• BIST 1.441
  • Altın 497,476
  • Dolar 8,3566
  • Euro 10,1202
  • Lefkoşa 30 °C
  • Girne 26 °C
  • Mağusa 29 °C
  • İskele 29 °C
  • Güzelyurt 27 °C
  • Lefke 30 °C

Bunu yapan '1 Parti Var'

"Bir yılda ne değişti" sorusu bugünkü gündeme damgasını vurdu.Kıbrıs Ada Haber-Şermin SarroHaspolat'ta bir yıl önce temelleri atılan ve bugün de törenle...
Bunu yapan '1 Parti Var'

bunu-yapan-bir-parti-var

"Bir yılda ne değişti" sorusu bugünkü gündeme damgasını vurdu.

Kıbrıs Ada Haber-Şermin Sarro

Haspolat'ta bir yıl önce temelleri atılan ve bugün de törenle açılışı yapılan Hala Sultan İlahiyat Koleji, ülkenin ilk sıradaki gündem konusu olurken, günlerce açılışa katılıp katılmayacağı tartışılan Başbakan Özkan Yorgancıoğlu'nun açılışı kendisinin yapması tepkilere neden oldu.

20 Temmuz 2012 tarihinde temeli atılan Lefkoşa Hala Sultan İlahiyat Koleji'nin açılışına katılıp katılmaması hakkında günlerdir çeşitli yorumlar yapılan Yorgancıoğlu'nun açılışa katılması halinde, törende yapacağı konuşma da günler öncesinden merak konusu oldu.

Geçtiğimiz yıl yapılan temel atma törenine katılmayan o dönemin ana muhalefet partisi CTP-BG yöneticileri, İlahiyat Koleji açılacak olmasını şiddetle eleştirmiş ve karşı duruşlarını bugüne değin sürdürmüşlerdi.

CTP-BG Genel Sekreteri Asım Akansoy, o dönemde temel atma töreninden bir gün önce 19 Temmuz 2012 tarihinde ciddi eleştirilerde bulunmuş ve halkın tepkisinin sosyal medyadan da tescillendiğinin görüldüğünü savunmuştu.

AKANSOY SOSYAL MEDYAYI ANALİZ ETMİŞTİ

O dönemde CTP Basın bürosundan söz konusu tarihte Akansoy'un eleştirel söylemlerinin bulunduğu basın açıklaması gönderilmiş ve gönderilen açıklamada Akansoy şu ifadeyi kullanmıştı:

"İlahiyat Koleji' nin, Kıbrıslı Türkler tarafından tercih ve kabul edilmediğinin yapılan tüm anketlerde, tartışma programlarında, yazılı basın ve sosyal medyada tescillendiği görülebiliyor."

Bugün ise açılışı yapılan İlahiyat Koleji ile ilgili CTP Basın Bürosu veya yetkililerinden konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmemesi dikkat çekerken, bir yıl önce sosyal medyada halkın tepkilerini dikkate alan Akansoy'un bugün sosyal medyadaki suskunluğu şaşkınlık yarattı.

AKANSOY SUSKUN!

Sosyal medya üzerinden konuyla ilgili herhangi bir paylaşımda bulunmayan Akansoy'a açılışın ardından sosyal medyada tepki yağdı. Akansoy'un sosyal medyadaki bugünkü gündemini Tuncel Kurtiz'in hayatını kaybetmesi oluşturdu.

Öte yandan Özkan Yorgancıoğlu'nun bugünkü açılışta yaptığı konuşmanın halkın beklentilerini karşılamadığı yönündeki eleştiriler de sosyal medyanın ana gündem konusu oldu.

* Yorgancıoğlu'nun bugünkü açılış konuşmasını okumak ve sesli dinlemek için tıklayınız>>>http://www.kibrisadahaber.com/yorgancioglunun-konusmasini-canli-dinleyiniz/

 

* Yorgancıoğlu'nun 2011 yılındaki basın açıklamasını okumak için tıklayınız>>>> http://www.kibrisadahaber.com/yorgancioglu-ilahiyat-bolumu-acilmasini-elestirdi/

 

* Akansoy'un bir yıl önceki temel atma töreni öncesindeki basın açıklaması için tıklayınız>>> http://www.kibrisadahaber.com/akansoydan-ilahiyat-koleji-elestirisi/

 

* Akansoy'un bugünkü tek sosyal medya gündemi için tıklayınız:

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76