• BIST 94.552
  • Altın 193,982
  • Dolar 4,7377
  • Euro 5,4923
  • Lefkoşa 29 °C
  • Girne 28 °C
  • Mağusa 30 °C
  • İskele 30 °C
  • Güzelyurt 27 °C
  • Lefke 29 °C

'Bu sesi duyun!'

'Bu sesi duyun!'
Star Kıbrıs - Gözde BEKİR Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’ndan 3 buçuk aydır randevu beklediklerini ifade eden Muhtarlar Birliği Başkanı Barbet sorunlara...

Star Kıbrıs - Gözde BEKİR 

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’ndan 3 buçuk aydır randevu beklediklerini ifade eden Muhtarlar Birliği Başkanı Barbet sorunlara çözüm istedi:

Muhtarların sorunları Günaydın Ada programında ele alındı. Programa konuk olan Muhtarlar Birliği Başkanı Hüseyin Barbet, 3 buçuk aydır başbakan Yorgancıoğlu’ndan randevu beklediklerini ancak bekledikleri randevunun bir türlü verilmediğini söyledi. Başbakan Yorgancıoğlu’nun sadece Lefkoşa İlçesi muhtarlarının randevu talebini kabul ettiğini belirten Barbet, Muhtarlar Birliği’nin 5 farklı ilçenin muhtarlarından oluştuğunu bu nedenle önceliğin birliğe verilmesinin daha doğru olduğunu kaydetti.

“ŞARTLARIMIZ İYİLEŞTİRİLSİN”

Muhtarların sorunlarının çözülemeyecek sorunlar olmadığını belirten Barbet, en büyük beklentilerinin istenilen saygınlığın yaratılması ve Muhtarlar Yasası’nın geçmesi olduğunu vurguladı. Barbet; “Biz arkadaşlarımızın layık olduğu yere gelip saygınlık görmelerini istiyoruz. Bir de kendilerine verilen katkı artırılırsa daha iyi olur. Arkadaşlarımızın zor durumda olanları da vardır. Bir de hükümet bizden fatura istiyor bu durum bizi çok zorluyor bu uygulama da kalkarsa sorunlar biter” dedi.

“27 MUHTAR ÇOCUĞU DA VAR”

Gündemdeki bir diğer konu geçici istihdamlarla ilgili açıklamalar yapan Barbet, işe alınanlar içerisinde 27 muhtar çocuğu daha olduğunu vurgulayarak, bu kişilerin işten çıkarılması halinde sert tepki gösterecekleri uyarısını yaptı. Geçmiş hükümetten 50 kişinin işe alınmasını istediklerini belirten Barbet, bunun 27 olarak kabul gördüğünü söyledi. Kendi kızının da işe alınanlardan biri olduğunu ifade eden Barbet; “Üç aylık iki çocuğu var. Bu gençleri işten çıkartıp yerine CTP’lileri alacaklar. Ellerinde Mağusa Limanı ve Tapu Dairesi’ne istihdam edileceklerine dair belgeleri olan partililer var” dedi. Barbet, hükümetin bu adımı atarak geçicileri işten durdurması halinde eylem de dahil her türlü yolu deneyerek tepki göstereceklerini söyledi.

“CUMHURBAŞKANI’NA AYIP OLDU”

Geçtiğimiz günlerde adamıza ziyarete gelen muhtarlar federasyonunun Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na “baş muhtar” ünvanı vermesiyle ilgili eleştirileri de yanıtlayan Barbet bu durumu eleştirerek ilgili federasyona tepki gösterdi. “Federasyon başkanı muhtar bile değilmiş” diyen Barbet, konuk ekibin buraya gezmek amacıyla geldiğini ziyaretlerin ise bahane olduğunu söyledi. Barbet; “Buraya gezmeye gelmişler belli. Bir de üstüne sayın cumhurbaşkanına sizi baş muhtar ilan ettik”dediler. Gerçekten bu çok ayıp oldu” dedi. Barbet, bu konudaki tepkilerini ekibe de ilettiklerini sözlerine ekledi.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615