• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • Lefkoşa 29 °C
  • Girne 31 °C
  • Mağusa 30 °C
  • İskele 30 °C
  • Güzelyurt 28 °C
  • Lefke 29 °C

'Bariyersiz yol kalmayacak'

'Bariyersiz yol kalmayacak'
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif, karayollarında trafik güvenliğinin sağlanması için atılan adımlar hakkında bilgi vererek, bölünmüş...

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif, karayollarında trafik güvenliğinin sağlanması için atılan adımlar hakkında bilgi vererek, bölünmüş yolların çoğunda bariyer bulunmadığına dikkat çekti, tüm yollara bariyer takılması için çalışma başlattıklarını açıkladı.

Orta refüjlerin yanı sıra yol kenarlarına da bariyer takılacağını ifade eden Kaşif, “Bariyersiz yol kalmayacak” dedi.

Bakan Kaşif, yollardaki fiziki eksiklikler giderilirken trafikte eğitim konusunda da adım atacaklarını belirterek, özellikle şoför okullarında verilen eğitim ve ehliyet alma kriterleri konularında Avrupa Birliği (AB) standartlarındaki yeni uygulamaları hayata geçireceklerini vurguladı.

GÜVENLİ KARAYOLU TRAFİĞİ İÇİN ÇALIŞMALARI ANLATTI

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda (BRTK) katıldığı bir televizyon programında ülkedeki karayollarında güvenliğin sağlanması için yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Ölümlü trafik kazalarını sonlandırmak için bakanlık bünyesindeki çalışmalara işaret eden Kaşif, “Yolların standardı yükseltilirken sürücülerin eğitimi konusunda da devrim niteliğinde adımlar atılacak” dedi.

“GÜVENLİ TRAFİK AKIŞI İÇİN NELER YAPILABİLECEĞİ ELE ALINDI”

Yasal düzenlemenin ardından trafik birimiyle ilk toplantılarını gerçekleştirdiklerini anlatan Kaşif, söz konusu toplantıda karayollarında güvenli trafik akışı için neler yapılabileceğini ele aldıklarını kaydetti.

“YOLLARDAKİ İKAZ VE BİLGİ VERİCİ LEVHALAR DA SÜRATLE TAKILIYOR”

Bakan Ahmet Kaşif, karayollarında ilk eksiklik olarak tespitini ettikleri yol kenarı reflektörlerinin tamamlanması için direktif verdiğini açıklayarak, yollardaki ikaz ve bilgi verici levhaların da süratle takılmakta olduğunu söyledi.

“PARTİDEKİ BÜTÜNLEŞME KURULTAYLA SAĞLANDI”

Katıldığı televizyon programında Demokrat Parti –Ulusal Güçler’in (DP/UG) dün gerçekleşen kurultayını da değerlendiren Bakan Kaşif, partideki bütünleşmenin kurultayla resmen tamamlandığını ifade etti.

“ULUSAL GÜÇLER ARTIK KANAT DEĞİL, TEK VÜCUT”

Kaşif, “Bize güvenen, inanan, ülkenin geçmekte olduğu nazik dönemi düşünen insanların bu kurultaya geleceğinden emindim, öyle de oldu zaten. Ulusal Güçler artık kanat değil, tek vücut, dünkü kurultayda bunun mührü vuruldu” dedi.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615