• BIST 1.428
  • Altın 484,238
  • Dolar 8,2778
  • Euro 9,9806
  • Lefkoşa 17 °C
  • Girne 19 °C
  • Mağusa 20 °C
  • İskele 20 °C
  • Güzelyurt 17 °C
  • Lefke 17 °C

Barınak iyileştiriliyor

Gönyeli Barınağı'ndaki köpeklere kötü şartlarda bakıldığının kamuoyuna duyurulması, barınağın iyileştirilmesine  vesile oldu.Gönyeli Barınağı'ndaki...
Barınak iyileştiriliyor

Gönyeli Barınağı'ndaki köpeklere kötü şartlarda bakıldığının kamuoyuna duyurulması, barınağın iyileştirilmesine  vesile oldu.

Gönyeli Barınağı'ndaki köpeklerin durumunun içler acısı olduğunun duyurulması üzerine, barınakla ilgili sevindirici haberler geldi.

Sevimli Dostlar Derneği Başkanı Oya Demirsöz, tepkiler üzerine Gönyeli Belediyesi'nin barınakta gerekli iyileştirmeleri yapmaya başladığını bildirdi. Kıbrıs Ada Haber'e konuyla ilgili gelişmeleri aktaran Demirsöz şunları söyledi:

"Barınakta iyileştirmeler başladı"

"Gönyeli Barınağı’nda son zamanlarda ihmalkârlıklardan dolayı sürekli hayvancıklarımızın öldüğünü görünce bu durum bizleri çok rahatsız etti. Bu durumu sürekli sosyal medya üzerinden yazarak eleştirdik ve Gönyeli belediyesinin burada daha ciddi güzel işler yapmasını istedik. Sürekli başkana iyileştirilmesi gereken konular hususunda sekreterle haber ilettim ve görüşmelerim de oldu. Bugün Göyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli ile bir grup hayvan sever olarak bir saatlik bir toplantı yapıp şikayetlerimizin ne olduğunu, barınakta iyileştirilmesi gereken konuları tartıştık. Yapılması gerekenler oradaki barınağın kulübe kapıları kapanıyordu ve yerde yatık vaziyette duruyorlardı. Onların tamir edilip kapanır duruma getirilmesi gerekti. Bazı daha vahşi köpeklerin kapatılması gerekiyordu. Su ve mama kaplarının daha düzgün ve hayvanların kullanabileceği tarz olmaları, yavru köpeklerin emniyeti için tellenmiş bir bölmenin oluşturulması. Etrafın pislikten arındırılması, ağaçlandırılması, hayvanların gölgede kalabilmesi için branda gerilmesi ve korunabilecekleri kulübeler yerleştirilmesini istedik. Başkan da bunların hepsinin yapılacağını ve oranın daha güzel olacağını, bundan sonra birlikte çalışmaya devam edip eksikleri bildirmemizi ve yine her şeyin daha güzel olacağına dair bize söz verdi. Dün akşam üzeri oraya uğradım, orada iyileştirilme çalışmaları başlamıştır, kapılar düzeltilmiştir, etraf temizlenmiştir. Yarın da çalışmaya devam edeceklermiş. Bu durum hayvanlarımızın refahı için daha uygun olmuştur ve çalışmaların devam etmesini diliyorum. Hep birlikte göreceğiz. İyileştirmeler gördük sonra bizler de belediyemize teşekkür edeceğiz.”

Konuyla ilgili önceki haber için tıklayınız...

http://www.kibrisadahaber.com/barinaktaki-hayvanlar-can-cekisiyor/

 

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76