• BIST 94.082
  • Altın 189,916
  • Dolar 4,7932
  • Euro 5,6125
  • Lefkoşa 37 °C
  • Girne 36 °C
  • Mağusa 38 °C
  • İskele 38 °C
  • Güzelyurt 36 °C
  • Lefke 37 °C

CTP Gençlik Girne Kongresi gerçekleştirildi

CTP Gençlik Girne Kongresi gerçekleştirildi
CTP Gençlik Örgütü Girne İlçesi 15’inci Olağan Kongresi gerçekleştirildi.CTP Gençlik Örgütü dün akşam (31.10.13) gerçekleştirilen Girne İlçesi...

CTP Gençlik Örgütü Girne İlçesi 15’inci Olağan Kongresi gerçekleştirildi.

CTP Gençlik Örgütü dün akşam (31.10.13) gerçekleştirilen Girne İlçesi 15’inci Olağan Kongresi ile ilçe kongrelerini tamamladı. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği kongreye, CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy, CTP Girne milletvekillerinden Salih İzbul, Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın da katıldı. Dört yıldır ilçe başkanlığı görevini sürdüren Ersan Kazın’ın görevini devretmesi sebebiyle Girneli gençler için özel bir kongre oldu. Duygusal anların yaşandığı kongrede ilçe başkanlığına tek aday olan Şehan Tomgüsehan getirildi.

SİNEVİZYON GÖSTERİSİ DUYGULANDIRDI

Demokrasi ve devrim yolunda hayatlarını kaybeden mücadele insanlarının anısına bir dakikalık saygı duruşu ile açılan kongrede divanın oluşturulması sonrasında CTP’li gençlerin seçim döneminde yaptığı çalışmaları özetleyen bir sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi. Kongreye katılan hemen herkesin duygulanmasına sebep olan gösteri geceye damgasını vurdu.

Aralıksız dört yıldır CTP Gençlik Örgütü Girne İlçe Başkanlığı görevini sürdüren Ersan Kazın, sinevizyon gösterisinin ardından kısa bir konuşma yaparak katılımcıları selamladı. Oldukça zor bir dönemde görev üstlenerek ilçeyi ayakta tutmaya çalıştığına değinen Kazın, “Görev sürem içerisinde birlikte yürüdüğüm, mücadele ettiğim, bütün genç yoldaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

AKANSOY: BU TÜZÜK BİZE DAR GELİYOR

CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy, kongrede yaptığı konuşmada iki buçuk yıllık görevi süresince Girneli gençlerle her zaman koordineli şekilde çalıştıklarını ifade ederek teşekkür etti. Parti içerisinde tartışmaların var olduğunu ve bunun da özgürlükçü sosyalist bir parti olan CTP’de olağan olduğunu anlatan Akansoy, CTP’nin ideolojisine sahip çıkması gerektiğini ve bunu gençlerle birlikte yapacaklarını ifade etti. Partinin mevcut tüzüğü ile iyi bir yönetim sergilemenin olanaksız olduğunu belirten Akansoy, “Bu tüzük bize dar geliyor” dedi.

EMİNAĞA: ÖNEMLİ OLAN CTP’NİN YAZILI OLMAYAN KURALLARIDIR

CTP Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa sinevizyon gösterisi sebebiyle oldukça duygusal anlar yaşadığını ve neredeyse 40 yıl gerilere gittiğini söyledi. Yoğun bir seçim dönemini geride bıraktıklarını ve bu dönemde gençlerin partilerine sahip çıktığını belirten Eminağa, CTP içerisinde yaşanan tartışmalara da değindi ve gençlere uyarılarda bulundu. Var olduğu söylenen “adamcılık” suçlamalarını reddeden Eminağa, CTP’nin bir tüzüğü olduğunu ama bunun ötesinde asıl olanın CTP’nin yazılı olmayan kurallarının ve değerlerinin olduğunu ifade eden Eminağa, “Bu da etiktir, ilkedir, ahlaktır ve her CTP’li, tüzük dışında bunlara da uymakla yükümlüdür” dedi.

SOLYALI: CTP’Lİ GENÇLER PARTİLERİNE SAHİP ÇIKIYOR

Eminağa’nın ardından söz alan CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Ürün Solyalı CTP’li gençlerin partilerine sahip çıktığını ve ilerleyen dönemlerde yönetimde daha çok yer almak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederek, “Hep birlikte yoldaşça duygularla birbirimizi kucaklayacak ve partimizi daha ileriye taşıyacağız” dedi.

TOMGÜSEHAN: İŞİMİZ ÇOK, HEPİNİZDEN DESTEK BEKLİYORUZ

İlçe başkanlığı görevine getirilmesinin ardından kısa bir konuşma yapan Şehan Tomgüsehan, geçtiğimiz dört yılda, oldukça zor koşullarda bu görevi üstelenen Ersan Kazın’a bir anı resmi ve bazı hediyeler vermeyi uygun bulduklarını söyleyerek bunları takdim etti. Aldığı görevin zorluğunun bilincinde olduğunu ve bunun için tüm üyelerden destek istediğini söyleyen Tomgüsehan, görev alan tüm arkadaşlarına başarılar diledi.

Konuşmaların ardından faaliyet raporu sunuldu, mali rapor okunarak aklandı ve organların seçimine geçildi. Hem başkanlık hem de yönetim kurulu üyelikleri için üye sayısı kadar aday bulunan kongrede seçim yapılmadı, aday olanlar seçimsiz bir şekilde göreve getirildi.

GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

Kongrenin kapanmasının ardından hemen ilk toplantısını gerçekleştiren ve görev dağılımını yapan yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: İlçe Sekreteri: Anıl Kurtdemir, Örgütlenme Sorumlusu: Sadi Erdendoğ, Mali Sayman: Kemal Kalyoncu, Eğitim Sorumlusu: Dünce Önal, Dış İlişkiler Sorumlusu: Zeka Fındık, Sosyal Aktiviteler Sorumlusu: Veli Ardıç, Basın, Yayın ve Yerel Yönetimler Sorumlusu: Ahmet Cepheoğlu, Kültür ve Sanat Sorumlusu: Cemre Ertaç.

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615