• BIST 93.978
  • Altın 188,641
  • Dolar 4,7861
  • Euro 5,5831
  • Lefkoşa 35 °C
  • Girne 35 °C
  • Mağusa 33 °C
  • İskele 33 °C
  • Güzelyurt 33 °C
  • Lefke 35 °C

Denktaş: Zor bir görev devraldık

Denktaş: Zor bir görev devraldık
DENKTAŞ: “ZOR BİR GÖREV DEVRALDIK”Çok zor koşullarda hükümet ve zor bir görev devraldıklarını sözlerine ekleyen Başbakan Yardımcısı Denktaş,...

DENKTAŞ: “ZOR BİR GÖREV DEVRALDIK”

Çok zor koşullarda hükümet ve zor bir görev devraldıklarını sözlerine ekleyen Başbakan Yardımcısı Denktaş, şöyle devam etti:

“Enkaz edebiyatı değil ama hükümet programlarımızın önüne geçen öncelikleri hatırlatmak babında kucağımızda bulduğumuz sorunlar; Mart ayında tüketilmiş bir bütçe, geleceğe yönelik plansızlık, hazırlıksızlık, Türkiye ile kötüleşmiş ilişkiler, hem siyasetçiye, hem Meclise, hem de devlete tamamen yok olduğu bir itibar, özgüvenin kaybolduğu bir ortam da zor bir görev devraldık. Ve üç aydan beridir yalnızca kucağımızda bulduğumuz bu sorunların ortadan kaldırmak için zaman harcadık bunu da herkes bilmeli.”

DENKTAŞ: “ŞİMDİ İCRAAT ZAMANI”

Hükümet programlarını hayata geçirmek için tam da istenilen bir bütçe olmasa dahi 2014 bütçesinin görüşülmesini Cuma günü tamamladıklarını hatırlatan Serdar Denktaş; “100 günlük hükümet olma kredimizi geçmişin hatalarını, yanlışlarını ve yangınlarını nasıl ortadan kaldıracağımızı sağlamak, hesaplamak ve ilk adımlarını atmakla geçti. Kolay olmadı ama şimdi 2014 kendi bütçemiz ile artık icraat zamanı” dedi.

Denktaş bir kez daha 2014’ün 2013’den biraz daha rahat geçeceğini ancak nefes almaya başlanacak yılın 2015 olacağını yineledi.

“MEMLEKETİ VE İTİBARIMIZI MAVHVEDEN DAHA DÜNÜN İKTİDARI BUGÜNÜN ANAMUHALEFETİ TOP YEKÛN SALDIRIYOR”

CTP-BG ile DP Ulusal Güçler hükümetini sert biçimde eleştiren Anamuhalefet UBP’yi haksız bulduğunu dile getiren Serdar Denktaş; “memleketi ve itibarımızı mahvetmiş olan daha dünün iktidarı, bugünün Ana muhalefeti top yekûn saldırmaya başladı. Bu saldırıların haksız olduğunu onlarda biliyor” dedi.

DENKTAŞ: “HER TÜRLÜ BASKILARA GÖĞÜS GEREBİLECEK KABİLİYETTEYİZ”

DP Ulusal Güçler’e yönelik her türlü saldırılara göğüs gerebilecek kabiliyette olduklarının da unutulmaması gerektiğinin altını çizen Denktaş; “Her türlü saldırı var üstümüze. Adımızı ‘yaramaz çocuğa’ çıkaranlar var. Umurumuzda olmadı, hep öyleydik çünkü. Ortağımızla sorunlarımız var mı? var. Geçmiş dönemden kalan alışkanlıkla, tek başına hükümetteymiş gibi davranmaya kalktıklarında ‘dur!’ diyen yine bizleriz. Kendi içimizde huzursuzluk, beklentiler var mı? Elbette oda var. Lakin, daha şimdi başlıyoruz çalışmaya. DP Ulusal Güçler olarak tüm baskılara karşı, nedenlerini de ortaya koyarak karşı durmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Denktaş konuşmasının devamında özellikle, partililerinden sabır ve destek istedi.

“HOŞNUT DEĞİLİZ”

Zamlar konusunda kendilerinin de hoşnut olmadığının altını çizen Başbakan Yardımcısı, ‘Ne oldu DP Ulusal Güçler’in hayatı ucuzlatacağım iddiası?’ diye sorgulandıklarının altını çizdi ve yapılan sorgulamaları doğru ve haklı bulduklarını da söyledi. Denktaş, 2014 Haziran ayından itibaren herşeyin yavaş yavaş değişerek ferah seviyesinin yükseleceğinin ve hayatı ucuzlatacaklarının altını çizdi.

“HAYALİMDEKİ LEFKE’NİN SÖZÜNÜ VERİYORUM”

DP Ulusal Güçler Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, hayalindeki Lefke’yi de tarif ettiği konuşmasının devamında “Israrla hayalimdeki Lefke diyorum. Çünkü siyasete girdikten sonra değil, siyasetten önce buralarda vatani görevini yapmış olduğum yıllardaki hayalimde canlandırdığım Lefke, her yanı ile restore edilmiş, yenilenmiş, pırıl pırıl, ziyaretçisinin bol olduğu, talebelerin çoğaldığı, kendi bölgesinde ekmeğini kazanan, güler yüzle insanlarının olduğu bir bölge olmasıdır. Ve elbet bir gün gerçekleşeceğine olan inancım tamdır. Bunu başaracağız, 2014 başlangıç yılı olacaktır. Öyle ki göç etmek zorunda bırakılan Lefkelinin geri döndüğünü de göreceğiz. Ben DP Ulusal Güçler Genel Başkanı olarak bunun sözünü veriyorum” dedi.

“ÖYLE YA DA BÖYLE BİR BASKI HER İKİ TARAFA DA YÖNELECEK VE BİR GÖRÜŞME SÜRECİ BAŞLAYACAK”

Kıbrıs sorunu konusundaki gelişmeler hakkında da bilgi veren Denktaş, öyle ya da böyle bir baskının her iki tarafa da yöneleceğini ve bir görüşme sürecinin başlayacağını bugünden gördüklerini söyledi.

Kıbrıs sorununda Güzelyurt ve Lefke bölgesinin önemine dikkat çeken Denktaş, bu süreç içerisinde ‘toprak’ konusunun yeniden masaya geleceğini belirterek “bu bölgeye daha fazla devletin elinin uzanması, şimdi daha da büyük bir mecburiyet haline gelecektir” dedi.

“SİZLERDEN TEK İSTEĞİM LEFKE’Yİ MEHMET ZAFER’DEN KURTARMAK VE DP ULUSAL GÜÇLER’İN KALESİ YAPMANIZDIR”

DP Ulusal Güçler Genel Başkanı konuşmasını 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerle noktaladı.

Denktaş; “Belediye seçimlerinden siz vatandaşlarımdan tek isteğim Lefke’yi Mehmet Zafer’den kurtarmaktır. Lefke’yi DP Ulusal Güçler’in kalesi yapmanızdır” dedi.

Denktaş’ın son sözleri tezahüratlarla ayakta alkışlandı.

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615