• BIST 1.408
  • Altın 461,608
  • Dolar 8,0625
  • Euro 9,6585
  • Lefkoşa 21 °C
  • Girne 20 °C
  • Mağusa 20 °C
  • İskele 20 °C
  • Güzelyurt 20 °C
  • Lefke 21 °C

Çakıcı, 'Genel Başkanlık' için kimseyi desteklemeyecek!

Kıbrıs Ada HaberGenel başkanlıktan istifa eden TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, istifasının ardından basın toplantısı gerçekleştirdi.Çakıcı istifa...
Çakıcı, 'Genel Başkanlık' için kimseyi desteklemeyecek!

Kıbrıs Ada Haber

Genel başkanlıktan istifa eden TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, istifasının ardından basın toplantısı gerçekleştirdi.

Çakıcı istifa nedenini şu şözlerle açıkladı:

"TDP 7.4'lük bir oy aldı. Ben seçimden önce açıklamıştım parti az bir ilerleme gösterirse istifa edeceğimi söylemiştim.

2009 seçimiyle kıyaslandığında 1 milletvekili artırabildik. TDP benim başkanlık dönemimde hiç gerilemedi ancak beklediğimiz başarı bu değildi.

Seçime borçlanarak az bir kaynakla girdik. Ancak bunu gözardı edenler bu durumu bizim başarısızlığımız olarak nitelendiriyorlar.

İstifa siyasette pek görülen bir durum değildir. Bizde az yükseliş olduğu halde, sözümün arkasında durdum.

Seçimin ardından sağlık problemlerimden dolayı dün akşam ilk toplantımızı gerçekleştirdik.

Toplantıda istifamı verdikten sonra toplantıdan ayrıldım, arkadaşların rahat karar vermelerine olanak sağlamak için. Benim ardımdan arkadaşların da istifalarını verdiklerini görüyorum.

Olağan kurultayımızın Ocak ayında tekrarlanma mecburiyeti yaşanmaması için Kasım ayında olağan kurultay  yapılması kararı aldık."

TDP DE BU YANLIŞLIĞA DÜŞTÜ

Bundan sonraki süreçte ne yapacağı ile ilgili soruya karşılık Çakıcı, "Sağlığımla ilgilenmek istiyorum. Ancak sağlığım el verdiğince siyasette olmaya devam edeceğim.

Seçim sistemi değişmezse her türlü entrikaların, birbirlerini kesmenin, kuyusunu kazmanın önüne geçilemez.  TDP de belki bu yanlışlıkların içerisine düştü. Ne olursa olsun bu sistem mutlaka değişecek" dedi.

"PARTİDE KİMSEYİ İŞARET EDECEK DEĞİLİM!"

Çakıcı, Kasım ayında gerçekleştirilecek kurultayda aday olup olmayacağının belli olmadığını ifade etti.

Kendisinin aday olmaması halinde genel başkanlık için kimseyi işaret etme eğilimine girmeyeceğini vurgulayan Çakıcı, "Partinin içerisinde genel başkan olabilecek çok değerli, benim pabucumu dama atacak arkadaşlar vardır.

Ben başkaları gibi aday belirleyecek bir insan değilim. Bir adaydan yana tavır belirleyecek, birisini işaret edecek birisi değilim. Bu bakımdan bizim gibi türler zor bulunur" dedi.

ZEKİ'NİN YAPTIĞI GAYET DOĞALDIR!

TDP Milletvekili Zeki Çeler'in bugün meclisteki helikopter eyleminini nasıl karşıladığının sorulması üzerine ise Çakıcı şunları söyledi:

"Tebessümle karşılıyorum. İnsanlar istedikleri şekilde tavırlarını gösterebilirler. Geçmişte de bu gibi eylemler gerçekleşti. Bunlar meclisin zenginlikleridir."

"TEKLİF GELİRSE DEĞERLENDİRİRİZ!"

Bir başka soruya karşılık Çakıcı,

"Koalisyon konusunda şuana kadar ciddi bir teklif gelmedi. Bir teklif gelirse parti meclisine görür değerlendiririz. Ancak şuan için olmadığına göre değerlendirmeye gerek yok" şeklinde konuştu.

 

 

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76