• BIST 1.441
  • Altın 499,115
  • Dolar 8,3566
  • Euro 10,1202
  • Lefkoşa 30 °C
  • Girne 26 °C
  • Mağusa 29 °C
  • İskele 29 °C
  • Güzelyurt 27 °C
  • Lefke 30 °C

DP-UG Girne’de miting düzenledi

 DP Ulusal Güçler “Biriz, Beraberiz, Tek Yüreğiz – Hepimiz Buradayız” sloganlarıyla Girne’de miting düzenledi.Türkiye, KKTC ve DP Ulusal Güçler...
DP-UG Girne’de miting düzenledi

 

DP UG GIRNE MITINGI (1)DP Ulusal Güçler “Biriz, Beraberiz, Tek Yüreğiz – Hepimiz Buradayız” sloganlarıyla Girne’de miting düzenledi.

Türkiye, KKTC ve DP Ulusal Güçler bayrakları ile donatılan Girne Kordonboyu Caddesi’nde Girneliler tarihi bir güne tanıklık etti.

Mitingde halka hitap eden DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, DP Ulusal Güçler iktidarında, genelde ülke, özelde ise Girne’nin geleceği için hayata geçirecekleri projeleri halka anlattı.

“Gücümüz halktan, imanımız Haktan, gururumuz bayraktan, yurt sevgimiz şehitlerimizden, inadımız haklılığımızdan, sözümüz dürüstlüğümüzden, dikbaşımız özgüvenimizden, kararlılığımız atamızdan, yüzümüzdeki tebessüm sizin çoşkunuzdan” diyerek sözlerine başlayan Serdar Denktaş, DP Ulusal Güçlerin, halk ile birlikte, bir, beraber ve tek yürek olduğunu belirtti.

 

“İrsen Küçük, DMP başkan yardımcısı olarak, CTP ve TDP ile birlikte UBP’ye karşıydı”

 

Meydanı dolduran halkın çoşkusundan geçmişi hatırladığını ve duygulandığını söyleyen DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş; “Yıllar önce ‘yıldız’ ableminin altında, KKTC’nin kurucusu Rauf Raif Denktaş bu kürsülerden konuşurken, duyduğum heyecanı, mutluluğu, gururu duydum şimdi sayenizde ve o günleri hatırlayarak duygulandım. Bana bu güzel duyguları yaşattığınız için teşekkür ediyorum” dedi. O günlerde de coşkunun aynı olduğunu ve Kurucu Cumhurbaşkanının seçimi birinci turda %70 oy ile bitirdiğini hatırlatan Denktaş, “O günlerde ise İrsen Küçük, DMP başkan yardımcısı olarak, CTP ve TDP ile birlikte UBP’ye karşıydı. Küçük, bugün yine aynı şeyi yapıyor” dedi.

DP UG GIRNE MITINGI (3)

“BU HALK O GÜNDE DENKTAŞ’IN PEŞİNDEN GİTTİ, BUGÜNDE DENKTAŞ’IN YANINDA”

Denktaş, başka partilerin ne söylediğinin kendisini pek ilgilendirmediğini ancak iki konuda tepkisiz kalmasının mümkün olmadığını belirten Denktaş, “İçişleri Bakanlığının eski Bakanı Nazım Çavuşoğlu İskele mitinginde çıktı diyor ki; ‘bu halk Denktaş’ın peşinden gitmedi. Şimdi hiç gitmez.’ O’na buradan hatırlatalım. Bu halk o günde Denktaş’ın peşinden gitti, bugünde Denktaş’ın yanında.”

 

“DENKTAŞ KENDİ AİLESİNİ BESLEMEDİ”

Ersin Tatar’ın kendi televizyonunda ‘sor bana söyleyim sana’ programları yaptığını belirten Denktaş, “Tatar, Kurucu Cumhurbaşkanımız için çıkıyor ve diyor ki; ‘Denktaş iyi liderdi. Ama ekonomiden anlamazdı. Ekonomiden anlasaydı torunu kendi canına kıymazdı’ Bunlar ne söylediğini bilmiyor… Şayet ekonomiden anlamayı  kendi yandaşlarını, aileni, televizyonunu beslemek diye kabul ediyorsan, o zaman sana söyleyeyim evet Denktaş kendi ailesini beslemedi. Çünkü O’nun için esas olan Kıbrıs Türk Halkı’nın refahıydı” dedi.

 

“UBP’NİN ÇİRKİN VE İFTİRALARA DAYANAN KAMPANYA YÜRÜTMESİNİN NEDENİ, ÜLKEYİ VE ÜLKE İNSANINI TANIMAYAN BİR EKİPLE ÇALIŞMASI…”

UBP’nin, Kıbrıs’ı, Kıbrıs Türkü’nü, Kıbrıs tarihini tanımayan bir ekiple kampanya yürüttüğünü söyleyen DP Ulusal Güçler Genel Başkanı, “Sırf bu yüzden Türkiye’ye aşık, Anadolu insanının hiçbir şekilde en ufak tüyüne zarar gelmemesini isteyen bir evde doğup büyüyen Serdar Denktaş’ı ‘Türkiye’ye ihanet’le suçluyorlar, böyle çirkin bir iftirada bulunmaktan çekinmiyorlar. Belli ki, DP Ulusal Güçler’in iktidara geliyor olması hepsini korkutuyor. Bu nedenle saldırıp, çamur ve iftira attıyorlar” dedi.

DP UG GIRNE MITINGI (2)“BİZİM GÖREVİMİZ; HALKIMIZIN GELECEĞİNİ PLANLAYABİLMEK, ÖDEVİMİZ; KENDİ ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAKTIR”

“Bizim görevimiz; kendi insanımızın, halkımızın geleceğini planlayabilmek. Ödevimiz; kendi üzerimize düşeni aynen büyüklerimizin yaptığı gibi mücadele ederek başarmaktır” diyen Serdar Denktaş, seçime sayılı günler kaldığını da hatırlatarak, 28 Temmuz’un bir milat kabul edilmesini ve bir bayram çoşkusu ile sandığa gidilerek DP Ulusal Güçler meşalesinin altına mühür vurulmasını talep etti.

 

“BİZ ÖZÜR DİLEMEYİ BİLEN BİR PARTİYİZ. ÖZÜR DİLEMEYİ ONURUMUZ SAYARIZ”

Miting öncesi muhteşem bir konvoy düzenlediğini ancak Girne’nin trafiğinin tıkanması dolayısıyla Girne halkından özür dileyen DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş; “Biz özür dilemeyi bilen bir partiyiz. Bir geceliğine trafiği tıkadık diye özür dilemeyi onurumuz sayarız. Ama bu ülkenin yıllardan beridir geleceğini tıkayan ikiz parti UBP ve CTP ülkenin geleceğini tıkadığı için halktan özür dilemek bir yana, bir de karşısına geçerek oy talebinde bulunuyor” dedi.

 

“DAHA DÜNE KADAR ‘DEVAM’ DİYORLARDI, ŞİMDİ ‘TAMAM’ DİYORLAR. NEYE DEVAM, NE TAMAM?”

UBP’nin seçim sloganı olarak önce ‘devam’ sonra ‘tamam’ dediğini söyleyen Denktaş, “Daha düne kadar ‘devam’ diyorlardı. Yolsuzluğa, yemeye içmeye, kırmızı kurdeleciklerin ardına geçip açılış yapmaya, başını dik tutmak yerine eğmeye mi, neye devam?” diye sordu. Denktaş, “Bu kezde ansızın; ‘tamam’ diyorlar. Devam’dan tamama geçtiler. Peki o zaman neye devam, neye tamam?” dedi.

DP UG GIRNE MITINGI (6)

“SAĞLIK, EĞİTİM VE EKONOMİ KONULARINDA İDDİALIYIZ”

Sağlık, Eğitim ve Ekonomi konularında iddialı olduklarını söyleyen DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, DP Ulusal Güçler iktidarında özellikle bu üç konuda atılımlar olacağının altını çizerek bilgiler verdi.

 

“HALKIMIZDAN DP ULUSAL GÜÇLERE ‘BAŞBAKANLIK’ YETKİSİNİ VERMENİZİ TALEP EDİYORUM…”

‘Boykot ve Karma Oy’ çağrılarına itibar edilmemesini söyleyen Denktaş, “Ülkemiz Başbakanlık sistemi’ ile yönetiliyor. Ülkemizde tüm yetki Başbakanlıkta. Bizlerde yenileme projelerimizi, ülkemizi sil baştan değişterecek programımızı hayata geçirmek için, başınıza gelmek için değil, devleti ayağınıza getirmek için 28 Temmuz’da bu yetkiyi talep ediyoruz” dedi.

DP UG GIRNE MITINGI (5)

AHMET KAŞİF: “DP ULUSAL GÜÇLER OLARAK HEDEFİMİZ ÖNCE İNSAN, ÖNCE KKTC”

DP Ulusal Güçler Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif, adanın her toprağını karış karış gezdiklerini ve her yerde gördükleri çoşku ve ilginin kendilerini son derece memnun ettiğini söyledi.

 

Özelde Girne, genelde ülke için hayata geçirecekleri projelerden de bahseden Kaşif, hiçbir siyasi partinin geleceğe yönelik projeleri olmadığını belirterek, “Geleceğe yönelik, halkına yönelik projesi olan tek partiyiz. Çünkü bizim tek hedefimiz önce insan, önce KKTC” dedi.

 

MUSTAFA ÖZDEĞİRMENCİ: “ADALETSİZLİĞE, HAKSIZLIĞA VE PARTİZANLIĞA ‘DUR!”

DP Ulusal Güçler Girne İlçe Başkanı Mustafa Özdeğirmenci’de miting meydanında halka seslenerek, adaletsizliğe, haksızlığa ve partizanlığa ‘dur!’ demek için mücadele verdiklerini söyledi.

 

GİRNE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI HALKI SELAMLADI…

Konuşmaların sonunda, DP Ulusal Güçler Girne Milletvekili adayları; İlkay Kamil, Dr. Esat Ergün Serdaroğlu, Dr. Özdemir Berova, Derviş Refiker, Hande Kayasal, Başak Tekerek, Sedat Hacımehmet, Gülay Deryagil, Sevgi Değgin ile Adnan Altan sahneye davet edilerek teker teker halkı selamladılar.

 

İŞTE DP ULUSAL GÜÇLER İKTİDARINDA GİRNE İÇİN HAYATA GEÇECEK OLAN PROJELER…

 

İşte Serdar Denktaş’ın Girne mitinginde DP Ulusal Güçler iktidarında bölge için hayata geçireceğini söylediği projelerden bazıları;

 

Girne çarşı merkezinin özel bir karaktere sahip olabilmesi için yapılacak düzenlemeler ve teşviklerle Girne çarşısı bir marka haline dönüşecek.

 

Kıyı bölgelerinde turizm potansiyeli yüksek alanlar “turizm bölgeleri” şeklinde, bölgesel olarak özel sektör yatırımlarını özendirecek şekilde planlanarak geliştirilecek.

 

 

 

Girne İlçesine bağlı her köyde kendi özellikleri çerçevesinde pansiyonculuk teşviki verilmesi yönünde çalışmalar yapılacak.

 

Girne Kalesi, Kıbrıs’ta hüküm süren tüm kültürlerin etkisini canlandıran ‘Yaşayan Müze’ haline dönüştürülecek, kale canlandırılacak.

 

Limanın arka sokaklarında bulunan tüm evler restore edilerek turistik pansiyon, butik otel ve eğlence yerleri haline dönüştürülmek amacıyla projelendirilecek.

 

Esentepe – Tatlısu yol boyu üzerinde turizme hizmet verecek iş yerlerinin açılmasına proje bazında imkan sağlanacak.

 

En geç iki yıl içerisinde yerleşik alan içerisinde; Girne’de denizde 1100, karada 150 tekne kapasiteli yat limanı yapılması ve limana uluslararası liman statüsü verilmesi sağlanacak.

 

Deniz taşımacılığına ayrı bir önem verilerek geliştirilecek, Gazimağusa ve Girne limanlarında paydaşlar ile görüşülerek çağdaş adımlar atılacak.

 

Doğu Akdeniz’de orjinal haline en bağlı kalmış olan Turistik Girne Limanı temizlenecek. Sorumlu karmaşası sona erdirilerek tek bir merkeze bağlanacak.

 

Çamlıbel’e ilk yardım hastanesi kurulması yönünde çalışmalar yapılacak.

 

Yeni limanda bulunan terminal çağdaş bir yapıya kavuşturulacak.

 

İnşası tamamlanmış ancak sektörde yaşananbir takım sıkıntılar nedeniyle satışı yapılanmamış bitmiş konutlarla birlikte, yarım inşaatların tamamlanarak halka satışını hızlandırmak amacıyla yeni ev alacak gençlere metrekare maliyeti üzerinde %10 Devlet desteği sağlanması yönünde adımlar atılacak. Bu amaçla, sektörle birlikte hareket edilecek ve inşaat sektörü gelişirken ona bağlı tüm sektörlerin de yeniden hareketlenmesini sağlamak.

 

 

DP Ulusal Güçler iktidarında, Girne’yi düzenli bir turizm şehri haline getirilecek ve çarpık yapılaşmaya son verecek yeni emirname gündemde, bunun yanı sıra şehir planlaması ve bina inşasında standartların geliştirileceğide projeler arasında yer alıyor.

 

SANTRALE FİLTRE TAKILIYOR…

DP Ulusal Güçler iktidarında, Esentepe bölgesinde kurulan ve gerek çevre, gerekse insan sağlığını tehdit eden santrale filte takılacağını da müjdeleyen Denktaş, santralden çıkan dumanların yıllardır bölge halkını zehirlediğini ve kronikleşen bu çevre sorunun artık son bulacağını söyledi.

 

MİTİNGDE ‘BÖLGESEL KALKINMA KİTAPÇIKLARI’ HALKA DAĞITILDI…

Girne mitinginde ayrıca, Girne bölgesi için özel hazırlanan ‘Bölgesel Kalkınma Kitapçıkları’ da halka sunuldu.

 

Bugün saat 21:00’da İskele (Atatürk heykeli önü) Ecevit Meydanı’nda İskele mitingini yapacak olan DP Ulusal Güçler, 25 Temmuz 2013 Perşembe günü saat 21:00’da Lefkoşa Sarayönün’de Lefkoşa mitingini yapacak. DP Ulusal Güçler son mitingini 26 Temmuz 2013 saat 21:00’da Gazimağusa Namık Kemal Meydanı’nda gerçekleştirecek.

 

DP Ulusal Güçler tarafından gerçekleştirilecek olan “Biriz, Beraberiz, Tek Yüreğiz – Hepimiz Buradayız” mitinglerine tüm halkımız davetlidir.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76