• BIST 95.651
  • Altın 191,755
  • Dolar 4,6929
  • Euro 5,4578
  • Lefkoşa 31 °C
  • Girne 28 °C
  • Mağusa 30 °C
  • İskele 30 °C
  • Güzelyurt 29 °C
  • Lefke 31 °C

DP-UG Kadın Örgütü Kurultayı yapıldı

DP-UG Kadın Örgütü Kurultayı yapıldı
DP ULUSAL GÜÇLER KADIN ÖRGÜTÜ IX. OLAĞAN KURULTAYI GERÇEKLEŞTİ…DP ULUSAL GÜÇLER KADIN ÖRGÜTÜ BAŞKANLIĞI’NA OY BİRLİĞİ İLE YENİDEN ESEN...

DP ULUSAL GÜÇLER KADIN ÖRGÜTÜ IX. OLAĞAN KURULTAYI GERÇEKLEŞTİ…

DP ULUSAL GÜÇLER KADIN ÖRGÜTÜ BAŞKANLIĞI’NA OY BİRLİĞİ İLE YENİDEN ESEN YALIN AKTOPRAK SEÇİLDİ

Demokrat Parti Ulusal Güçler Kadın Örgütü IX. Olağan Kurultayı gerçekleşti.

Kadın örgütü başkanlığına tek aday olan Esen Yalın Aktoprak oy birliği ile yeniden seçildi.

Dün akşam saatlerinde Kırıkkale TMT Mücahitler Derneği’nde gerçekleşen kurultaya, DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş ve eşinin yanı sıra Genel Sekreter Bengü Şonya, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif, Milli Eğitim Bakanı Dr. Mustafa Arabacıoğlu, Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hamit Bakırcı, Milletvekillerileri, Genel Başkan Yardımcıları, İlçe başkanları, Kadın ve Gençlik Örgütleri, bazı parti yetkilileri, çok sayıda partili ve halk katıldı.

 

Oldukça coşkulu ve kalabalık bir ortamda gerçekleşen kurultayda, başkanlık divanı oluşturuldu.

 

DP Ulusal Güçler Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy’un divan başkanı olduğu kurultayda Divan Başkan Yardımcılığına Eribe Yağcıoğlu, Divan Üyeliklerine ise Tanju Arabacıoğlu, Hande Kayasal Çelikten ile Fatma Midem Kaygan oy birliği ile seçildi.

 

Divan başkanlığının oluşması ile saygı duruşunun ardından İstiklal marşının okunmasıyla kurultay başladı.

 

Ardından konuşmalara geçildi.

 

DENKTAŞ: “BAŞIMIZIN TACISINIZ”

Kadın Örgütü IX. Olağan Kurultayı’nda kürsüde partili kadınlara hitap eden DP Ulusal Güçler Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, partisinin kurulduğu günden itibaren, kadın örgütü çatısı altında hizmet veren, emek sarf eden, ülkesi, milleti ve davası için fedakârca mücadele yürüten tüm kadın üyelerine teşekkür ederek; “hepiniz başımızın tacısınız” dedi.

Denktaş, DP Ulusal Güçler’in en çalışkan örgütünün de Kadın Örgütü olduğunu söyledi.

 

DENKTAŞ: “TÜM SİYASİ PARTİ KADIN ÖRGÜTLERİNDEN FARKINIZ, HOŞGÖRÜ, FEDEKÂRLIK VE GÖNÜLLÜĞÜNÜZÜN ESERİ”

Tüm siyasi partilerin kadın kolları veya örgütleri bulunduğuna işaret eden Denktaş, ancak DP Ulusal Güçler Kadın Örgütü’nün her bakımdan farklı olduğuna dikkat çekerek, bu farkın hoşgörü ve fedakârlıktan kaynaklandığını, gönüllülüğe dayandığını söyledi.

 

 

 

 

 

 

DENKTAŞ: “EMEĞİNİZ OLAN HER İŞTE, SÖZÜNÜZDE OLMALI”

Serdar Denktaş, partileri iktidara taşımada kadın örgütlerinin önemine de yeniden dikkat çektiği konuşmasının devamında; “emeğiniz olan her işte sözünüz de olmalı” diyerek kadınlara aktif politikada da yer verilmesi gerekliliğini belirtti.

 

‘KAMU REFORMU’ KONUSUNDA SON GELİNEN AŞAMA…

Hükümet çalışmalarına da değinen Başbakan Yardımcısı Denktaş, zor bir dönemde görev devralmalarına rağmen mesai gözetmeksizin, çok uzun soluklu çalışmalar gerçekleştirdiklerine de dikkati çekerek, özellikle ülkeyi daha verimli bir hale getirecek olan reformları yavaş ancak emin adımlarla hayata geçirmeye devam edeceklerinin sözünü verdi.

Serdar Denktaş, reformların ‘omurgası’ diye kabul edilen ‘Kamu Reformu’ konusunda son gelişen aşamayı da partilileri ve kamuoyu ile paylaştı.

Sendikalarla uzun soluklu toplantılar sonrasında ortak mutabakata vardıkları ‘Kamu Reformu Yasası’nı komitelerde görüşülmek üzere Meclis’e sevk ettiklerini belirten Denktaş, ülkenin içinde bulunduğu çıkmazdan kurtulmak ve iyileştirmek adına tüm reformları adım adım hayata geçireceklerini söyledi.

 

DENKTAŞ: “HÜKÜMETTE REFORMLARA YÖNELİK ÇALIŞMALAR 1 OCAK’TAN İTİBAREN HIZ KAZANMIŞTIR”

Başbakan Yardımcısı; “Reform grubunu hükümette temsil eden kişiyim. Ve görüyorum ki, hükümette de reformlara yönelik çalışmalar hakikaten 1 Ocak’tan itibaren hız kazanmıştır. Birçok konuda değişim, birçok konuda farklı yaklaşım adım adım ileriye doğru gidecektir.”

 

DENKTAŞ: “HEYECANIMIZI YİTİRMEDEN, ÇOŞKUMUZU KAYBETMEDEN, ÜLKEMİZİN HER BİR BİREYİNİ KUCAKLAYARAK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

DP Ulusal Güçler’in yapmış olduğu tüm hizmetlerin, reformların ve ürettikleri çözümlerin KKTC’nin kalkınması ve Kıbrıs Türk Halkı’nın hak ettiği refah seviyesine kavuşması için olduğunu söyleyen Denktaş, bu uğurda yollarına aynı inanç, azim ve kararlılık devam edeceklerinin sözünü verdi.

Denktaş; “heyecanımızı yitirmeden, coşkumuzu kaybetmeden, ülkemizin her bir bireyini kucaklayarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.

 

DENKTAŞ: “2 ŞUBAT DEMOKRASİ ŞÖLENİ VE MUHTEŞEM BİR SEVGİ SELİNE ŞAHİT OLACAK”

Konuşmasının sonunda tüm partilileri, partiye gönül veren sempatizanları 2 Şubat’ta yapılacak olan kurultaya davet eden Denktaş, o günün bir demokrasi şöleni ve muhteşem bir sevgi seline şahit olacağına da inanç belirtti.

 

ESEN YALIN AKTOPRAK: “DP ULUSAL GÜÇLER BUGÜN DÜNDEN DAHA GÜÇLÜ”

“DP Ulusal Güçler ve onun en önemli unsurlarından biri olan Kadın Örgütü bugün dünden daha güçlü” diyerek kürsüdeki konuşmasına alkışlar eşliğinde başlayan DP Ulusal Güçler Kadın Örgütü Başkanı Esen Yalın Aktoprak, konuşmasının devamında zorlukların üstesinden birlik ve beraberlik inancı ile geldiklerini ve bugün iktidarın ortağı olduklarını söyledi.

 

Aktoprak; “geçtiğimiz yıllarda partimizi yok etmeyi hedefleyen, ihanet hareketlerini hep birlikte göğüsleyerek partimize sahip çıktık. En kötü dönemde gerçekleştirdiğimiz VIII. Olağan kurultayla DP’nin Kıbrıs Türk siyasi hayatında önemli bir misyonu olduğunu ve hep var olacağını kanıtladık.

Geçtiğimiz dönemde varlığımızı koruma telaşını ve endişelerini aşarak, girdiğimiz bütün seçimlerde, Kıbrıs Türk Halkı’nın özgür, güvenli ve refah içinde yaşamasını ve hak ettiği hizmeti almasını sağlayacak politikalara ve kadrolara sahip tek partinin partimiz olduğunu, kısacası umudun partisi olduğumuzu kanıtladık” dedi.

 

 

 

 

Aktoprak; “KKTC’ni kurarak bize teslim eden büyük dava adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız merhum Rauf Raif Denktaş’ın davasının gerçek savunucusu olduğumuzun bilinci ile KKTC’nin yaşatılması ve güçlendirilmesi için ortak hedefini benimseyenlerin aramıza katılması ile Demokrat Parti Ulusal Güçler olduk” dedi.

 

AKTOPRAK DP ULUSAL GÜÇLER’İN ERKEN GENEL SEÇİMLERDE ELDE ETTİĞİ BAŞARIYA DİKKAT ÇEKTİ…

DP Ulusal Güçler’in 28 Temmuz’da yapılan erken genel seçimlerinde elde ettiği başarıya da dikkat çeken Aktoprak: “DP Ulusal Güçler’in bir ve bütün olarak 28 Temmuz’da yapılan erken genel seçimlerinde elde ettiği başarı, KKTC’nin yaşatılması davasına inanan herkesin altında toplanabileceği bir çatı partisi olduğunu kanıtlamıştır” dedi.

 

AKTOPRAK: “İNANDIĞIMIZ DAVAYI DAHA GÜÇLÜ SAVUNABİLMEK VE HALKIMIZIN BEKLENTİLERİNİ KARŞILAYABİLMEK İÇİN DP ULUSAL GÜÇLER KKTC’NİN BİRİNCİ PARTİSİ OLMALI”

DP Ulusal Güçler Kadın Örgütü Başkanı Esen Yalın Aktoprak, DP Ulusal Güçler’in ulaştığı seviyeyi de yeterli bulmadığının altını çizerek, hedeflerinin bir sonraki genel seçimlerde sandıktan birinci parti olarak çıkmak olduğunu ifade etti.

 

Aktoprak konuşmasının devamında, aynı davayı savunan, aynı inancı yaşayan ve aynı hedefi benimseyen herkesi DP Ulusal Güçler’e katılmaya davet etti.

 

AKTOPRAK: “DÜN OLDUĞU GİBİ, BUGÜN VE YARIN DA AYNI FEDEKARLIKLA YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

DP Ulusal Güçler’in birinci parti olma hedefine ulaşması için bir kez daha kadınlara büyük görevler düştüğünün altını çizen Aktoprak, yeni dönemde de aynı fedakârlıkla yollarına çok daha güçlü bir biçimde devam edecekleri sözünü verdi.

 

AKTOPRAK: “KADINLARIMIZIN SORUNLARINI ÜLKE GÜNDEMİNE TAŞIMAK İÇİN ÖNCÜLÜK YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Kadınların sorunlarını ülke gündemine taşımak için öncülük yapmaya da devam edeceklerini kaydeden DP Ulusal Güçler Kadın Örgütü Başkanı Esen Yalın Aktoprak; “kadınlarımızın maruz kaldığı her türlü ayrımcılığın son bulması, toplumsal cinsiyet eşitliğinin gerçekleştirilmesi çalışmalarına aktif destek vermeye devam edecek ve bu konuda kadın örgütleri, kadın hareketleri ile dayanışma içinde olacağız” dedi.

 

 

AKTOPRAK: “DAHA ÇOK KADIN SİYASİ KADROLARDA GÖREV ALMALI, DAHA ÇOK KADIN MECLİSE GİRMELİ!”

Ülke yönetimindeki açmazların ve kötü yönetimin bir sebebinin de kadının toplum hayatındaki etkinliğini, ülke yönetimine ve siyasete yansıtılamamasından kaynaklandığına inanç belirten Aktoprak; “daha çok kadın siyasi kadrolarda görev almalı, daha çok kadın meclise girmelidir. Bunun gerçekleşmesinin yolu da erkeklerden ricacı olmaktan geçmez. Bunun yolu kadınlar olarak bilgimiz, yeteneklerimiz ve kariyerimiz ortaya koymaktan geçer” ifadelerini kullandı.

 

AKTOPRAK’TAN PARTİLİ DELEGELERE: “PARTİ MECLİSİ’NE ADAY OLAN KADINLARA DESTEK OLUN!” ÇAĞRISI…

DP Ulusal Güçler’in 2 Şubat Pazar günü gerçekleştireceği IX. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi’ne aday olan kadınların varlığından da söz eden Aktoprak, partili delegelere ‘kadın adaylara destek olan’ çağrısı yaptı.

AKTOPRAK; “HAYALİM, HER İLÇEDEN EN AZ BİR KADIN MİLLETVEKİLİNİ MECLİS’E GÖNDERMEK”

DP Ulusal Güçler Kadın Örgütü Başkanı Esen Yalın Aktoprak hayalinin, ilk genel seçimlerde DP Ulusal Güçler’in her ilçeden en az bir kadın Milletvekilini Meclise göndermek olduğunu açıklayarak, tüm kadınları bu hayalin gerçekleşmesi için çalışmaya, işbirliği ve güç birliğine davet etti.

 

DP Ulusal Güçler Kadın Örgütü Başkanı Esen Yalın Aktoprak kürsüdeki konuşmasını, daha güçlü bir KKTC’nin DP Ulusal Güçler iktidarı ile mümkün olduğunun, bunun içinde güçlü kadın örgütüne sahip olması gerektiğinin altını çizerek noktaladı.

 

DP ULUSAL GÜÇLER KADIN ÖRGÜTÜ BAŞKANLIĞI’NA YENİDEN ESEN YALIN AKTOPRAK OY BİRLİĞİ İLE SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından DP Ulusal Güçler Kadın Örgütü’nün faaliyet ve mali raporları okunarak aklandı. Ardından seçime geldi.

 

 

DP ULUSAL GÜÇLER KADIN ÖRGÜTÜ YENİ MERKEZ YÖNETİM KURULU…

DP Ulusal Güçler Kadın Örgütü Başkanlığına oybirliğiyle tek aday olan Esen Yalın Aktoprak yeniden seçildi.

 

Merkez Yönetim Kurulu’na oy birliği ile seçilen isimler ise şunlar; Leman Soyukasap, Meryem Andız, Pembe Can, Reyhan Kişmir, Sürreyya Gürses, Şerife Yavuz, Turhan Dülgeroğlu, Zehra Cennetoğlu.

 

DİLEK VE TEMENNİLER…

DP Ulusal Güçler Kadın Örgütü IX. Olağan Kurultay yapılan seçimlerin ardından gerçekleşen dilek ve temenniler bölümüyle son buldu.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615