi.

DP-UG Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı Ekonomi Turizm Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş da partinin dokuzuncu kurultayı öncesinde son adımın gerçekleştirildiğini belirtti.

Denktaş,  Lefkoşa kongresinin tamamlanması ile 9 uncu Kurultayı büyük bir coşku ve katılım ile gerçekleştirerek, yollarına devam edeceklerini söyledi.

Partilileri aileleri ile birlikte 2 Şubat’ da yapılacak kurultaya katılmaya çağıran Serdar Dentkaş, kurultay günü büyük bir demokrasi şöleni yapılacağını kaydetti.

DP UG LEFKOSA ILCESI KONGRESI GERCEKLESTI (1)Bazı partilerin yetkililerinin DP-UG içerisindeki yakınlarına kurultaya katılmamaları ve ikinci tur olması yönünde çağrı yaptığını belirten Denktaş, “bu güzel bir haberdir bu bir sonraki kurultayımızın nasıl büyük bir zafere doğru yürümenin ilk adımı olduğunun farkında olduklarının göstergesidir” dedi.

Kongrede daha sonra faaliyet ve mali rapor okunarak oylandı.

Faaliyet ve mali raporun okunarak oylanmasının ardından çağrı anıl başkanlığında Gençlik örgütü belirlendi

Kongrede ayrıca  Çağrı Anıl başkanlığındaki Gençlik örgütü, Lefkoşa İlçesi Yönetim kurulu ve İlçe Disiplin Kurulu da belirlendi.

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615