• BIST 1.461
  • Altın 488,732
  • Dolar 8,2726
  • Euro 10,0573
  • Lefkoşa 20 °C
  • Girne 21 °C
  • Mağusa 20 °C
  • İskele 20 °C
  • Güzelyurt 18 °C
  • Lefke 20 °C

"Bizden duymadığınız şeylere inanmayın!"

*DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş ise, belli yakınlaşmalar olmakla beraber sorunlar da olduğunu belirterek, yarın akşam saatlerinde iki  partinin...
"Bizden duymadığınız şeylere inanmayın!"

*DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş ise, belli yakınlaşmalar olmakla beraber sorunlar da olduğunu belirterek, yarın akşam saatlerinde iki  partinin Parti Meclislerinin de toplanacağını ve olumlu ya da olumsuz bir sonuca varmak durumunda olduklarını kaydetti.

* Yorgancıoğlu, halka çağrı yaparak “Bizim ağzımızdan duymadıkları hiçbir şeye inanmasınlar” dedi.

* Denktaş, kendi içlerinde basına açıklama yapmaktan uzak durduklarını ancak partililerin arasında konuşanlar olduğunu ifade ederek ”Partide yetkili benim, benim söylemediğim şeylere itibar edilmesin” dedi.

Hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde bu akşam yaklaşık 3 saat görüşen Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) ile Demokrat Parti-Ulusal Güçler  (DP-UG) heyetleri görüşmesi tamamlandı. Yarın Parti Meclis’lerinin değerlendirmelerinin ardından iki parti yeniden bir araya gelecek.

CTP Genel Merkezi’nde saat 19.00 sıralarında bir araya gelen CTP-BG ile DP-UG heyetlerinin görüşmesi saat 22.30 sıralarında tamamlandı.

Görüşme sonrasında CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ve DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş açıklama yaptı.

Yorgancıoğlu, DP-UG ile bugün ikinci kez bir araya geldiklerini ve konuları daha derinlemesine tartıştıklarını belirterek, “İlerlemeler oldu ama henüz sonuçlandırmadık yarın yeniden biraraya gelip kaldığımız yerden devam edeceğiz. Umarım yarın bir sonuç çıkar” dedi.

Topluma hizmet etme adına duyarlılıkları gözeterek ciddi bir çalışma yürüttüklerini dile getiren Yorgancıoğlu, halka çağrı yaparak “Bizim ağzımızdan duymadıkları hiçbir şeye inanmasınlar” dedi.

Yorgancıoğlu, yarınki Meclis Genel Kurulu’na katılacaklarını, ancak muhtemelen erteleneceğini de belirterek, koalisyon ihtimali ortaya çıkmadan meclis başkanlığı ve yardımcılığıyla ilgili sıkıntılar yaşanacağını bu nedenle bir sonraki birleşimde herşeyin netleşmiş olacağını söyledi.

DENKTAŞ

DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş ise, belli yakınlaşmalar olmakla beraber sorunlar da olduğunu belirterek, yarın akşam saatlerinde iki  partinin Parti Meclislerinin de toplanacağını ve olumlu ya da olumsuz bir sonuca varmak durumunda olduklarını kaydetti.

Partilerin farklı görüşmeleri de olduğuna işaret eden Denktaş, “Artık daha fazla zaman harcamadan ve vatandaşın da zamanını çalmadan bir yere varacağız” dedi.

Denktaş, kendi içlerinde basına açıklama yapmaktan uzak durduklarını ancak partililerin arasında konuşanlar olduğunu ifade ederek ”Partide yetkili benim, benim söylemediğim şeylere itibar edilmesin” dedi.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76