• BIST 113.757
 • Altın 163,101
 • Dolar 3,7980
 • Euro 4,6452
 • Lefkoşa 17 °C
 • Girne 17 °C
 • Mağusa 17 °C
 • İskele 17 °C
 • Güzelyurt 18 °C
 • Lefke 17 °C

Açlıktan ölen bebekle ilgili gelişmeler!

Açlıktan ölen bebekle ilgili gelişmeler!
KOCAELİ’nin Gölcük İlçesi’nde, iki ay önce dünyaya getirdiği bebeğini evde bırakıp 9 günlük tatile giderek onu ölüme terk eden, sınıf öğretmeni...

KOCAELİ’nin Gölcük İlçesi’nde, iki ay önce dünyaya getirdiği bebeğini evde bırakıp 9 günlük tatile giderek onu ölüme terk eden, sınıf öğretmeni 34 yaşındaki Seçil M.D.’nin bebeğini Gölcük’te Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde dünyaya getirdiği belirlendi.

Bebeğin babasının ise polis memuru olduğu ileri sürüldü. Hastane kayıtlarında 1 kilo 700 gram olarak dünyaya geldiği anlaşılan bebeğin cesedinin hastane morgundu tutulduğu, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için ise alınan parçanın Adli Tıp Kurumu’na tahlile gönderildiği anlaşıldı.

Tutuklanan Seçil M.D.’nin, Emniyet Müdürlüğü ve Cumhuriyet Savcılığı’ndaki ifadeleri sırasında birçok soruya cevap vermeyerek, "Susma hakkımı kullanmak istiyorum" dediği belirtildi. Seçil M.D.’nin doğum yaptıktan sonra okula gittiği göz önüne alınarak bebeğe kimin baktığı sorularına da cevap aranırken, komşularının zaman zaman evde bir başka kadını daha gördüklerine ilişkin ifadeleri üzerine araştırılmaya başlandı.

Polisin yahptığı araştırmalarda, Seçil M.D.’nin doğumu Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde 27 Ağustos’ta yaptığı, hastaneden istenen ayrıntılı bilgileri vermediği de anlaşıldı. Seçil M.D.’nin bu hastaneye gelmeden önce doğum için bazı hastanelere gittiği, ancak baba ismini bildirmediği için Devlet Hastanesi’ne geldiği ifade edildi. Hastane yetkilileri ise, bebeğin doğum kaydı için anneye baba isminin de sorulduğunu, ancak annenin bunu vermediğini, bu gibi durumlarda da annenin beyanlarının yeterli olduğunu ve kadının zorlanmadığını bildirdi.

Polisin yaptığı araştırmalarda, Seçil M.D.’nin Adana’da görevli yapan O.D. adlı polis memuruyla ilişkisi olduğu, bebeğin de bu kişiden olmuş olabileceği belirtildi.

Bebeğin cesedinin halen Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Morgu’nda bulunduğu, bebeğin yapılan kontrollerinde açlık ve susuzluktan öldüğününün anlaşıldığını, ancak kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için de alınan parçanın İstanbul Adli Tıp kurumu’na gönderildiğini bildirdiler. Bu arada bu gibi olaylarda bebeğin açlık ve susuzluğa 1-2 gün dayanabileceği de belirtildi.

Polis ve Cumhuriyet Cavcılığı ayrıntılı bilgi vermezken, Seçil M.D.’nin Hatay’da oturan ailesine haber verdi. Bugün öğle saatlerine kadar Seçil M.D.’nin ailesinden Gölcük’e gelen olmadı. Bebeğin cesedinin Seçil M.D.’nin yakınları veya beyan etmesi halinde babası tarafından alınabilecek. Ayrıca defnedilmeden önce mutlaka nüfustan kimlik çıkarılacak. Bu gibi durumlarda babası hanesinin boş bırakılabiliyor.

VELİLER OKUL MÜDÜRÜNE ŞİKAYET ETMİŞ

Kocaeli’nin Gölcük İlçesi’nde 2 aylık bebeğini açlık ve susuz bırakarak ölümüne neden olan sınıf öğretmeni Seçil M.D.’den velilerin bir çok kez şikayet geldiği, okul müdürüne yaptıkları şikayetten sonuç alamayan bazı velilerin de Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurduğu ortaya çıktı.

Rheinland Pfalz İlkokulu’nda sınıf öğretmeni Seçil M.D.’nin öğrencilere karşı tavırları ve dikkat çeken giyimi nedeniyle öğrenci velileri tarafından istenmediği belirtildi.

VELİLER İMZA TOPLADI

Velilerden Nilgün Ünal, çocuğunun öğretmeni olan Seçil M.D.’den hep şikayetçi olduklarını belirterek şunları söyledi:

"Çocuğumun öğretmeniydi. Başka bir sıkıntı yaşadığını duymuştuk zaten. O yüzden de o öğretmen okulumuza gelince doğal olarak istemedik. Öğretmenden veliler memnun değildi. Kendi aralarında imzalar topladı. Fakat ciddiye alınmadı. Öğretmen değiştirmek istedik. Bu da mümkün olmadı. Mecburiyetten çocuğumuzu göndermek zorunda kaldık. Ama hep bir tedirginlimiz vardı. Müdür bey bir sıkıntı olursa dikkate alacaklarını söylemişti. Tavırları normal gibi görünüyordu. Fakat bir panik içersindeydi. Çok sabırsız tavırları vardı. Öğrenci velilerinin geneli istemiyordu."

Öğretmen Seçil M.D.’nin giyim kuşamını hiç beğenmediklerini, ancak eğitim yılının başında olunması nedeniyle zaman tanımayı uygun gördüklerini anlatan Nilgün Ünal, "Bekledik böyle sonuç oldu. Bu durumu biz müdüre yansıttık. O da gözlerinin öğretmenin üzerinde olduğunu belirterek, ’Sıkıntı olursa gereğini yaparız’ dedi. Bana kalmış olsa çocuğumu o öğretmenden hemen alacaktım ama öyle bir şansım yoktu" dedi.

"ÇOCUKLARA KARŞI SEVGİSİZDİ"

Çocuğu ana sınıfında olan Sultan Acar da, öğretmen Seçil M.D.’den tüm sınıf velilerinin şikayetçi olduğunu duyduğunu anlattı. Sultan Acar, şunları anlattı:

"Kapı komşumun oğlu ve kızının öğretmeniydi. Öğretmen hakkında Milli Eğitim’e şikayette bulundular. Müfettişler geldi. Öğretmen uyarıldı. Ayrıca müdür de uyardı. Sürekli geç geliyordu. Sınıf ve çocuklarla bir alakası yoktu. Bütün sınıf çocuklarını alıp başka bir sınıfa vermek istiyorlardı. Milli Eğitim Müdürlüğü gönderdiği için müdür uyarıda bulunuyordu. Yapacak bir şey yoktu. Çocuklara karşı sevgisizliği vardı. Ağlayan çocuklara sert tepkiler veriyormuş diye duyuyordum."

Bir öğretmenin örnek olması gerektiğini söyleyen öğrenci velilerinden Süleyman Uzuntürk, "Haberlerden olanları öğrendik. Üzüldük bu duruma. Yerine başka bir öğretmen görevlendirildi ve içimiz rahat etti" dedi.

BEBEĞİN BABASI OLAN POLİS ARANIYOR

Adana Emniyet Müdürlüğü, Kocaeli’nin Gölcük İlçesi’nde 2 aylık bebeğini evde bırakarak 9 günlük bayram tatiline giderek açlıktan ölümüne neden olan öğretmen anne Seçil M.D.’nin çocuğunun babası olduğunu iddia ettiği polis memurunun kim olduğunu araştırmaya başladı. Türkiye’yi sarsan Kocaeli Gölcük’teki bir ilkokulda sınıf öğretmeni olan Seçil M.D.’nin ’Berk’ adını verdiği 2 aylık erkek bebeğinin babası olduğunu ileri sürdüğü polis memuru merak konusu oldu.

Adana Emniyet Müdürlüğü de söz konusu polis memurunun kim olduğunu araştırmaya başladı. Emniyet yetkilileri, Gölcük Cumhuriyet Savcılığı’na resmi yazı göndererek Seçil M.D.’nin sevgilisi ve ölen bebeğin babası olduğu öne sürülen polis memurunun kimliğini sordu. Emniyet yetkilileri, şu ana kadar kendilerine bildirilmiş bir ismin olmadığını bildirdi. Yetkililer, resmi yazı ile bir isim bildirilmesi halinde söz konusu memur hakkında idari soruşturma başlatabileceklerini söyledi.

AİLESİ KAYIP

Seçil M.D.’nin Hatay’ın Erzin İlçesi Yeni Mahalle’de oturan ailesi de evlerinden ayrıldı. Emekli öğretmen olan baba 60 yaşındaki Caner D. ile anne Sultan D., dün akşamdan bu yana evlerinde de görülmedi. Komşuları da aile ile ilişkilerinin çok iyi olmadığı için gidip gelmediklerini bu nedenle söz konusu kişileri pek tanımadıklarını anlattı. İsimlerinin yazılmamasını isteyen komşuları,, Seçil M.D.’nin bu ailenin kızı olup olmadığını da bilmediklerini kendisini de hiç görmediklerini öne sürdü.

Diğer Haberler
 • Yıldırım’dan ilginç “Kıbrıs” yanıtı: 'O işi geç'15 Aralık 2017 Cuma 10:49
 • Erdoğan'dan Yunanistan’da Kıbrıs vurgusu!07 Aralık 2017 Perşembe 21:50
 • 65 yıl sonra bir ilk: Erdoğan Yunanistan'da07 Aralık 2017 Perşembe 13:53
 • Uçaklar yakıt kritiğine girdi!04 Aralık 2017 Pazartesi 16:56
 • 'Süper Ay' çıplak gözle izlendi03 Aralık 2017 Pazar 23:17
 • Piyasalardaki dalgalanma geçici!23 Kasım 2017 Perşembe 14:46
 • İskan belgesi SKANDALI!21 Kasım 2017 Salı 09:49
 • Bağış, 'Interpol soruşturması' için mi KKTC vatandaşı oldu?16 Kasım 2017 Perşembe 21:56
 • Bağış'tan vatandaşlık açıklaması!15 Kasım 2017 Çarşamba 22:40
 • Yeşil pasaport ile ilgili yeni KARAR!14 Kasım 2017 Salı 11:30
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 05488904615