• BIST 1.431
  • Altın 508,758
  • Dolar 8,5400
  • Euro 10,3502
  • Lefkoşa 24 °C
  • Girne 24 °C
  • Mağusa 24 °C
  • İskele 24 °C
  • Güzelyurt 23 °C
  • Lefke 24 °C

2. Çamlıbel Bucak Panayırı açıldı

“2. Çamlıbel Bucak Panayırı”nın açılış töreni dün öğleden sonra yapıldı. Panayır, Pazar güne kadar devam edecek ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek.Panayırın...
2. Çamlıbel Bucak Panayırı açıldı

“2. Çamlıbel Bucak Panayırı”nın açılış töreni dün öğleden sonra yapıldı. Panayır, Pazar güne kadar devam edecek ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Panayırın açılış törenine Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 39. Tümen Komutanı Tümgeneral İbrahim Yılmaz, Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Mehmet Harmancı, Demokrat Parti Ulusal Güçler milletvekilleri Zorlu Töre ile Ergün Serdaroğlu, Toplumcu Demokrasi Partisi milletvekili Zeki Çeler, Girne Kaymakamı Gürkan Kara, Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, sivil toplum örgütü temsilcileri ve bölge halkı katıldı.

Tören, Gençlik Dairesi Vadili Ekibi’nin Romen Dansları gösterisi ile başladı. Gösterinin ardından sırasıyla Çamlıbel Bucağını Güzelleştirme, Kalkındırma ve Yaşatma Derneği (ÇAMSEV) Başkanı Adıgüzel Akdeniz, Çamlıbel Muhtarı Osman Mısırlısoy, Ektam Kıbrıs Ltd. Pazarlama Müdürü Bülent Kılıçoğlu, Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı, Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Mehmet Harmancı ve Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu birer konuşma yaptı.

[gallery ids="4915,4916,4917,4918"]

EROĞLU: “BİRLİK BERABERLİĞİN ÖRNEĞİ”

Cumhurbaşkanı Eroğlu, festivallerin amacının bölgenin özelliklerini sergilemek ve halkın kaynaşmasını sağlamak olduğunu belirtti. Kültür etkinliği olma özelliği taşıyan festivallerin, yerel ürünlerin sergilenmesi bakımından da önemli olduğunu vurgulayan Eroğlu, festivallerin birlik beraberlik içinde hareket ederek etkinlik hazırlamanın güzel bir örneği olarak gösterilebileceğini kaydetti.

KKTC’de yapılan festivallerin dış dünyaya da yankı bulduğunu söyleyen Eroğlu, “Açılışlarla ilgili haberler gazetelerde ve televizyonlarda yayınlanacak. Herkes halkın bölgesine sahip çıktığını, yaşama kararlılığını görecek” dedi.

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Mehmet Harmancı da panayırın uzlaşının, bir arada yaşamanın simgesi haline gelmesini diledi.

ÇAMSEV Derneği Başkanı Adıgüzel Akdeniz, panayırın çeşitli zorluklarla gerçekleştirildiğini söyleyerek, katkı koyan herkese teşekkür etti. Bölgenin unutulmuş bir coğrafya olduğunu söyleyen Akdeniz, amaçlarının topraklarına sahip çıkmak olduğunu vurguladı.

Çamlıbel Muhtarı Osman Mısırlısoy da, amaçlarının bölge insanının ürettiği ürünlerin ve bölgenin tanıtılması olduğunu kaydetti. Mısırlısoy, bölgede birçok kamu hizmetinin verilemediğini, bu hizmetlerin bölgeye gelebilmesi için mücadele verdiklerini ifade etti.

Ektam Kıbrıs Ltd. Pazarlama Müdürü Bülent Kılıçoğlu, panayırın amacına ulaşmasını dileyerek, sponsor olmaktan mutluluk duyduklarını kaydetti.

Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı, festivalde hellim tanıtımı için bir stant açtıklarını belirterek, “Üretim olan yerde biz de varız” dedi.

Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu ise, panayıra destek verdiklerini, gençlerin ve köy halkının kaynaşmasını amaçladıklarını belirtti.

BUGÜNKÜ PROGRAM

“2. Çamlıbel Bucak Panayırı” bugün saat 18.00’de Gençlik Dairesi Akdoğan Gençlik Merkezi Halk Dansları grubunun gösterisiyle devam edecek. Etkinlikte daha sonra SOS müzik grubu, TUFAD Kalavaç Halk Dansları Ekibi, Grup Tango Siempre, TUFAD Kıbrıs Havaları Halk Müziği (Nostalji) grubu sahne alacak. LAÜ’nün “En Kaliteli Ürün Seçimi” yarışmasından sonra “Gözlük Defilesi” yapılacak. Gece, Besteci- Müzisyen Sadık Zarif ve Ekibi’nin ve Grup Enter’in konseriyle tamamlanacak.

PAZAR GÜNKÜ PROGRAM

Pazar günü ise saat 17.30’da FOGEM Halk Dansları ekibinin gösterisinden sonra sırasıyla LTB Latin Orkestrası, Girne Belediyesi Kent Orkestrası müzik sunacak. Ardından Çam-Sev Dayanışma Piyangosu çekilişi yapılacak. Friends Dancing Group’un gösterisinden sonra Deniz Çevik ve son olarak da Grup Frekans konseriyle panayır tamamlanacak.

Diğer Haberler
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 876 99 76