• BIST 1.377
  • Altın 461,524
  • Dolar 8,0884
  • Euro 9,7271
  • Lefkoşa 28 °C
  • Girne 23 °C
  • Mağusa 28 °C
  • İskele 28 °C
  • Güzelyurt 31 °C
  • Lefke 28 °C

Akdoğan Belediyesi'nden 'battık' çığlıkları!

Akdoğan Belediyesi CTP-BG’li Meclis üyeleri açıklama yaparak belediyede yaşanan sorunları kamuoyunundikkatine getirdi. Belediye başkanının uygulamalarının...
Akdoğan Belediyesi'nden 'battık' çığlıkları!

Akdoğan Belediyesi CTP-BG’li Meclis üyeleri açıklama yaparak belediyede yaşanan sorunları kamuoyunun

dikkatine getirdi. Belediye başkanının uygulamalarının eleştirildiği açıklamada başkana cevaplaması gereken sorular soruldu.

Akdoğan Belediyesi CTP-BG’li Meclis Üyeleri Kubilay Akgür, Ahmet Latif ve Serdar Korkmazel tarafından yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

Değerli basın emekçileri;

‘Kırsal kesim belediyeleri iflas etti’ başlıklı 9.9.2013 tarihinde gazetelerde yayınlanan haberi, sizler gibi Akdoğan bölge halkı olarak bizler de hayretle izliyoruz. CTP-BG Akdoğan Belediye Meclis üyeleri olarak belediyemizin daha iyi hizmet verebilmesi için yaptığımız birçok olumlu katkı cevapsız kalırken şimdi çıkıp da ‘battık’ çığlıkları atmanın son derece düşündürücü olduğu görüşündeyiz.

Son yapılan su şebekesi ihalesinde yaşanan vurdumduymazlıklar bütün köyün dilindedir. Elçiliğin finanse ettiği su şebekesi değişim projesinin proje tamamlandıktan sonraki  asfaltlama aşamasında  yine başkanımız sahneye çıkarak asfalt işlerini belediyenin yapabileceğini söyleyip asfaltlama işlerini ve bütçesini belediyenin üzerine alarak işi eline yüzüne bulaştırmıştır. Akdoğan halkı şebeke çalışmalarının bitmesinden bu yana meydana gelen çukurlara düşmeden bir sokaktan diğer sokağa gidemez, yola çıkamaz hale gelmiştir. Sn Belediye Başkanı Adem Ademgil’in gazetelere çıkıp ‘battık’ çığırtkanlığı yapmasını anlamak mümkün değildir.

​Sn  Başkanın yaptıkları bununla da kalmamaktadır. İşe göre adam değil, "seçimlerde bana oy verenleri nasıl işe alabilirim" gibi basit hesaplarla belediyenin maddi durumunu göz önünde bulundurmayan Sn Ademgil belediyeyi üçüncü döneminin sonunda  batırmayı başaran bir isim olarak tarihe geçecek.

"Battık battık" diye her gün gazete ve televizyonlarda hükümet yetkililerine seslenen başkanın, her fırsatta ihtiyaç olmamasına rağmen istihdam yapmaya devam etmesi belediyenin batışına sebep olacaktır.

"Battık battık" diye her gün gazete ve televizyonlarda hükümet yetkililerine seslenen başkan, köy halkı susuzluk sorunu yaşarken belirli kişilere bahçelerinde kullanmaları için sağladığı sınırsız miktardaki suyun da hesabını vermelidir.

"Battık battık" diye her gün feryat eden başkan, Akdoğan Belediyesi’nin birkaç gelir getiren işletmesinden biri olan arıtma tesisinin borcundan dolayı elektriğinin kesilmesinin hesabını vermelidir.

"Battık battık" diye her gün feryat eden başkan, parkın ödenmeyen borcundan dolayı elektriğinin kesilmesinin hesabını da verebilmelidir.

"Battık battık" diye her gün feryat eden başkan, belediyeye ait araçların seyrüsefer, sigorta ve kaydı olmayışının hesabını vermelidir.

"Battık battık" diye her gün feryat eden başkan, araçların seyir defterinin bulunmamasından dolayı bütçede her ay anormal derecede mazot gideri gösterilmesinin hesabını vermelidir.

"Battık battık" diye her gün feryat eden başkan, hiçbir belediye meclis üyesinin bilgi ve onayı olmadan ve ön çalışma yapmadan başkalarının tarlasına kuyu kazıp, "Akdoğanlının kullanması için kuyu kazıyorum" diyerek başka çevrelere rant sağlamasının hesabını vermelidir.

Sn. Başkanın takip ettiği yollar bunlar olduktan sonra batmaktan başka bir yere gidemeyeceğimizi tüm kamuoyu önünde sizlerle paylaşmaktan başka bir yolumuz kalmamıştır.

 

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76