• BIST 116.432
  • Altın 165,848
  • Dolar 3,9317
  • Euro 4,8170
  • Lefkoşa 11 °C
  • Girne 11 °C
  • Mağusa 11 °C
  • İskele 11 °C
  • Güzelyurt 10 °C
  • Lefke 11 °C

DP-UG Balıkesir köy kongresi gerçekleşti

DP-UG Balıkesir köy kongresi gerçekleşti
Demokrat Parti-Ulusal Güçler (DP-UG) dün akşam, Balıkesir’de köy örgütü kongresini gerçekleştirdi. DP-UG Balıkesir Örgüt Başkanlığı’na Nidai...

Demokrat Parti-Ulusal Güçler (DP-UG) dün akşam, Balıkesir’de köy örgütü kongresini gerçekleştirdi. DP-UG Balıkesir Örgüt Başkanlığı’na Nidai Barış Şalış seçildi.

Balıkesir Köy örgütü kongresine DP Ulusal Güçler Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Erol Aktoprak, Lefkoşa İlçe Başkanı Ozan Beysan, Kadın Örgütü Genel Başkanı Esen Yalın Aktoprak, partinin ve kadın örgütünün üst düzey yetkilileri ile bölge halkları katıldı.

DP açıklamasına göre, köy örgütü kongresi öncesinde DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, vatandaşların sorunlarını dinleyerek, sorulara yanıt verdi.

DENKTAŞ

Söze seçimlerde alınan netice nedeniyle Balıkesir halkına teşekkür ederek başlayan DP Ulusal Güçler Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, daha sonra partisinin kurultay öncesinde ülke genelinde ‘örgüt seçimlerine’ başladığını hatırlattı.

Ülkenin içinde bulunduğu sorunların aşılması ve Kıbrıs Türk halkının hakkettiği refah seviyesine ulaşması için yoğun tempoda çalıştıklarını dile getiren Serdar Denktaş, bu nedenle de birçok örgüt seçimlerine katılmasının mümkün olmadığını sözlerine ekledi.

Kendisi için kurultayın değil ama önümüzdeki yerel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin önemli olduğunu dile getiren Denktaş, bu konuda partililerinden daha fazla özveri isteyerek, örgütlenmenin önemine işaret etti.

TAÇOY

DP Ulusal Güçler Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy ise konuşmasına, siyasi partiler için köy örgütlerinin olmazsa olmaz bir unsur olduğunu, köy örgütlerinin ise toplumsal ve siyasi açıdan hayati önem taşıdığına dikkat çekerek başladı.

Seçim zamanında köy örgütlerinde zaman zaman sıkıntılar yaşandığını, bugün ise alınan önlemlerle örgüt yapılarının daha da güçlendiğinin altını çizen Taçoy; “Şimdi hem yenilenme, hem de varolan eksiklerimizin tesbiti noktasında önemli bir adım atmış bulunuyoruz. Sizlerinde çabasıyla, güç birliğiyle çok kısa sürede çok daha başarılı çalışmalara imza atacağımızdan kuşkum olmaz” dedi.

BEYSAN

Lefkoşa İlçe Başkanı Ozan Beysan’da konuşmasında örgütlenme ve birlik vurgusunu öne çıkararak, bu birliği güçlendirmenin herkesin görevi olduğunu söyledi.

SEÇİMLE BELİRLENEN İSİMLER…

Konuşmaların ardından divan oluşturularak seçime geçildi.

Buna göre DP Ulusal Güçler Balıkesir Örgüt Başkanlığına Nidai Barış Şalış, Kadın Örgütü Başkanlığına Emine Gök, Gençlik Örgütü Başkanlığına ise Raif Denktaş Pehlivan seçildi.

Yapılan seçim sonrası görev alan diğer isimler ise şöyle;

“Kurultay Delegeliği; Mustafa Özerin, Serhat Boytan, Mehmet Hüreli.

Sandık Başkanları; Yılmaz Sofu, Bilal Kuruçolak, İbrahim Emindey,

Kadın Örgütü Yönetimi; Fikriye Gez, Fezile Savaşır, İnci Cabacaba, Ayşen Şenadalılar, Halide Özerin, Fatma Şalış, Aycan Tabur.”

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615