• BIST 1.441
  • Altın 485,056
  • Dolar 8,2228
  • Euro 9,9825
  • Lefkoşa 28 °C
  • Girne 27 °C
  • Mağusa 27 °C
  • İskele 27 °C
  • Güzelyurt 26 °C
  • Lefke 28 °C

Denktaş: "UBP ve CTP tek kaynaktan..."

Serdar Denktaş: Bu karalamalar tek kaynaklı!Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, CTP-DP koalisyonuna yönelik karalama...
Denktaş: "UBP ve CTP tek kaynaktan..."

Serdar Denktaş: Bu karalamalar tek kaynaklı!

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, CTP-DP koalisyonuna yönelik karalama kampanyasının, tek merkez kaynaklı yapıldığını ileri sürdü.

Serdar Denktaş, CTP- DP koalisyonu hakkındaki iddiaları yanıtladı.

"CTP'nin bir kısmı ve UBP tek kaynaklı yönetiliyor!"

Ömer Kalyoncu, Ferdi Sabit Soyer ve Hüseyin Özgürgün’ün, eleştirilerini ve “koalisyonun uzun ömürlü olmayacağı” yönündeki açıklamalarını yorumlayan Serdar Denktaş, “hükümet hakkındaki açıklamaları okudum ve tümünün de tek kaynaklı olduğu ortadadır” dedi. Denktaş, "açıklamaların 3'ünü de okuduğum zaman yüzümde gülümseme oluştu ve ne olduğunu anladım" dedi.

CTP-DP koalisyonu ile ilgili yapılan açıklamaların yalnızca iki nedeni olabileceğini kaydeden Serdar Denktaş, “Ya hedefte ben gibi görünüyorum ama ben değilim, ya da bu hükümeti bozmak istiyorlar ve ‘denedik olmadı’ diyebilmek için çabalıyorlar” dedi.

DP’nin geçmişteki hatalarını öne süren açıklamalar üzerine Serdar Denktaş, “Seçim kaybettiler diye ÖRP gibi bir kuruluşla bir ülkenin demokrasini katlederek yerle bir etmeleri CTP’nin hatalarına yalnızca bir örnektir” diye konuştu.

“Eroğlu’nu destekleriz”

Serdar Denktaş ayrıca, DP-UG’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde, Eroğlu’nu destekleyebileceğini de açıkladı.

CTP’nin adayı ile Cumhurbaşkanı Eroğlu seçeneği arasında kalınması halinde Eroğlu’nu destekleyebileceklerini söyleyen Denktaş, “DP kazanabilecek aday çıkaramıyorsa DP-UG, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Eroğlu’nu destekleyecektir” dedi.

Serdar Denktaş, CTP’nin Mehmet Ali Talat’ı destekleyip desteklemeyeceğinin muamma olduğunu söyledi.

Denktaş, “Eroğlu’nun duruşunu biliyoruz. Talat ise bazı konularda politikasını değiştirirse neden desleklemeyelim” diyerek, hassas oldukları bazı noktalarda Talat’ın değişmesi halinde destek verebileceklerini, aksi takdirde Eroğlu’na destek vereceklerini gizlemeye gerek olmadığını söyledi.

“Geçiciler durdurulmayacak”

Devlet dairelerinde çalışan çok sayıda geçici olduğunu belirten Serdar Denktaş, geçicilerin işten çıkarılması gibi bir yaklaşımları olmadığını açıkladı.

Maaş çekip işe gelmeyenlerin ise yakından takip edileceğini ve gereğinin yapılacağını söyleyen Serdar Denktaş; “Bu insanlar yıllardan beridir çalışıyor. Bu insanları kadrolayıp yetki ve sorumluluğunu devretmek lazım” dedi.

Denktaş, “Bir insana ekmek parası vermek için, başka bir insanı ekmek parasından etmemiz mümkün değildir” şeklinde konuştu.

“KTHY yeniden kurulacak”

Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş ayrıca, kapatılan Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın (KTHY) yeniden kurulacağını açıkladı. Serdar Denktaş; “İsmi KTHY olmayabilir, başka bir isimde olabilir ama havayolu şirketi kurulacak” diye konuştu.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76