• BIST 117.235
  • Altın 162,024
  • Dolar 3,7784
  • Euro 4,6204
  • Lefkoşa 15 °C
  • Girne 15 °C
  • Mağusa 15 °C
  • İskele 15 °C
  • Güzelyurt 12 °C
  • Lefke 15 °C

DP-UG Gençlik Örgütü kongresi yapıldı

DP-UG Gençlik Örgütü kongresi yapıldı
Demokrat Parti Ulusal Güçler Gençlik Örgütü IX. olağan kongresi dün yapıldı, başkanlığa tek aday olan Çağrı Anıl oy birliği ile seçildi.Lefkoşa’da...

Demokrat Parti Ulusal Güçler Gençlik Örgütü IX. olağan kongresi dün yapıldı, başkanlığa tek aday olan Çağrı Anıl oy birliği ile seçildi.

Lefkoşa’da The Elysium Park’da kongreye, DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş ve eşinin yanı sıra DP Ulusal Güçler Bakanları, Genel Sekreter Bengü Şonya, milletvekilleri, belediye başkanları, Genel Başkan Yardımcıları, Kadın Örgütü Başkanı Esen Yalın Aktoprak,  ilçe başkanları, Kadın ve Gençlik Örgütleri, bazı parti yetkilileri, çok sayıda partili ve halk katıldı.

Oldukça coşkulu ve kalabalık bir ortamda gerçekleşen kongrede, başkanlık divanı oluşması ile saygı duruşunun ardından İstiklal marşının okundu ve böylelikle kongre açılmış oldu.

ÇAĞRI ANIL: “SERDAR DENKTAŞ VE DP ULUSAL GÜÇLER GENÇLERE ÖNEM VEREN TEK PARTİ”

Demokrat Parti Ulusal Güçler Gençlik Örgütü Başkanlığına tek aday olan ve oy birliği ile seçilen Çağrı Anıl kürsüdeki konuşmasında, birlik, beraberlik ve DP Ulusal Güçler Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş’ın gençliğe verdiği önemden bahsederek, özellikle 5 Haziran 2013 tarihinde, DP’nin miladı olduğunu ve DP Ulusal Güçler oluşumundan bugüne kadar gelinen süreçte partilerinin büyük bir aşama kaydettiğini söyledi.

Anıl, şöyle konuştu:

“Bizler de bu oluşumun, Gençlik Örgütü parçası olarak üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Gerçekleştirmeye çalıştığımız gençlik örgütü yapısında, ülkemizin her kesiminden, bölgesi, eğitim düzeyi, ekonomik durumu gözetmeksizin, her kardeşimize ulaşıp, aramıza alıp önce ülkemizin sonra da partimizin geleceği için gerek kültürel, gerek siyasi, gerekse de eğitimsel konularda istikrarlı bir çalışma yürüteceğiz. DP Ulusal Güçler Gençlik Örgütü olarak, partimizin geliştireceği ve pek tabi ki ülkemizin gelişecek ve değişecek olan siyasi yapısına da paralel olarak, bu ülkede yaşayan her genç kardeşimizin, haklı taleplerini de değerlendirerek, her zaman savunucusu olacağız” dedi.

ANIL: “SİYASET BİR EKİP İŞİDİR”

DP Ulusal Güçler gençliğine, gerek yerel seçimlerde, gerekse Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerde önemli görevler düştüğünü de kaydeden Çağrı Anıl, siyasetin bir ekip işi olduğunun bilincinde hareket ettiklerini, dolayısıyla durmadan, yorulmadan ve ara vermeden yeni gençleri de aralarına katmaya gayret göstereceklerini söyledi.

Tüm gençleri 2 Şubat’ta gerçekleşecek DP Ulusal Güçler IX. Olağan Kurultayı’na davet eden Gençlik Örgütü Başkanı Çağrı Anıl’ın konuşmasından sonra faaliyet ve mali raporlar okunup aklandı ve seçime geçildi.

İLÇE YÖNETİM VE DİSİPLİN KURULU’NA SEÇİLEN İSİMLER

Gençlik Örgütü Merkez Yönetim Kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

“Doruk Hastunç, Hasan S. Tokatlı, Erdoğan Arıkan, Cemal Gündüz, Ahmet Nizam, Servet Mercan, Hakan Borataş, Emrah İbrahimoğulları.”

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615