• BIST 1.365
  • Altın 464,530
  • Dolar 8,1074
  • Euro 9,7566
  • Lefkoşa 14 °C
  • Girne 17 °C
  • Mağusa 14 °C
  • İskele 14 °C
  • Güzelyurt 12 °C
  • Lefke 14 °C

Dikkat...Çete faaliyete geçti!

Ülkedeki kredi kartı kullanıcılarının hesapları tehlikede!Uluslararası kredi kartı şebekesinin elebaşı KKTC’de… Kart bilgilerine ulaşarak, hesaplardan...
Dikkat...Çete faaliyete geçti!

ÇETE!!!!Ülkedeki kredi kartı kullanıcılarının hesapları tehlikede!

Uluslararası kredi kartı şebekesinin elebaşı KKTC’de… Kart bilgilerine ulaşarak, hesaplardan para çeken şebekenin Hırvatistan’da konuşlanan elebaşlarından ikisinin 4 gün önce ülkeye giriş yaptığı öğrenildi.   

Kıbrıs Ada Haber/ Rana SARRO

Uluslararası kredi kartı dolandırıcılığı yapan şebekenin elebaşlarının KKTC’ye geldiği öğrenildi.

KKTC’de bir dönem anlaşmalı iş yerleri ile iş birliğinde kredi kartı dolandırıcılığı yapan şebeke, Nisan ayı içerisinde olayın patlak vermesi üzerine yöntemini değiştirdi.

PGM Adli Polis Müdürlüğü’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Amirliği’ne bir süre önce ihbarda bulunulan olayla ilgili kritik gelişmeler oldu.

Olayın bir süreden beridir takibini yapan Kıbrıs Ada Haber’in güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre, uluslar arası kredi kartı şebekesinin elebaşı olduğu düşünülen 2 kişi faaliyetlerini başlatmak için KKTC’ye geldi.

Dolandırıcılık faaliyetlerine hız verildi

Şebekenin Hırvatistan’da konuşlanan elebaşları, geçtiğimiz aylarda bağlantılı şahısların polise yakalanmasıyla patlak veren kredi kartı dolandırıcılığı faaliyetlerini durdurmuştu.

Rana Sarro'nun Nisan ayında çeteyi kamuoyuna duyuran haberini okumak için aşağıdaki linki tıklayınız...

http://www.kibrisadahaber.com/cete-kirkayak-gibi/

Kredi kartı şebekesi, dolandırıcılık faaliyetlerine hız vermek için ülkeye geldi.

Uzun bir süredir KKTC’den aracılarla işbirliği anlaşması yapan şebekenin elebaşlarından birinin 3 hafta önce, bir diğer şahısın da 4 gün önce ülkeye giriş yaptığı öğrenildi.

“KKTC’lilere aracılık teklif ediliyor”

Hırvatistan’da konuşlanan şebekenin Türk vatandaşı olan bir elebaşı, geçtiğimiz Haziran ayı başında ülkede sakin Ö.A. isimli vatandaşa ulaşarak aracılık teklifinde bulundu.

Hırvatistan’da iken irtibata geçilerek, kredi kartı dolandırıcılığında post cihazlarının kullanılması için iş yerleri ile anlaşma yapması istenen isminin baş harfleri Ö.A. olan vatandaş, bir süre önce olayı Polis Genel Müdürlüğü Adli Polis Müdürlüğü’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Amirliği’ne ihbar etti.

Ses bantları polise ibraz edildi

Haziran ayı başı itibariyle aracılık rolüne girerek elebaşı şahıs ile anlaşma ve görüşmeler yapan vatandaş ile elebaşı şahısın diyalogu kayda alınarak polise ibraz edildi.

Hırvatistan’da konuşlanan şebekenin dolandırıcılık planının ortaya çıkmasını isteyen vatandaş ile şebekenin elebaşı arasında geçen ve polise de ibraz edilen ses kayıtlarını Kıbrıs Ada Haber ele geçirdi.

Elebaşının Hırvatistan’da bulunduğu dönemde yapılan görüşmelerde,  izlenecek dolandırıcılık yöntemi adım adım anlatılıyor.

Bilindiği gibi, Nisan ayı içerisinde, vatandaşların kredi kartı bilgilerini ele geçirerek kart sahiplerinin hesaplarından para çeken çetenin KKTC’de faaliyette olduğu patlak vermiş ve olayla bağlantılı yakalananlar olmuştu.

Gazeteci Rana SARRO’nun ‘Çete Kırkayak gibi’ başlığıyla, 5 Nisan 2013 tarihinde kamuoyunun bilgisine getirdiği uluslar arası dolandırıcılık olayında, şebekenin ülkeye sınırsız sayıda sahte kredi kartı soktuğu ve anlaşmalı birçok şirketin post cihazları kullanılarak dolandırıcılık yapıldığı ortaya çıkarılmıştı. Buna rağmen, şebeke çökertilememiş ve bağlantılı iş yerleri tespit edilememişti.

Şebeke ile aracı rolündeki vatandaşın Haziran ayı ortasında internet üzerinden gerçekleştirdiği konuşma kayıtlarını Kıbrıs Ada Haber yarın yayınlıyor.

İlgili haberi okumak için tıklayınız...

Çete Kırkayak gibi!    http://www.kibrisadahaber.com/cete-kirkayak-gibi/

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76