• BIST 1.435
  • Altın 485,884
  • Dolar 8,2921
  • Euro 10,0107
  • Lefkoşa 24 °C
  • Girne 24 °C
  • Mağusa 26 °C
  • İskele 26 °C
  • Güzelyurt 23 °C
  • Lefke 24 °C

Akansoy TOMA konusunda net konuştu!

Kıbrıs Ada Haber’e konuşan CTP-BG Genel Sekreteri Mağusa milletvekili Asım Akansoy, TOMA konusunda halkın müsterih olması gerektiğini söyleyerek, “Hükümetimiz...
Akansoy TOMA konusunda net konuştu!

Kıbrıs Ada Haber’e konuşan CTP-BG Genel Sekreteri Mağusa milletvekili Asım Akansoy, TOMA konusunda halkın müsterih olması gerektiğini söyleyerek, “Hükümetimiz UBP’nin yarattığı tahribatı önünde buldu. Bunu iki günde aşması mümkün değildir. Halkımız rahat olsun, hükümetimizin Kıbrıs Türk halkına zarar verecek bir adım atması olası değildir” dedi. Akansoy açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“CTP olarak demokratikleşme ve sivilleşme konusunda oldukça radikal reformlar yapma iddiası ile hükümete gelmiş ve hükümet oluşum metinlerini bu düşünce üzerine kurgulamış bulunmaktayız. Amacımız ülkedeki vesayet rejimini ortadan kaldırmak, sivil, demokratik, uygar, hukuk üstünlüğüne dayalı bir düzeni tesis etmektir. Bu süreç hepimiz için kendi içinde zorluklar taşıyan bir süreçtir.

Sistemin değişikliğine yönelik yapılacak reformlar için atılacak adımlar ancak toplumsal destekle demokratik bilinci yüksek kamuoyunun katkısıyla mümkün olacaktır. CTP olarak seçim süresi boyunca bunu konuştuk, halkımıza bunu anlattık ve seçim sonrası koalisyon oluşumu sürecinde de bu yönde görüşmeler yaptık. Hükümet henüz iki gün önce güvenoyu almıştır. Kamuoyunun taşıdığı demokratik duyarlılık ülkemizin geleceği için oldukça önemli bir değerdir. Bu çerçevede demokrasi ve sivilleşme konusunda kalıcı adımlar atmak üzere ve ülkede kendi kendini yöneten ve kendi kendine yeten bir sistem oluşturmak üzere sorumluluk üstlenmiş arkadaşlarımızın aynı inanç ışığında çalışacaklarına olan inancımız tamdır.

Bu bağlamda tartışılan TOMA konusunu bu çerçevede ele almak ve değerlendirmek gerekir. İnanıyorum ki hükümetimiz gerekli değerlendirmeyi yapıp gerekli adımları atacaktır. Bu konuda kamuoyunun müsterih olmasında fayda var çünkü UBP zihniyetinin yaratmış olduğu tahribatı önünde bulmuş bir hükümet var. Kendilerinin Kıbrıs Türk halkına zarar verecek bir adımı atmaları olası değildir. Ancak dünün tahribatlarını önünde bulan hükümetin iki günde çözüm üretmesini beklememiz de doğrusu haksızlıktır. İlkeli duruşumuzdan asla vazgeçmeden kalıcı dönüşüm adımlarını, uygulamalarını hep birlikte desteklememiz ve var olan siyasi kısır döngüyü toplum olarak hep birlikte aşmamız gerekir. Bu konuda kararlı, cesaretli ve arkadaşlarımıza güvenerek gelişmeleri takip edeceğiz.”

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76