• BIST 1.428
  • Altın 483,644
  • Dolar 8,2639
  • Euro 9,9636
  • Lefkoşa 17 °C
  • Girne 19 °C
  • Mağusa 20 °C
  • İskele 20 °C
  • Güzelyurt 17 °C
  • Lefke 17 °C

CTP-BG Akdoğan’ı ziyaret etti

CTP-BG Gazimağusa milletvekili adaylarının dün akşam Akdoğan köyünü ziyaret ederek halka buluştu.CTP-BG Gazimağusa milletvekili Ferdi Sabit Soyer, Akdoğan’da...
CTP-BG Akdoğan’ı ziyaret etti

CTP-BG AKDOĞAN’I ZİYARET ETTİ

CTP-BG Gazimağusa milletvekili adaylarının dün akşam Akdoğan köyünü ziyaret ederek halka buluştu.

CTP-BG Gazimağusa milletvekili Ferdi Sabit Soyer, Akdoğan’da yaptığı konuşmada CTP-BG’nin iktidara tek başına yürüdüğünü söyledi. Soyer, göreve geldiklerinde maaşları ödeme kapasitesinin artırılacağını ve kendi kendine yetecek duruma gelineceğini ifade etti.

Ziyarette konuşan İlçe Başkanı milletvekili adayı Erkut Şahali, CTP-BG’nin Mağusa’da tek başına iktidara doğru yürüdüğünü belirtti. Ülkedeki gidişatın gidişat olmadığını ve UBP anlayışının ülkeyi çıkmaza götürdüğü için erken seçim istediklerini savunan Şahali, UBP’nin hükümet olma hırsı ve genel başkanlık yarışının yaşanan yıkımın sebebi olduğunu söyledi.

“UBP ülkenin tüm kaynaklarını parti ihtirasları için yok etti” diyen Şahali, CTP-BG’nin elbirliğiyle Kıbrıs Türk halkı ile güvenli geleceği yaratmak için çaba gösterdiğini belirtti.  CTP-BG’nin hazırladığı kapsamlı programla mevcut sorunların nasıl aşılacağını ortaya koyduğunu ve çalışmanın halkın görüşleriyle şekilleneceğini söyledi.

SOYER: “EMİN ADIMLARLA TEK BAŞINA İKTİDARA”

CTP-BG Gazimağusa Milletvekili Ferdi Sabit Soyer, CTP-BG ile ilgili bilgi vererek başladığı konuşmasında, Dipkarpaz’da coşku ile bir mitingin yapıldığını, Lefke bölgesinde CTP-BG’nin birinci parti olduğunun artık ilan edildiğini, Girne İlçesi’nin ise partiyi tek başına hükümete taşımasının an meselesi olduğunu söyledi.

“CTP-BG Mağusa’da da gümbür gümbür geliyor” diyen Soyer, Mağusa’da, Paşaköy, Yeniboğaziçi, Serdarlı ve Akdoğan bölgeleri başta olmak üzere CTP-BG’nin bütün adada büyük bir güçle seçime gittiğini ve UBP’nin ülke yaşamına dair hiçbir düşüncesinin olmadığını, siyaseti kirletenlerin çamur atmakla uğraştığını savundu.

Üretken bir modelin kurulması gerektiğini, yerel gelirlerle maaşların yüzde 60’ının ödenebildiğin belirten Soyer, CTP-BG’nin temel görevinin ekonomiyi büyütmek ve vergi sistemini kurmak olacağını söyledi.

Maaşları ödeme kapasitesinin artırılacağını ve kendi kendine yetecek duruma gelineceğini ifade eden Soyer, kamu borç stokunun GSMH’nın yüzde 121’ine çıktığını, Yunanistan’ın borcunun GSMH’nın yüzde 100’üne ulaştığı için battığını söyledi. Kıbrıs Türk halkının devlet düzenini değiştirerek, üretken modele geçeceğini de söyleyen Soyer, adaletli sistemin kurulacağını, bunları yapabilmek için kendi kendimize güvenen bir halk olmamız gerektiğini söyledi.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76