• BIST 94.082
  • Altın 189,916
  • Dolar 4,7932
  • Euro 5,6125
  • Lefkoşa 29 °C
  • Girne 29 °C
  • Mağusa 31 °C
  • İskele 31 °C
  • Güzelyurt 28 °C
  • Lefke 29 °C

CTP net tavrını ortaya koymalı!

CTP net tavrını ortaya koymalı!
Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile Kıbrıs Futbol Federasyonu (KOP) arasında gelişen...

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile Kıbrıs Futbol Federasyonu (KOP) arasında gelişen süreci desteklediklerini belirtti.

TDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre Özyiğit, Hasan Sertoğlu ve yaptığı girişimin köstek değil, destek bulması gerektiğini kaydetti.

Özyiğit, “Kimsenin gençlerimizin 40 yıl daha kapalı kapılar arkasında, dünyaya açılmadan ezilmesine neden olacak statükonun sürmesine hizmet etme hakkı yoktur, olmamalıdır” dedi.

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP/UG)  Genel Başkanı Serdar Denktaş ile Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’ü eleştiren Özyiğit, her ikisinin de sorunlara çözüm getiremediklerini iddia etti.

Özyiğit, “Yıllardır ülke gençliğinin ve sporunun yok olmasına neden olan ve dünyaya açılmasına imkan tanımayan zihniyet, yine ortaya çıkmış ve niyetini açıkça ortaya koymuştur. Bunların tek niyeti vardır, o da çözümü engellemek ve statükoyu korumaktır” dedi.

Özerk yapılarıyla futbol federasyonlarında tek söz sahibinin kulüpler olduğunu belirten Özyiğit, “Her ağızlarını açtıklarında spora siyaset karıştırılmasın diyenler, bu sürece balıklama atladılar ve tehditle işi engellemeye çalışmaktadırlar” ifade etti.

“CTP/BG NET TAVRINI ORTAYA KOYMALI”

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP/BG)’nin sürece ilişkin tavrını net bir şekilde ortaya koymadığını iddia eden Özyiğit, “Hatırlanacağı gibi 2008 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat da bu sürece karşı çıkmıştı. Şimdi ise destek verdiğini söylemektedir. Hükümetin büyük ortağı CTP de tavrını net bir şekilde ortaya koymalıdır” dedi.

Özyiğit, varılacak anlaşmanın çözüme kadar geçici bir anlaşma olacağı, bu sürede ülke futboluyla gençliğinin dünyaya açılma şansı yakalayacağına işaret ederek, şöyle dedi:

“Bu süreç Türkiye ve Avrupa takımlarının ülkemize gelmesine olanak sağlayacak. Statlarımız dolacak, ülkemize turist akışı çoğalacak. Esnafımız, işletmecilerimiz, taksicilerimiz bu süreçten kazançlı çıkacak, kısacacı bu süreçten herkes kazançlı çıkacak.”

Cemal Özyiğit, “malum çevrelerin” iddia ettiğinin aksine bu süreç başarıya ulaştırılabilinirse, Kıbrıs Türk halkının bugünkü konumundan daha iyi bir noktaya geleceğini savundu.

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615