• BIST 1.441
  • Altın 485,056
  • Dolar 8,2228
  • Euro 9,9825
  • Lefkoşa 18 °C
  • Girne 20 °C
  • Mağusa 19 °C
  • İskele 19 °C
  • Güzelyurt 18 °C
  • Lefke 18 °C

“Bir dönem nasıl geçti?"

 DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş bugün yaptığı yazılı açıklamada, İrsen Küçük hükümeti dönemine atıfta bulundu. Serdar Denktaş'ın...
“Bir dönem nasıl geçti?"

 

DP Ulusal Gucler Genel Baskanı Serdar Denktas - BDP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş bugün yaptığı yazılı açıklamada, İrsen Küçük hükümeti dönemine atıfta bulundu. Serdar Denktaş'ın yazılı basın açıklaması şöyle:

“Bir dönem nasıl geçti?

İrsen Küçük ile geçen son yıllarımızın nasıl bir dönem olduğunu hatırlatmakta fayda görüyoruz. Bu dönem KKTC halkı olarak tarihimizde en küçük düştüğümüz dönem olarak geçmişimizde yaşanmış acı bir dönem olarak kalacaktır.

Onurumuzun ayaklar altına alındığı, yandaş kayırmacılığının en kötü örneklerinin yaşandığı, bir hafta önce verilen sözlerin tutulmadığı, güvensizliğin tavan yaptığı, Türkiye ile olan ilişkilerin ve karşılıklı gönül bağının en çok zayıfladığı bir dönemdir bu dönem.

Kendi çalışma arkadaşlarını bile kucaklayamayan, partisini bölen bir parti başkanının ülke insanımızı da kucaklayamayacağı çok açık ortadadır.

28 Temmuz halkımızın dik durma günüdür. 28 Temmuz ülke demokrasisine CTP’nin bir mirası olan, Küçük liderliğindeki UBP’nin hazmettiği ÖRP rezaletinden, onurumuzu kurtarma günüdür. Küçük sultasındaki UBP’nin, ülkemize, insanımıza yaşattığı acıların, çirkinliklerin haddi hesabı yoktur. 28 Temmuz’da halkımızın Küçük ve onun ekibine vereceği ders ülkenin geleceği için çok önemlidir.

Küçük yönetimindeki UBP’nin savrulduğu yolları düşünün; Brüksel'de AB’ci, Amerika’da Federal Çözümcü, Ankara’da Ankara’cı, Lefkoşa’da ise göstermelik milliyetçi.

Kendi kendimize olan saygımızı bile yitirdiğimiz bu karanlık dönemin başlangıç adımını atan CTP ile birlikte hareket etmeyi kafasına koymuş olan İrsen Küçük ve yönetimi ile CTP'ye halkımız 28 Temmuz günü güzel bir ders verecektir. Mühürlerini Demokrat Parti Ulusal Güçler'de birleştirecek olan halkımız geleceğimizin başı dik, tutarlı yönetimini oluşturacaktır.

Tek güvencemiz olan insanımızdan beklentimiz, yalan vaatlerden ve reklamsal yaklaşımlardan uzak durarak, 1 kez daha aldatılamayacağını göstererek titizlikle hazırladığımız "Geleceğin Yol Haritası"na onay vermesidir.

Size verdiğimiz en büyük söz, yetki aldığımız takdirde sizlere mazeretler uydurmayacağımız, enkaz edebiyatına sarılmayacağımız sözüdür. Biz bugüne kadar size hep doğruları söyledik.

Söylemeye devam edeceğiz.

Geleceğimiz hoş olsun…

 

 

 

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76