• BIST 1.408
  • Altın 461,090
  • Dolar 8,0625
  • Euro 9,6585
  • Lefkoşa 31 °C
  • Girne 26 °C
  • Mağusa 32 °C
  • İskele 32 °C
  • Güzelyurt 28 °C
  • Lefke 31 °C

Denktaş: KTHY yerine 'Cyprus Turkish Airlines International'

Başbakan Yardımcısı Ekonomi Turizm Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, Kıbrıs Türk halkının yeniden milli hava yoluna kavuşacağını müjdeledi....
Denktaş: KTHY yerine 'Cyprus Turkish Airlines International'

Başbakan Yardımcısı Ekonomi Turizm Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, Kıbrıs Türk halkının yeniden milli hava yoluna kavuşacağını müjdeledi. Denktaş, “KTHY’da yeniden kurulacak. İsmi KTHY olmayabilir. “Cyprus Turkish Airlines International” diye bir şirketti hedeflediğimiz ama başka bir isim olur mu? Olur, ancak her halükarda Milli Hava Yolumuz olacak” dedi.

DENKTAŞ; “BU HÜKÜMET İŞ YAPAR”

Kıbrıs Genç TV’de ‘Er Meydanı’ isimli programa konuk olan Başbakan Yardımcısı Ekonomi Turizm Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, hükümet icraatları hakkında bilgi verirken, halkında sorularını yanıtladı.

Denktaş, ekonomik mali programdan, milli havayoluna, eğitimden siyasi gelişmelere kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

“SOYER, KALYONCU VE ÖZGÜRGÜN’ÜN AÇIKLAMALARINI OKUYUNCA KENDİMİ GÜLÜMSERKEN BULDUM”

Programda, CTP Milletvekilleri Ferdi Sabit Soyer ile Ömer Kalyoncu’nun, diğer taraftan UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’ün; ‘CTP-BG/ DP-UG koalisyon hükümetinin ömrünü uzun görmüyor’ şeklindeki açıklamalarını değerlendiren Serdar Denktaş; “görevi aldığımız ilk gün bu üç arkadaşımızın açıklamaları çıktı. Üçünün de açıklamasını okuduktan sonra kendimi gülümserken buldum” dedi.

“CTP İÇİNDE BİR BÖLÜM VE UBP TEK KAYNAKLI, TEK MERKEZLİ BİR YERDEN SALDIRIYA GEÇTİ. O TEK MERKEZE BENDEN SELAM OLSUN”

Bu yöndeki açıklamaların tek kaynaklı ve tek merkezli olduğunu düşündüğünü ifade eden Serdar Denktaş şunları söyledi; “CTP içinden bir bölüm ve UBP tek kaynaklı, tek merkezli bir yerden saldırıya geçti. Bu tek merkeze benden selam olsun. Bu küçücük ülkede böyle oyunlara girişmesinler. O tek merkez kendini bilir. Sayın Kalyoncu ve Sayın Soyer’de lütfen bunu fark edebilecek kadar zekâya sahip olduğumuza inansınlar, zekâmızı küçümsemesinler.”

SERDAR DENKTAŞ’TAN SOYER VE KALYONCU’YA TAVSİYE; “ÜLKEMİZE, İNSANIMIZA YAZIK EDERSİNİZ, YAPMAYIN! BIRAKIN BİZİ İYİ NİYETLE BU ÜLKEDE ATILMASI GEREKEN BAZI ADIMLARI RAHAT KAFAYLA ATALIM”

Ömer Kalyoncu ve Ferdi Sabit Soyer’e de, tavsiyelerde bulunan Denktaş; “Bu şekilde hiçbir yere varmaları mümkün değil. İnanılmaz bir önyargı koymaya çalışıyorlar. Yine yıllar sonra Serdar Denktaş’a yönelik bir karakter katli girişimi olduğunun da farkındayım. Yapmasınlar ülkemize, insanımıza yazık ederler. Bıraksınlar bizi iyi niyetle hakikaten bu ülkede atılması gereken bazı adımları rahat kafayla atalım” dedi.

“BU TUTUMUN İKİ NEDENİ OLABİLİR. BİRİNCİSİ HEDEFDE BEN GİBİ GÖSTERİLİYOR ANCAK BEN DEĞİLİM. İKİNCİSİ HÜKÜMETİ BOZMAK İÇİN ZEMİN HAZIRLIYORLAR”

Soyer ve Kalyoncu’nun kendisini eleştirmeden önce telefon açıp birebir görüşecek kadar samimi olduklarının altını çizen Denktaş; “bana öyle geliyor ki bu tutumun iki nedeni olabilir. Birincisi hedefte ben gibi görünüyor ama hedef ben değilim. İkincisi ise bu hükümeti bozmak istiyorlar ve zemin hazırlıyorlar” dedi.

DENKTAŞ; “HÜKÜMETTE UYUMU İLK BAKANLAR KURULU TOPLANTISINDA BAKANLARIN BİRBİRİNE KARŞI OLAN TUTUMUNDA GÖRDÜM. BU HÜKÜMET İŞ YAPAR”

‘Kalyoncu ve Soyer’in bu tür söylemleri koalisyonda sıkıntıya neden olur mu?’ sorusuna karşılık ise Denktaş, hükümet ortağı ile güzel bir uyum sağlayabileceklerini çok net olarak gördüklerinin altını çizerek, samimi duygularını paylaştı.

Denktaş; “Ben hükümette o uyumu ilk bakanlar kurulu toplantısında tüm bakanların tutumundan bunu gördüm. Her bakan birbirinin söylediğine gayet olumlu bir şekilde yanaşıp, katkı koyuyor. Ancak önemli olan sürdürülebilir olması tabi. Bu anlamda da sorumluluk Özkan Yorgancıoğlu ve benim üstümde. Tabi daha fazla Özkan beyin üzerinde, ben yardımcısıyım. Ve bu ilişkinin böyle devam etmesi içinde yardımcı olmaya devam edeceğim. Bu ilişki bozulmadığı takdirde bu hükümet iş yapar.”

“TC-KKTC ARASINDA İMZALANAN EKONOMİK –MALİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ’NÜN REVİZE EDİLMESİNDE KARARLIYIZ, TC HÜKÜMETİDE BU KONUDA REVİZYONA HAZIR”

TC-KKTC arasında imzalanan Ekonomik-Mali İşbirliği Protokolü’nün revize edilmesi konusunda kararlı olduklarına dikkat çeken Denktaş, Türkiye Cumhuriyeti yetkililerinin de bu konuda ısrarcı olmadığını dile getirerek şunları söyledi.

“TC Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’da ülkeye ziyaretinde revizyona açık olduklarını söylemişti. Dolayısıyla ‘olduğu şekliyle kalsın ısrarları’ yok. Önemli olan şimdi o değişiklikler üzerinde bizim burada koalisyon ortakları olarak ortak mutabakata varmamız. Ve doğru olan yaklaşımı gidip anlatmamızdır ki bu önümüzdeki günlerde olacak. Değişiklik çalışmasını biz DP Ulusal Güçler olarak, CTP’de kendi içinde yaptı. Şimdi bu ikisini birleştirmek gerekir ki iş artık ayrıntılarda” dedi.

ERCAN HAVALİMANI KONUSUNDA ISRARINI YİNELEYEN DENKTAŞ; “TEK İSTEDİĞİM DEVLETİN TEK HAVAALANININ YİNE DEVLETTE KALMASIDIR”

Seçim öncesi halka söz verdiği şekliyle Ercan Havaalanı ihalesinin reddedilmesi gerektiğini yineleyen Serdar Denktaş; “Şu anda bir ön temas yaptık, bir görüşme talebinde bulundum. Her şeyden önce oturup konuşacağız. Kimseyi batırmak, ortadan kaldırmak niyetiyle hareket etmiyorum. Tek istediğim devletin tek havaalanının yine devlette kalmasıdır. Ve bu doğrultuda girişimlerim devam ediyor” dedi.

DENKTAŞ’TAN KIBRIS TÜRK HALKI’NA MÜJDE, “KIBRIS TÜRK HALKI YENİDEN MİLLİ HAVA YOLUNA KAVUŞACAK”

Kıbrıs Türk Halkı’nın da yeniden milli hava yoluna kavuşacağını müjdeleyen Denktaş; “KTHY’da yeniden kurulacak. İsmi KTHY olmayabilir. “Cyprus Turkish Airlines International” diye bir şirketti hedeflediğimiz ama başka bir isim olur mu? Olur, ancak her halükarda Milli Hava Yolumuz olacak” dedi.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76