• BIST 1.399,650
  • Altın 486,00
  • Dolar 8,3450
  • Euro 9,8900
  • Lefkoşa 28 °C
  • Girne 29 °C
  • Mağusa 27 °C
  • İskele 27 °C
  • Güzelyurt 27 °C
  • Lefke 28 °C

51. Balkan 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası'na Türkiye damgası

51. Balkan 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye toplam 32 madalya ile şampiyonayı birinci sırada tamamladı.
51. Balkan 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası'na Türkiye damgası

Türkiye Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Burhan Felek Spor Kompleksi Ekrem Koçak Atletizm Sahası'nda iki gün süren organizasyonda Türkiye 9 altın, 10 gümüş, 13 de bronz madalya ile sıralamada birinci oldu.

Romanya ikinci, Sırbistan ise üçüncü sırayı elde etti. Yarışlarda madalya alan milli atletler dereceleri şöyle:

Altın madalya

800 metre erkekler: Mevlüt Aras-1:52.20

110 metre engelli erkekler: Ayetullah Demir-14.13

Yüksek atlama erkekler: Ali Eren Ünlü-2.14

Cirit atma erkekler: Oğuzhan Usta-68.18

4×100 metre erkekler: Volkan Erdoğan, M.Fatih Göç, Yasin Sosa, Orçun Ünalan-42.08

3000 metre engelli kadınlar: Şevval Özdoğan-10:17.64

Gülle atma kadınlar: Pınar Akyol-17.21

Çekiç atma kadınlar: Ece Narttürk-54.04

Disk atma kadınlar: Özlem Becerek-56.95

Gümüş madalya

3000 metre engelli erkekler: İbrahim Karateker-9:15.61

1500 metre erkekler: Bahri Doğru-3:53.02

Gülle atma erkekler: Melih Gökalp-18.90

Disk atma erkekler: Enes Çankaya-55.23

Cirit atma erkekler: Muhammet Raşit Kalafat-66.86

100 metre kadınlar: Zülha Armutçu-11.86

1500 metre kadınlar: Hatice Yıldırım-4:25.10

5000 metre kadınlar: Urkuş Işık-17:06.83

100 metre engelli kadınlar: Yaren Yıldırım-14.04

Heptatlon: Ayşenur Çelik

Bronz madalya

5000 metre erkekler: Halil Sade-14:57.64

110 metre engelli erkekler: Musa Bayram-14.68

Disk atma erkekler: Delil Dilovan Bal-53.25

200 metre kadınlar: Simay Özçiftçi-24.57

3000 metre kadınlar: Hatice Yıldırım-9:48.03

400 metre engelli kadınlar: Büşra Altınbaş-1:01.35

3000 metre engelli kadınlar: Pelinsu Şahin-10:40.58

Sırıkla atlama kadınlar: Beyza Baş-3.70

Gülle atma kadınlar: Büşra Hatun Ekinci-14.24

Çekiç atma kadınlar: Beyzanur Bozlak-51.56

Cirit atma kadınlar: Esra Türkmen-50.72

Heptatlon: Hayriye Nur Arı

4×100 metre kadınlar: Semanur Deniz, Beyzanur Seylan, Habibe Okçu, H.Ceren Palalı- 47.34

TRT

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Sivasspor'un muhtemel rakipleri belli oldu02 Ağustos 2021 Pazartesi 16:23
  • Trabzonspor'un olası rakibi belli oldu02 Ağustos 2021 Pazartesi 16:23
  • Yasemin Adar Tokyo'da bronz madalya kazandı02 Ağustos 2021 Pazartesi 15:23
  • Fenerbahçe ve Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'nde muhtemel rakipleri belli oldu02 Ağustos 2021 Pazartesi 15:23
  • Rıza Kayaalp'ten Tokyo'da bronz madalya02 Ağustos 2021 Pazartesi 15:23
  • Artistik cimnastik halka aleti finalinde Çolak 5, Asil 7. sırada tamamladı02 Ağustos 2021 Pazartesi 12:43
  • Minik futbolcular, Mete Adanır için oynadı02 Ağustos 2021 Pazartesi 12:28
  • Futbolda hazırlık maçları devam ediyor02 Ağustos 2021 Pazartesi 12:28
  • Ömer’den Ukrayna’da ikincilik02 Ağustos 2021 Pazartesi 12:23
  • Filenin Sultanları çeyrek finalde02 Ağustos 2021 Pazartesi 12:18
  • SPOR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0533 876 99 76