• BIST 1.404
  • Altın 462,921
  • Dolar 8,0510
  • Euro 9,6842
  • Lefkoşa 30 °C
  • Girne 27 °C
  • Mağusa 30 °C
  • İskele 30 °C
  • Güzelyurt 28 °C
  • Lefke 30 °C

4 hırsızlık olayı tespit edildi!

Ülkenin çeşitli yerlerinde hırsızlık olayları  meydana geldi.Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Mağusa’da, Mayıs-Haziran...
4 hırsızlık olayı tespit edildi!

polis

Ülkenin çeşitli yerlerinde hırsızlık olayları  meydana geldi.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Mağusa’da, Mayıs-Haziran ayları içerisinde Ak Hataylılar Derneği’nden A.Y.(E-34)’ün bir adet fotokopi makinesi ve bir adet diz üstü bilgisayar ayrıca, Ömer Ersöz'e ait lokum imalat atölyesinden üç adet büyük, bir adet çelik, bir adet de küçük bakır kazan ile üç adet lokum imalat makinesinin çaldığının tespit edildiği kaydedildi.

Ayrıca, A.Y. tarafından çalınan bir adet fotokopi makinesinin, Ş.A.(K-41) tarafından hırsızlık olduğunu bildiği halde kabul edip alıkoyduktan sonra Gazimağusa'da başka bir şahsa satılmak sureti ile sahtekarlıkla 1200 TL nakit parayı temin ettiği tespit edildi.

Açıklamada, Ş.A.’nın tutuklandığı, A.Y.’nin ise benzer suçlardan dolayı Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak bulunduğu belirtildi.

TAŞKINKÖY’DE HIRSIZLIK

Öte yandan, Taşkınköya’de, İnci Bilener'e ait ikametgah içerisinden Kasım-Aralık 2012 tarihleri arasında, muhtelif ziynet eşyaları, H.B.(K-23) tarafından çalındığı ve bahse konu ziynet eşyalarını Aralık 2012-Mart 2013 tarihleri arasında Lefkoşa'da faaliyet gösteren bir kuyumcuya satılıp 9bin 900  TL parayı sahtekarlıkla temin ettiği tespit edildi.

Açıklamada, H.B’nin tutuklandığı soruşturmanın da devam ettiği kaydedildi.

LEFKOŞA’DA İKİ AYRI YERDE HIRSIZLIK MEYDANA GELDİ

Lefkoşa'da Zerin Alemdar'a ait ikametgah içerisinden dün ve önceki gün üç adet viski, 800  TL bozuk para ve 150  TL nakit paranın meçhul şahıslar tarafından çalındığı belirtildi.

Öte yandan, Lefkoşa’da Tarımsal Araştırma Dairesi içerisinde dün sabah, Ayda Konutsal’a ait çantadan, C.D (E-20) tarafından, bir adet bayan cüzdanı ve içerisindeki 800 TL nakit para, iki adet kimlik kartı ve bir adet sürüş ehliyeti çaldığı tespit edildi.

C.D’nin tutuklandığı soruşturmanın ise devam ettiği kaydedildi.

YENİBOĞAZİÇİ İLE BOĞAZTEPE’DE ELEKTRİK KABLOSU HIRSIZLIK

Mayıs-Temmuz ayları içerisinde, Yeniboğaziçi'nde,  parsellemesi yapılan DAÜ Koop ve Ayşe İbrahim'e ait arazilerde 740 metre uzunluğundaki yeraltı elektrik kablosu ile Boğaztepe’de,Emirali Güder ve Mehmet Kahveci’ye ait Kocatepe Arsaları içerisinde döşenmiş bulunan 150 m uzunluğundaki elektrik kabloları T.Ö. (E-36), M.E.(E-16) ve A.G. (K-41) tarafından hasara uğratıldıktan sonra çalındığı tespit edildi.

Adı edilenlerin benzer suçlardan poliste tutuklu olup, soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76