• BIST 1.441
  • Altın 501,444
  • Dolar 8,3566
  • Euro 10,1202
  • Lefkoşa 17 °C
  • Girne 18 °C
  • Mağusa 16 °C
  • İskele 16 °C
  • Güzelyurt 15 °C
  • Lefke 17 °C

Çocuklar bizi uyandırmaya gelmiş bilge ruhlardır!

Uluslararası Yaşam Koçu Bülent Gardiyanoğlu - Evrenin ilahi diliÇOCUK YETİŞTİRMEK  ( 1 )**Yeni nesil çok özel. Sanki doğuştan herşeyin farkındalar!...
Çocuklar bizi uyandırmaya gelmiş bilge ruhlardır!

bülent gardiyanoğluUluslararası Yaşam Koçu Bülent Gardiyanoğlu - Evrenin ilahi dili

ÇOCUK YETİŞTİRMEK  ( 1 )

**Yeni nesil çok özel. Sanki doğuştan herşeyin farkındalar! Bizi uyandırmaya gelmiş bilge ruhlar gibiler!

“Çocuklarımızı dünyaya biz getirmiş olabiliriz, fakat onlar bizim malımız değiller.” Halil Cibran

Çocuklarımız bizim sorumluluğumuzdadır. Kendi ayakları üstünde durana kadar biz sorumluyuz, ama biz onların sahipleri değiliz.

Eğer çocuğunuzun hayırlı bir evlat olmasını istiyorsanız, lütfen bu bölümü dikkatlice okuyunuz.

Yaklaşık olarak her on yılda bir farklı özelliklere sahip yeni bir nesil geliyor. Hayatın telaşına öyle bir kapıldık gidiyoruz ki! Bu yeni gelen nesillerin, sizce ne kadar farkındayız?

1940’lı yıllardaki insanlar kendileri ve dünya ile ilgili, hep planlar yaptılar,

1950’li yıllardaki insanlar  üretim ve sanayileşme sürecine girdiler. Durmak ve yorulmak bilmez bir çalışma sürecindeydiler. İnsanlar ağır sanayileşme sürecinde çok çalışan insanlar materyalizme dönmeye başladılar.

1960’lı yıllarda ki insanlar çok çalışmak yerine, sevgi ,aşk ve barış peşinde koştular.

1970’li yıllarda dünyaya gelen insanların çoğu, hisleri güçlü insanlardı.

1980’li yıllarda gelenlerin çoğu etrafındaki insanları motive eden, coşturan insanlardı

1990’lı yıllarda gelen insanlar aşırı verici, aşırı yardımsever ve sürekli tükenen bir nesil olmuştu.

SANKİ DOĞUŞTAN HERŞEYİN FARKINDALAR!

2000 yılında gelen nesil ise, onların çoğuna biz Kristal Çocuklar diyoruz. Bu Kristal Çocuklar belli enerji ile ilahi sevgi ile bilgi ile geldiler. Yeni gelen nesil, daha önce gelen ruhlara göre daha tecrübeli ve yaşlı ruhlar aslında.

2000 yılından önceki nesli, eski usul bilgilerle büyütmeye çalıştık. Bir miktar işe yaradı!

Fakat yeni nesli “Sus, otur, konuşma; sen anlamazsın, sen çocuksun, sen bilmezsin, büyük sözüne karışılmaz; benim sana bağırmaya hakkım var; ama sen çocuksun senin bana bağırmaya hakkın yok; sözümü dinleyeceksin; yaramazlık yaparsan sana ceza veririm” gibi sözlerle idare edebilen var mı? YOK !

Yaptığım binlerce seans içerisinde gördüğüm şuydu. Yeni nesil çok özel. Sanki doğuştan her şeyin farkındalar! Bizi uyandırmaya gelmiş bilge ruhlar gibiler!

İndigo nesil geldiğinde, dünyaya çok sert bir giriş yapmışlardı. Sistemi değiştirmeye gelmişlerdi. Şu an İndigolar ortalama 25-45 yaş arasındadır. Önceki zihniyetteki insanlar, indigo nesline, asi, isyancı diyerek, ağır depresanlar  verip uyuttular ve görevlerini başarmamalarına sebep oldular.

çocuk kızİLAHİ BİR SEVGİ VE AŞKLA ARAMIZDALAR

Fakat  şimdi gelen nesil, İlahi bir sevgi ve aşkla aramızdalar.

İşte şimdi burada  konu değişiyor.  Asıl hassas olan nokta şimdi başlıyor. Çünkü, yeni gelen nesil bizden para, mal mülk yerine, özel okullarda okutmak yerine, iyi kıyafetler yerine, bizde bunlar yerine aslında hiç bilmediğimiz ve tatmadığımız bir şey istiyorlar.

Onlara vakit ayırmamızı, onlara değer verdiğimizi hissettirmemizi, huzurlu ve sevgi dolu bir yuvada yaşatmamızı istiyorlar.

Fakat ne yazık ki 1900’lü serisi ile doğan insanların, 2000’li yıllarda doğan insanlardan farkı. 1900'lerde doğanlar rekabet bilinci yüksek, hırsları olan; dünyaya tutunmaya çalışan bir nesil. Bir kısmı da aşırı vericilikten tükenmiş durumda. Vermekle paylaşmanın farkını bir türlü çözemediler.

19’la başlayan doğum tarihlerinde dibe vurup uyanmaya başlayanlar yeni nesil Kristal ve Yıldız çocuklarla sağlıklı iletişim kurmaya başlamıdılar. “Şükürler Olsun, Hamd Olsun” bu farkındalıklara.

Bende 19 nesliyim, benim kızım 2000 kuşağında gelenlerden. Bu yüzden aradaki farkı çok iyi anlayabiliyorum. Çünkü bende yeni nesil evlat yetiştiriyorum.

Biz 19 neslinde doğanlar, kendimize değer vermedik, kendimize vakit ayırmadık. Ya bencilce zamanımızı yaşadık, ya da köle gibi çalıştık. Ailemize, patronlarımıza, hep birilerine kendimizi kullandırttık. Dengeyi bir türlü bulamadık. Çocuklarımıza sevgi vermek yerine kendimizce işe yarayacağını düşündüğümüz nasihatlar  verdik.

Çocuklarımızı sürekli yönlendirildik. Sürekli akıl verdik, onların hepsini doktor, mühendis astronot yapmaya çalıştık. Çocuklarımıza pek sormadık, “Seni ne mutlu eder?

Resim yapmak mı? Yaratıcılığı olan bir iş mi?” diye..

Yurt dışına gidip tahsilini orda yapma isteğini mi engelledik? Çocuğu mutlu edecek olanı değil de, kendimizi ve çevremizdekileri mutlu edecek olan seçenekler mi yarattık?

“Toplum bu tür şeylere nasıl bakar?” diye hep düşündük.

Aslında çocuğumuzu yetiştirirken belki de farkında olmadan amacımız “Etraf ne der?” kaygısıydı.  Belki de farkında olmadan “Bak çocuğumu ben nerelere getirdim” demekti Yapamadıklarımızı, onların başarmasını istememiz de olabilirdi !

Bizler de farkında olmadan yarış atı gibi, çocuklarımızı yarıştırmaya çalıştık. Anne ve babalarımızın bize farkında olmadan yaptıkları gibi! Suçlu aramaya kalkarsak maalesef suçlu yok. Binlerce yıldır böyle gidiyor sistem. Bizlerde kurbanların kurbanıyız bir şekilde.

“Evrenin İlahi Dili” kitabının en büyük amacı, bizleri yeni nesile uyumlamak için uyanışımızı sağlamak!  İçimizdeki acıları, olumsuz hatıraları, geçmişte tutunduğumuz tüm gereksiz çöpleri atıp, anda yaşamayı öğrenmek. Kendimize değer vermeyi ve kendimizi ilahi aşkla sevmeyi hatırlamak! Ancak bunu başarabilirsek, çocuklarımızı olması gerektiği gibi yetiştirebileceğiz. Yeni nesil bizden çok şey beklemiyor. Sadece sevgi ve huzur istiyorlar !”

Bugüne kadar böyle gelmiş ve böyle gidiyordu, şimdi hep birlikte , böyle gelmiş böyle gitmesin.”

http://www.evreninilahidili.com/

 

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76