• BIST 91.630
  • Altın 189,008
  • Dolar 4,7897
  • Euro 5,5819
  • Lefkoşa 35 °C
  • Girne 33 °C
  • Mağusa 36 °C
  • İskele 36 °C
  • Güzelyurt 32 °C
  • Lefke 35 °C

Açlık ve susuzlukla sinsice öldürme yöntemi!

Açlık ve susuzlukla sinsice öldürme yöntemi!
Kıbrıs Ada Haber/ Rana SARROGüzelyurt Barınağı’nda insanlık dışı uygulama yürekleri parçaladı. Barınağa ani bir ziyaret gerçekleştiren Sevimli...

Kıbrıs Ada Haber/ Rana SARRO

Güzelyurt Barınağı’nda insanlık dışı uygulama yürekleri parçaladı. Barınağa ani bir ziyaret gerçekleştiren Sevimli Dostlar Derneği Başkanı Oya Demirsöz, oradaki hayvanların içler acısı durumuna şahit oldu. Barınakta gördüklerine inanamayan Oya Demirsöz, barınağın durumunu Kıbrıs Ada Haber’e hıçkırıklara boğularak anlattı.

Oya Demirsöz’ün verdiği bilgiye göre, bu akşam gittikleri barınakta, diğer tüm köpekler telef oldu, barınakta kalan bir tek anne köpek ile yavruları da açlık ve susuzlukla yaşam mücadelesi veriyor.

Barınak’ta beton zeminde yavruları ile birlikte yatarak, soğukla mücadele eden anne köpek, açlıktan iskelete dönerken, yavrular da, ölümle burun buruna.

Barınakta bulunan anne ve yavru köpeklerin önünde ne su ne de yemek olmadığı görülürken, bu durumu gören ve o sırada tedarik ettiği yemek ve suyu, hayvanların önüne koyan Oya Demirsöz, hayvanların su ve mamaya saldırdığını anlattı.

Yaşanan durum karşısında adeta isyan eden ve yüreği parçalanan Oya Demirsöz, Güzelyurt Belediyesi’ne ait Barınak’tan sorumlu şahısın, kendisine her fırsatta verdiği bilginin doğru olmadığını, hayvanların ölüme terk edildiğini görerek; “Bu bir caniliktir. Hayvanları ölüme terk etmektir” dedi.

Kıbrıs Ada Haber muhabirinin de geçtiğimiz gün görüştüğü barınaktan sorumlu şahıs, barınağın henüz tam teşekküllü hizmet vermediğini, buna karşın oradaki hayvanların iyi bakıldığını ve yedirilip içirildiği bilgisini vermişti.

Gazetemize konuşan Oya Demirsöz de, barınakta bulunan diğer köpeklerin de elinde fotoğrafları bulunduğunu belirterek, diğer hayvanların nasıl telef edildiğini sordu.

Oya Demirsöz şunları söyledi:

"Kimse bu zulmü yapamaz. Vicdanı olan bir insan böyle anneyi 7 yavrusuyla aç ve susuz bırakamaz, bölmedeki su kabı diye duran teneke ve plastik parçaları bomboş, hatta kurumuş durumdaydı. Önlerinde bir lokma mama yoktu. Annenin derileri kemiklerine yapışmış durumdaydı. Bu anneye yapılan zulüm çağ dışı ve Güzelyurt Belediye'sinin ayıbıdır. Yazıklar olsun böyle belediyeye. Kuru ekmekte mi yoktu bu annenin önüne koysunlar? Anne bebeklerini 7 canı nasıl besleyecek? Emrah Yılmazer ve Ahmet arkadaşımla gidip yemek ve su getirip önlerine koyduğumuzda resmen saldırdılar yemek için hepsi beraber. Bir karton kutu bulup içine de kıyafet koyduk en azımdan bu gecelik olsun sığınabilmeleri için. Yarın öğleyin hep birlikte gidip kulübe, mama, palet ve halılar götüreceğiz. Sorumlu kişiyi aradım ismi Ahmet miş, 'bu nasıl bir vijdansızlıktır?' dedim, 'nasıl bu anneye yavrularına ne su ne de mama koymuyorsunuz' dedim. Hiçbir şey söylemedi, sadece su kabı alındığını söyledi. Ben de 'gözlerime inanıyorum sizin laflarınıza değil' dedim, yarın gideceğimizi hatta Hayvan Refahı Yasası'na göre suç işliyorlar ve polise suç duyurusunda bulunmayı istiyorum ve bulunacağımı da söyledim. Diğer, orada 5 gün önce bulunan 4 köpeğin de hayatından şüpheli olduğumu, yuvalandırıldıklarına inanmadığımı da söyledim. Eğer o hayvancıklar öldürülmüşse dilerim yapanlar da aynı akıbete uğrarlar."

[gallery columns="2" ids="30750,30751"]

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615