• BIST 1.436
  • Altın 484,496
  • Dolar 8,2688
  • Euro 9,9874
  • Lefkoşa 24 °C
  • Girne 24 °C
  • Mağusa 26 °C
  • İskele 26 °C
  • Güzelyurt 23 °C
  • Lefke 24 °C

CTP İnönü Meydanı'nda miting yaptı

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, hedeflerinin 28 milletvekili çıkararak tek başına iktidara gelmek...
CTP İnönü Meydanı'nda miting yaptı

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, hedeflerinin 28 milletvekili çıkararak tek başına iktidara gelmek olduğunu söyledi.

CTP- BG, seçim çalışmaları kapsamında bugün büyük mitingini Lefkoşa İnönü Meydanı’nda gerçekleştirdi.

Niyal Öztürk ve Sound Band konseriyle başlayan mitingde sırasıyla CTP- BG Genel Sekreteri milletvekili adayı Asım Akansoy, Başbakan ve milletvekili adayı Sibel Siber ile Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu birer konuşma yaptı.

CTP-BG Genel Sekreteri Asım Akansoy, statükonun en çok İnönü Meydanı’nda titrediğine işaret ederek “Bu akşam da titriyor” dedi.

“Değişime üç gün kaldı” diyen Akansoy, seçimde, “temiz siyaset için, her şeyin hesabını soracak, kimsenin elini öpmeyecek, inadına güçlü gelecek, Kıbrıs’a güven veren, hodri meydan diyen bir parti” olduğunu söyledi.

SİBER

Başbakan ve CTP-BG milletvekili adayı Sibel Siber ise konuşmasına, mitinge gelenleri ve ekran başında izleyenleri selamlayarak başladı.

Konuşması “Başbakan Siber” sloganlarıyla kesilen Sibel Siber, kabusun bittiğine işaret ederek, ortada kendi “halkını hiçe sayan, gençliğinin umutlarını karartın, ülkesinin sahillerini peş keş çeken, petrol dolum tesisine evet diyen, keyfi vatandaşlıklar veren, adaleti hukuku hiçe sayan, ülke çıkarlarını hiçe sayan, adalet duygusu olmayan, eşitlik duygusu olmayan, hak hukuk tanımayan, halkını çıkarlarını değil, zümre çıkarlarını güden” Ulusal Birlik Partisi (UBP) diye bir parti olduğunu ifade ederek,  UBP Hükümeti’nin halkın değil küçük bir delegenin hükümeti olduğunu ileri sürdü.

Sibel Siber, konuşmasına “Yine geleceklermiş” diyerek devam  ederek, kalabalığa “Kim izin verecek” sorusunu sordu.

Bakanlar Kurulu toplantılarının kabus olmaktan çıktığını, hesap verebilirlik ve hesap sorma anlayışının geldiğini savunan Başbakan Siber, artık yapının yanına kalmayacağını çünkü kabusun bittiğini; halkın uyandığını söyledi.

YORGANCIOĞLU

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, CTP’ye liderlik eden ve bugün hayatta olmayan Ahmet Mithat Berberoğlu, Özker Özgür, Naci Talat Usar ile hayatta olan 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve Ferdi Sabit Soyer’i anons ederek alkışlattı.

Yorgancıoğlu, UBP’nin “kendi çıkarları için çalıştığını ancak halkı için, esnaf için, gençler için hiçbir şey yapmadığını” savundu.

CTP-BG’nin iktidar olması halinde vatandaşlıkları iptal edeceği, istihdam edilmiş kişileri işten çıkaracağına dair propaganda yapıldığını söyleyen Yorgancıoğlu, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını anlatarak “Bu ülkede nerden gelirse gelsin herkes hak ettiğini almışsa onun hakkıdır” dedi.

Özkan Yorgancıoğlu, iktidara gelmeleri halinde yapılan usulsüzlüklerin hesabını soracaklarını ancak hesabın usulsüz iş yapanlardan sorulacağını anlattı.

UBP’nin giderayak “ülkenin tüm güzelliklerini peşkeş çektiğini” iddia eden Yorgancıoğlu, bu nedenle UBP Hükümeti’nin düşürülerek seçim hükümeti kurduklarını ve bu hükümetin birçok icraatı hayata geçirdiğini söyledi.

“Parti içi iktidar mücadelesi nedeniyle “mahkemeye düşen bir partinin halka ve ülkeye faydası olmayacağını” ifade eden Yorgancıoğlu, CTP- BG’nin ülkeyi güzel günlere taşıyacak parti olduğunu savundu.

CTP-BG’nin 29 Temmuz’da iktidara geleceğini, bunun açık ve net olduğunu ifade eden Yorgancıoğlu, ülkenin gençlerinin geleceğini kurtarmak, geleceği yeniden kurmak, yeni istihdamlar yaratmak için CTP-BG’nin tek başına iktidara gelmesi gerektiğini ileri sürdü.

CTP-BG’nin iki kez koalisyon hükümeti kuruduğuna işaret eden Yorgancıoğlu, bu deneyimleri sayesinde koalisyon hükümetlerinin sorunların çözümünde hızlı hareket edemediğini bildiğini anlattı.

Yorgancıoğlu, tek başına iktidar olsalar dahi ülkeyi sivil toplum örgütleriyle ve halkla birlikte yöneteceklerini söyledi.

28 Temmuz’un sadece bir seçim günü olmadığını dile getiren Yorgancıoğlu, 28 Temmuz’u Kıbrıs Türk halkının kaderinin değişeceği gün olarak gördüğünü kaydetti.

Yorgancıoğlu, tüm partililerden, önümüzdeki 3 gün, tanıdıkları herkesten CTP-BG’ye oy istemelerini ve seçim günü sayım noktalarına giderek oylar sayılırken yolsuzluk yapılmadığından emin olmalarını talep etti.

“Verilen her oyun hedefine ulaştığından emin olmak için görevin sabaha kadar süreceğini” anlatan Yorgancıoğlu, CTP- BG’nin 28 milletvekili çıkarma hedefini ortaya koydu.

Yorgancıoğlu, 28 Temmuz’da “halkın ve ülkenin tarihini değiştirecek bir parti olduğunu; bu partinin 28 milletvekiliyle tek başına iktidar olacağını” söyledi.

Konuşmaların ardından CTP-BG’li gençlerin hazırladığı video klip gösterildi ve Yeni Türkü müzik grubu konser verdi.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76