• BIST 91.354
  • Altın 189,536
  • Dolar 4,8132
  • Euro 5,6017
  • Lefkoşa 37 °C
  • Girne 33 °C
  • Mağusa 37 °C
  • İskele 37 °C
  • Güzelyurt 35 °C
  • Lefke 37 °C

'Acımasızca eleştiri kampanyası başlatıldı'

'Acımasızca eleştiri kampanyası başlatıldı'
Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, sel tehlikesine karşın şehir merkezinde başlatılan proje çalışmalarının vatandaşı mağdur ettiğini belirterek,...

Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, sel tehlikesine karşın şehir merkezinde başlatılan proje çalışmalarının vatandaşı mağdur ettiğini belirterek, özür diledi ve "risk alarak başlatığımız bu projeler için acımazsızca eleştiri kampanyası başlatıldı" dedi.

Aygın, "Ya her yağmur yağdığında sel korkusuyla yaşayacağız ya da projeleri yaparak güzel Girnemizi daha güzel günlere taşıyacağız" ifadesini kullandı.

"Takdir yüce halkımızın" diyen Aygın, sosyal medya üzerinden vatandaşa şöyle seslendi:

"Güzel Girnemizin sorunlarını çözmek için gece gündüz çalışan Girne Belediyesi,bazı kritik noktalarda yaptığı projelerle, geçicide olsa trafik başta olmak üzere vatandaşlarımızı çeşitli şekillerde mağdur etmektedir...Eskiden çok kalabalık olmayan eski Girne'nin, yağmur suyu sistemi yağan yağmurların denize ulaşmasına yeterli oluyor ve sel tehlikesi çok tehlikeli sonuçlar doğurmuyordu..Şehrin toprak olan çok sayıdaki arsaları ,bahçeleri da bir miktar suyu kontrol etmekteydi..Hızlı gelişme, arsaların süratli bir şekilde betonlaşması, ayrıca dere yataklarının denize ulaşmasının engellenmesi nedeniyle ve tabiki son zamanlardaki küresel ısınmanın getirdiği farklı yağışlar nedeniyle de, Girne'de Yoğun şekilde daha büyük çaplı drenaj boruları döşemek zorunda kaldık..Kilometrelerce yeni yağmur suyu drenaj borusu döşerken, eskiden döşenen ve artık ihtiyaça cevap veremeyen dar 60 santimlik drenaj kanallarınıda, ya kutu menfes yaparak veya bir metre çapındaki borularla değiştirmek zorunda kalıyoruz..Bu uygulama nedeniyle son günlerde başlatığımız iki önemli proje, sürüçüler açısından kısa süreli da olsa trafiği olumsuz yönde etkimiştir. Bu projelerden birisi Girne'nin girişinde Hirondel çemberinde,diğeri ise çok kapsamlı ele alınan Rocks Hotel bölgesindedir. Yakın zamanda yaşanılan sel baskınlarının izleri silinmeden, risk alarak başlatığımız bu projeler için acımazsızca eleştiri kampanyası başlatılmıştır. Çok kısa zamanda bitirilecek ve sel tehlikesini büyük ölçüde önleyecek bu projeler için trafikteki geçici sıkıntılar nedeniyle TÜM HALKIMIZDAN BELEDİYE OLARAK ÖZÜR DİLER, GÖSTERİLECEK SABIR VE ANLAYIŞ İÇİN TEŞEKKÜRLERİMİZİ BİLDİRİRİZ... Ya her yağmur yağdığında sel korkusuyla yaşayacağız veya projeleri yaparak Güzel Girnemizi daha güzel günlere taşıyacağız. TAKTİR YÜCE HALKIMIZIN......"

Diğer Haberler
İLGİ ÇEKENLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2018 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05488904615