• BIST 1.441
  • Altın 499,382
  • Dolar 8,3566
  • Euro 10,1202
  • Lefkoşa 28 °C
  • Girne 26 °C
  • Mağusa 27 °C
  • İskele 27 °C
  • Güzelyurt 25 °C
  • Lefke 28 °C

Anadolu Üniversitesi’nin Yüksek Lisans Programları açıklandı

Anadolu Üniversitesi’nin KKTC Yüksek Lisans Programları açıklandı. Programlar İşletme Yönetimi ile İktisat-Para ve Banka olarak belirlendi.Anadolu Üniversitesi...
Anadolu Üniversitesi’nin Yüksek Lisans Programları açıklandı

Anadolu Üniversitesi’nin KKTC Yüksek Lisans Programları açıklandı. Programlar İşletme Yönetimi ile İktisat-Para ve Banka olarak belirlendi.

Anadolu Üniversitesi Lefkoşa Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, İşletme Yönetimi ile İktisat-Para ve Banka programlarında kontenjan 25 öğrenci ile sınırlı kalacak.

Buna göre, dört yıllık lisans programı tamamlamış adaylar bu iki programa başvurabilecek. Başvurular 5 ile 16 Ağustos tarihleri arasında internet üzerinden yapılabilecek.

Mülakat sınavı 25 Ağustos pazar günü saat 10.00’da Anadolu Üniversitesi Lefkoşa Bürosu’nda yapılacak

Programlar KKTC’de açılacak ve dersler Anadolu Üniversitesi Lefkoşa Kampüsü’nde yürütülecek. Programlar, II. öğretim ücret yönetmeliğine tabi olacak.

“BAŞVURULAR 5-16 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA”

Anadolu Üniversitesi Lefkoşa Bürosu’ndan adaylara için yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Başvurular 5 ile 16 Ağustos tarihleri arasında übasvuruyld.anadolu.edu.tr adresinden yapılacak. Adaylar başvuru yapabilmek için öncelikle sisteme kimlik numaralarıyla giriş yaparak kendilerini tanımlayacaklar, sistemde yönlendirilecekleri biçimde başvurularını gerçekleştirecek.

Her aday ilgili Enstitü’de sadece 2 ayrı programa başvuru yapabilecek. Başvuru esnasında bilgilerini yanlış beyan eden adayların başvuruları iptal edilecek.

Başvuru sonuçları web sitesinden ilan edilecek ve ilan edilen kayıt tarihleri arasında kayıt yaptırmaya  hak kazananlar  başvuru  esnasında  beyan  ettikleri  bilgileri,  kesin kayıtta  istenecek belgelerle  birlikte doğru olarak belgelendirdikleri takdirde kayıtları kabul edilecek.”

DEĞERLENDİRME KRİTLERLERİ

Başvuru sonuçlarının değerlendirilme kriterleri ise şöyle açıklandı:

“En az 2,00/4, 00 ya da 50,00/100 almak koşuluyla lisans not ortalamasının yüzde 80’i, mülakat sınavının ise yüzde 20’si değerlendirmeye alacak.

Mülakat puanı ortalamaya katılmadan önce yapılan sıralamaya göre kontenjan sayısının en az iki katı kadar aday mülakat sınavına davet edilecek.

Başarı sıralaması en yüksek puandan en düşük puana doğru yapılacak.”

Programlar ile ilgili ayrıntılı bilgi, http ://www.sosbilens.anadolu.edu.tr/?q=tr/programlar-kktc adresinden alınabilecek, (0392) 4441026 numarasıyla da iletişime geçilebilecek.”

 

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76