• BIST 1.445
  • Altın 489,280
  • Dolar 8,2968
  • Euro 10,0898
  • Lefkoşa 25 °C
  • Girne 25 °C
  • Mağusa 23 °C
  • İskele 23 °C
  • Güzelyurt 23 °C
  • Lefke 25 °C

DP-UG Lefke'de miting düzenledi!

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP Ulusal Güçler) dün akşam “Lefke bizimle iktidara gelecek Lefke’nin yüzü gülecek” sloganıyla Lefke’de miting düzenledi.Şölen...
DP-UG Lefke'de miting düzenledi!

dp lefkede miting düzenledi

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP Ulusal Güçler) dün akşam “Lefke bizimle iktidara gelecek Lefke’nin yüzü gülecek” sloganıyla Lefke’de miting düzenledi.

Şölen havasında gerçekleşen mitingte, Lefke Meydanı kırmızıya büründü.

Yaklaşık 200 aracın Güzelyurt’tan başlattığı konvoyla meydana gelen Genel Başkan Serdar Denktaş’ı burada oldukça coşkulu ve kalabalık bir kitle karşıladı.

Genel Başkan Serdar Denktaş Lefke halkına hitaben yaptığı konuşmasında, DP Ulusal Güçler iktidarında özelde Lefke genelde KKTC için hazırladıkları yol haritasını Lefke halkıyla paylaştı.

Konuşması sık sık “Başbakan Denktaş” şeklindeki tezahürat ve alkışlarla kesilen Serdar Denktaş, “Lefke’nin ünü yurtdışına da yansımış Şeyh Nazım’ına, bu bölgede birlikte gün geçirdiğim zaman geçirdiğim eski dostlarıma. Gördüğüm görmediğim güzel Lefkeli’ye, Yeşilırmaklı’ya, Yedidalgalı’ya, Galini’ye bütün civar köydeki Çamlıbel, Yeşilyurt ve Gaziveren’e kadar herkese teşekkür ediyorum. Bu bölgede “birinci parti kim gelecek?” diye sorduğumda aldığım cevap nettir: “Tabi ki DP Ulusal Güçler.” Hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Gecede ayrıca, DP Ulusal Güçler Güzelyurt Milletvekili adayları da tek tek halkı selamladı.

SERDAR DENKTAŞ: “BİZ YENİLENME İÇİN BİR YÜRÜYÜŞ BAŞLATTIK”

Serdar Denktaş gecede yaptığı konuşmasına, Lefke halkını selamlayarak başladı ve evi diye kabul ettiği Lefke’de, yıllardan beridir yalnızlaştırılan, esnafı siftahsızlaşan, ülkede çıkmaz sokak haline getirilen, insanların artık göç ettiği ama tüm zorluklara rağmen güzelliğinden, insan sevgisinden, şirinliğinden vazgeçmemek için inatla direnen Lefkeli kardeşlerine  “merhaba” dedi.

Yıllardır sürdürdükleri bir geleneği bozmadıklarını ve Batı yakasında ilk olarak meşaleyi Lefke’den yaktıklarını ifade eden Denktaş, “Buradan başlayan bu coşku, bu iktidar yürüyüşü rakiplerimizin bütün oyununa rağmen, bizden çekinenlere rağmen, bizimle yürümekten korkmadan buralara gelen ve buralardan Dipkarpaz’a kadar yürüyüşe devam etmekte kararlı insanlarım hepinize merhaba” şeklinde konuştu.

“Yenilenme” için yeni bir yürüyüş başlattıklarını işaret eden Serdar Denktaş, yenilenme derken ne yapmak istediklerini Lefke halkına anlattı. Serdar Denktaş: “Biz yenilenme için bir yürüyüş başlattık. Bu yürüyüş bu ülkede siyasi anlayışın değiştiği, devletin insanına bakışını değiştirdiği, ekonominin yeniden canlandırıldığı, başımızın dik gezebildiği, dik durabileceğimiz, kendi kendimize saygı duyduğumuz için başkasından da saygı duyacağımız bir ortamı yaratmak içindir. Yenilenme dediğimizde devletin artık vatandaşına güvenmesi, bu güveni istismar edeni cezalandırılması dönemidir. Yeni dönem şimdiden hayırlı olsun. Gazamız mübarek olsun.”

Konuşmasında ayrıca yeni açıkladıkları “Geleceğin Yol Haritası” programında, sağlık, eğitim ve ekonomi başta olmak üzere 3 konuda iddialı oldukları üzerinde duran Denktaş, söz konusu programın hayata geçmesinin temelinde kamu düzenlemesinin yattığını belirtti.

 YERİNDE HİZMET…

Yerinde hizmet prensibini esas aldıklarını söyleyen DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Denktaş, Lefke halkının devlet dairesindeki en ufak bir işini halletmek için Güzelyurt’a oradan da Lefkoşa’ya gitmesini asla kabul etmediklerini ifade etti.

Bu nedenle kamu reformu kapsamında Lefke bölgesinde yaşamakta olan kamu görevlisinin yaşadığı bölgede açılacak olan kamu dairesinde görevlendirileceğini, bir vatandaş işini halletmek için daireye gittiğinde o görevlinin “Hoşgeldin Mehmet amca, nasılsın?” diye karşılandığı bir düzen oluşturmak için yola çıktıklarını belirten Denktaş, “Bu sayede vatandaşın yüzü gülsün. Memurun yüzü gülsün. Memur tasarruf etsin. Cebindeki para daha fazla kalsın. Bu tasarrufla bu bölgenin insanına, esnafına harcama yapsın.

Esnaf da siftah yapsın. Fena mı olur arkadaşlar? Böyle bir düzen oluşturmak için yola çıktık” dedi.

SAĞLIK…

DP Ulusal Güçler iktidarında sağlıkta yapılacak reformlar hakkında da konuşan Denktaş, kapatılmak istenen ama sivil toplum örgütlerinin itirazları ile vazgeçilen Cengiz Topel Hastahanesi’nin teknolojiye uygun hale getirilerek, ilaç ve doktor bulma sorununun ortadan kalkacağına vurgu yaptı.

75 Milyon nüfuslu Türkiye’de hastaya doktor seçme hakkı tanındığına, hastaneye gidemeyen hastanın ayağına doktor getirme fırsatı yarattığına işaret eden Serdar Denktaş, “Ama maalesef biz bu ülkede bir avuç insan, bir karış da toprak ve bu sistemi kuramadık. Yenilenme dediğimizde işte sağlığınızı da düşünerek, çocuklarımızın geleceğini de düşünerek diyoruz ki her ferdin en iyi sağlık hizmetini alma hakkı var. Bunu yenileyeceğiz var mısınız?” diye konuştu.

EĞİTİM…

Ülkenin gelecek planlamasını yaparken en önemli hususun eğitim olduğunun altını çizerek, eğitim konusunun yeniden ele alınmasının şart olduğuna vurgu yapan Denktaş, bu konuda çok kapsamlı bir çalışma yaptıklarını ve KKTC’nin layık bir devlet olduğunu ispat eden bir sistem oluşturduklarını kaydetti.

EKONOMİ…

DP Ulusal Güçler iktidarında ekonomide büyük iyileşme sağlayacak projelerini de yöre halkıyla paylaşan Serdar Denktaş, şunları kaydetti:

“Vergi sistemini değiştirerek, gençlerimizin önünü açarak, gençlerin iş arayan konumdan çıkıp işveren konumuna gelme konusunda da fırsat yaratan yepyeni bir ekonomik düzeni oluşturmak için biz hazırız, varız ve Başbakanlığı talep ediyoruz. İktidarı istiyoruz.”

“TEK BAŞINA İKTİDAR OLACAĞINI HAYAL EDENLER VAR”

Tek başına iktidar olacağını hayal edenler var diyenlere seslenen Denktaş, “Bu akşam yüreğinizin sıcaklığı beni de terletti. Bu sıcakta zaten ceket giyip dolaşan çok akıllı olmasa gerek. Ahali hiç akılsızın peşinden de gider mi? Akıllı olduğumuzu göstermek için ceketi de çıkardık. Çünkü bizi aptal yerine koyanlar var. Çıkıp ortalıkta tek başına iktidar olacağını iddia edenler var. DP Ulusal Güçler’in sandıkta kalacağını söyleyenler var. Avuçlarını yalarlar” şeklinde konuştu.

NEDEN BAŞBAKANLIK…

Neden Başbakanlık görevine talip olduğunu Lefke halkıyla paylaşan Denktaş, “Başbakanlığa önümüzde arkamızda polis koruması, kurdelenin arkasına dizilip açılış yapmak için talip değiliz. Törenlerde kokteyllerde vakit harcamak için de talip olmadık. Sizin verdiğiniz vergilerle bol bol harcamalar yapıp dünyayı gezmek için de değil. Başbakanlığı bir tek şey için istiyoruz. Başınıza gelmek için değil, devleti ayağınıza getirmek için istiyoruz” dedi.

2009 yılından bu yana büyük bir çalışma ve özveriyle hazırladıkları programı hayata geçirmek KKTC halkından destek istediklerini ifade eden Denktaş, ayrıca bir ilke imza atarak bölgesel programlar hazırladıklarını belirtti.

Geleceğin Güzelyurt’u, Güzelyurt’un Geleceği için hazırladıkları kitapçığı bölge halkından saklamasını isteyen Serdar Denktaş, “Kitapçığınızı saklamanızı istiyoruz. 28 Temmuz’da sandığa sabah sabah giderek, DP Ulusal Güçler’in şemsiyesi altına mühürünüzü vurarak onay verir, görevlendirirseniz bu taahütlerimizi hemen yerine getirmeye başlayacağız. Hep birlikte ekibimle DP Ulusal Güçler’in namus sözüdür bu” dedi.

“DP ULUSAL GÜÇLER’İN YÜKSELİŞİ ARTARAK DEVAM EDECEK. DAHA DA BÜYÜYECEK”

DP Ulusal güçlerin yükselişinden ve halkın büyük bir inançla DP Ulusal Güçleri sarılmasından dolayı UBP ve CTP’yi müthiş bir korku sardığına işaret eden Denktaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu yükseliş durmayacak. Daha 12 günümüz var. Daha da büyüyecek, daha da güçlenecek ve bu yürüyüş, bu güçlenme 28 Temmuz günü DP Ulusal Güçler’in meşalesini sandıklardan çıkarıp iktidar yapacak. Bunun için hep birlikteyiz, bunun için çalışıyoruz. Başlatmış olduğumuz yürüyüş, yakmış olduğumuz meşale bize verdiğiniz cesaretle, bize gösterdiğiniz güvenle, her bölgedeki umutsuz insanımızın yeniden umutlanmasını, bu ülkede hiçbir şey değişmez diyen insanımızın “değişedebilir bir denemek lazım” demesini, kim gelirse gelsin biz idare etmiyoruz diye düşünenleri ve bunun propagandasını yapanlara “dur bakalım yetki bizde biz yönetiriz istersek” diyebilmesini, yaptıkları yanlışlara karşı tepki koyduğunda halkımızın kendilerinin suçunu kabul etmeyip suçu hep Türkiye’nin üzerine atarak insanımızla Türkiye arasını soğutmaya çalışan, insanımızı devletten soğutmaya çalışan bir garip işbilmez takımın elinden kurtulabileceğimizi bu inancı daha da güçlendirmeye büyük katkı koymuştur. Bugün burada yaktığımız bu meşaleyi güveninizle, sevginizle, kucaklamanızla bize verdiğiniz gücü bundan sonra da biliniz ki en iyi şekilde koruyarak güçlendirerek adım adım buradan Dipkarpaz’a kadar yürüyeceğiz. Ama günün sonunda bu devletin kurucusu olan, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın kuruluş günü söylediği “Ne mutlu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin hür ve başı dik evlatları” sözüne ulaşıncaya kadar çalışmak boynumuzun borcudur. Çalışacağız arkadaşlar. Bunun için boykot çağrısı yapanlara “Güç elime 5 yılda bir gelir. Kendi geleceğimi boykot etmem. Geleceğimi kurmak için mühürümü giderim DP Ulusal Güçler’in meşalesinin altına vururum” diye cevap verin.”

“YAPMAMIZ GEREKEN LEFKE’YE VE İNSANINA LAYIK YENİ BİR GELİŞİMİN ÖNÜNÜ AÇMAKTIR. BUNU BAŞARACAĞIZ”

32 yıl önce askerlik yaptığı Lefke’nin o zamanlar daha canlı olduğunu, esnafın yüzünün güldüğünü anımsatan Serdar Denktaş, bugün bunun tam tersi olduğunu kaydetti.

Siftah bile yapmadan dükkanı kapatan esnafa Re’sen Vergi dayatıldığına, gençlerin işsizlik nedeniyle göç ettiğine işaret ederek, Lefke’yi yeniden düzenlemek için yola çıktıklarını ifade etti.

Lefke’de hayatın yeniden canlanması için bölgede yapacaklarını bölge halkıyla paylaşan Denktaş, şöyle devam etti:

“Yeni iş yerlerinin açılmasından tutun mevcutların çizgisinin değiştirilmesi, hem turiste hem bölgeye hizmet vermesi için capcanlı bir Lefke’nin olabileceği ve Marina’nın açılması, yeni bir ticari limanın kurulmasıyla bu bölgeye turistin akın akın geleceği bir bölge yaratmak istiyoruz. Bu şirinliği bozmadan, bu güzelliği yıpratmadan yenileyerek, yeniden düzelterek ama bölgenin insanının yüzünü de güldürerek bütün bu söylediklerimiz gerçekleşebilir. Yıllardan beridir mücadele ediyoruz ve diyoruz ki bu ülkede kirli sanayi ile bir yere varmamız mümkün değil. Bugün Kalecik’te yaşanan felaketi duydunuz. Lefke’de de yaşanabilirdi. İnşallah erken erken atlatılır. Ama bu bölgenin sivil toplum örgütlerinin ortaya koyduğu direniş Lefkeli’nin Lefke’ye sahip çıkma inadı bu bölgede bu çirkinliği en azından engellemiştir. Şimdi artık yapmamız gereken Lefke’ye ve insanına layık yeni bir gelişmenin önünü açmaktır. Gemikonağı Göleti’nin etrafını gezi yeri haline getimektir. Lefke’de kurulacak marinayla, ticari limanla turistin akın akın buralara gelip buralarda yemesini içmesini sağlamaktır. Çok mu zor. Değil. Ne yapacağınızı, ne istediğinizi bilirseniz yanı başımızda 40 mil ötemizde sadece75 milyonluk bir Türkiye dururken istediğiniz hedefe yürümeyi başarırsınız. Yürüyeceğiz ve başaracağız.”

“BU BÖLGEDE 1. PARTİ KİM GELECEK DİYE SORDUĞUMDA ALDIĞIM CEVAP NETTİR: “TABİ Kİ DP ULUSAL GÜÇLER” CEVABINI ALIYORUM. HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Bölge insanına “Bölgede 1. Parti kim gelecek” diye sorduğunda aldığı yanıtın net olduğuna dikkati çeken Serdar Denktaş, “Lefke’nin ünü yurtdışına da yansımış Şeyh Nazım’ına, bu bölgede birlikte zaman geçirdiğim eski dostlarıma. Gördüğüm görmediğim güzel Lefkeli’ye, Yeşilırmaklı’ya, Yedidalgalı’ya Galini’ye bütün civar köydeki Çamlıbel, Yeşilyurt ve Gaziveren’e kadar herkese teşekkür ediyorum. Bu bölgede 1. Parti kim gelecek diye sorduğumda aldığım cevap nettir. “Tabi ki DP Ulusal Güçler” cevabını alıyorum. Hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“28 Temmuz günü “böyle geldi böyle gitmesin” diyorsanız DP Ulusal Güçler meşalesinin altına mühür vurun” çağrısında da bulunan Genel Başkan Denktaş, 28 Temmuz akşamı ise Atatürk Meydanı’nda yeni aydınlanma meşalesinin yanacağını vurguladı.

DP’Lİ DÖNEMLERDE EKONOMİK İSTİKRAR SAĞLANDI…

Konuşmasında DP’li dönemlere değinen Serdar Denktaş, DP’li dönemlerde paket tartışmasının yaşanmadığını, ekonomik istikrarın sağlandığını, insanların cebindeki para alım gücünün artırıldığını, Doğrudan Gelir Desteği’nin 255 liraya kadar çıktığını anımsattı.

2006’da yıllarca müdahale var diye isyan eden CTP’nin Amiral Gemisi’ni kaybetmesiyle DP’yi hükümetten dışladığını kaydeden Denktaş, DP’nin hükümetten gitmesiyle hayat pahalılığının arttığını, doğrudan gelir desteğinin düştüğünü, tarımcının mahvolduğunu, narenciyenin satılmamaya başladığını, ülke gelirlerinin düştüğünü, ülkede kötü yönetimin başladığını anlattı.

Ülkede demokrasinin yaralanmaya başladığının da altını çizen Denktaş, İrsen Küçük dönemiyle de ülkede yönetimsizliğin başladığına dikkati çekti.

“GÖRÜŞME MASASINA GÜÇLÜ OTURULMASININ YEGANE YOLU KENDİ İÇİMİZDE İYİ BİR YÖNETİM OLUŞTURMAKTAN GEÇER”

Önümüzde Kıbrıs sorununun yeniden masaya yatırılacağı bir sürecin olduğuna işaret eden DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Denktaş, görüşme masasına güçlü oturulmasının yegane yolunun kendi içimizde iyi bir yönetim oluşturmaktan geçtiğine vurgu yaptı ve şunları kaydetti:

“Bu Masada güçlü oturmamızın yegane yolu kendi içimizde iyi yönetimi oluşturmaktır. Saygı görmeye, sözümüzü duyurmaya başlamaktır. Bunu başarmak; söylediğim yaşamı yeniden oluşturmak; cebinizdeki paranın alım gücünü artırmak; gençlerimizin bir şekilde gidip bağımlı hale geldiği uyuşturucudan kurtulmasını, yakalanması halinde hapishanelerde çürütülüp neticede satıcı olarak çıkmamasını sağlamak; trafik kazalarını önlemek; yaşlımızın, sosyal yardım ihtiyacında olanların, özürlülerin ve engellilerin daha iyi bir maaşla insan gibi yaşayabilmesi ve bu ülkeden dışarıya baktığımızda, dışardan da buraya bakıldığında “helal olsun. Kendi kendilerini iyi yönetiyorlar. Bravo bunlara” denilerek bakılması için, yıllardır arkamızda duran Türkiye’nin bütün hükümet, bürokrat ve teknokratlarının dönüp bize baktığında “Bravo başardılar. KKTC adında olan 2. Türk devletiyle gurur duyuyoruz” diyebilmesi için yegane mühür basılacak yer DP Ulusal Güçler’in meşalesinin altıdır. Tarih de 28 Temmuz’dur. Hepiniz sağolun.”

ÖZKAN MAVİOĞLU: “DP ULUSAL GÜÇLER İKTİDARI ŞİMDİDEN BÖLGE HALKIMIZA, KIBRIS TÜRKÜ’NE HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

DP Ulusal Güçler Güzelyurt-Lefke İlçe Başkanı Özkan Mavioğlu ise konuşmasında birbirinden değerli altı milletvekili adayı, Genel Başkan Serdar Denktaş’ı Başbakan yapmak için var güçle çalışacaklarının sözünü vererek, “Birbirinden değerli adaylara güveniyoruz. Bizler DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş’a güveniyoruz, inanıyoruz. Şimdiden bölge halkımıza, Kıbrıs Türkü’ne hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76