• BIST 118.713
  • Altın 399,513
  • Dolar 6,8560
  • Euro 7,7581
  • Lefkoşa 21 °C
  • Girne 23 °C
  • Mağusa 22 °C
  • İskele 22 °C
  • Güzelyurt 18 °C
  • Lefke 21 °C

12 Dev Adam 2019 FIBA Dünya Kupası'nda sahne alacak

Çin'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2019 FIBA Dünya Kupası'nda mücadele edecek A Milli Erkek Basketbol Takımı, E Grubu'ndaki ilk maçına yarın çıkacak.
12 Dev Adam 2019 FIBA Dünya Kupası'nda sahne alacak

Milli takım, Şanghay Oriental Spor Merkezi'ndeki ilk maçta Türkiye saati ile 11.30'da Japonya ile karşı karşıya gelecek. Mücadele, NTV'den naklen yayımlanacak.

Milliler, yarın kazanarak gruptan çıkma adına ilk adımı atmaya çalışacak. E Grubu'nda yarın ayrıca Türkiye saati ile 15.30'da Çekya-ABD karşılaşması oynanacak.

E Grubu'ndaki ikinci maçında 3 Eylül Salı günü Türkiye saati ile 15.30 ABD ile karşılaşacak Türkiye, 5 Eylül Perşembe günü Türkiye saati ile 11.30'da Çekya ile grubun son karşılaşmasını yapacak.

Ufuk Sarıca ile başarı kovalayacak

A Milli Takım, 2017'de başantrenörlüğe getirilen Ufuk Sarıca yönetiminde dünyanın en önemli basketbol turnuvasında başarı kovalayacak.

Ufuk Sarıca'nın başantrenörlüğünde ilk kez 2017 Avrupa Şampiyonası'nda yer alan milli takım, 2 galibiyet ve 4 yenilgiyle başarısız bir performans sergilemişti. Milli takım, Sarıca yönetiminde Dünya Kupası elemelerinde ise iyi sonuçlar alarak Çin'e geldi.

A Milli Takım, 1. ve 2. eleme turlarında yaptığı 12 karşılaşmada 8 galibiyet ve 4 yenilgi aldı.

Türkiye, Sarıca dönemindeki 18 resmi karşılaşmada rakipleri karşısında 10 galibiyet elde ederken, 8 karşılaşmayı yenilgiyle tamamladı.

12 kişilik kadro

Başantrenör Ufuk Sarıca yönetimindeki milli takımın 12 kişilik kadrosuna şu oyuncular bulunuyor:

Buğrahan Tuncer, Cedi Osman, Doğuş Balbay, Ege Arar, Ersan İlyasova, Furkan Korkmaz, Metecan Birsen, Melih Mahmutoğlu, Scott Jordan Wilbekin, Semih Erden, Sertaç Şanlı, Yiğit Arslan.

Yarın 3 grupta daha maçlar oynanacak 2019 FIBA Dünya Kupası'nda yarın ayrıca F, G ve H gruplarında ilk maçlar oynanacak.

Bu üç gruptaki maç programı (Türkiye saati ile) şöyle

F Grubu: (Gençlik Olimpik Spor Parkı - Nanjing) 11.00 Yeni Zelanda-Brezilya 15.00 Yunanistan-Karadağ

G Grubu: (Shenzhen Bay Spor Merkezi - Shenzhen) 11.30 Dominik Cumhuriyeti-Ürdün 15.30 Fransa-Almanya

H Grubu: (Dongguan Basketbol Merkezi - Dongguan) 10.30 Kanada-Avustralya 14.30 Senegal-Litvanya

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Sivas'a milli maç müjdesi08 Temmuz 2020 Çarşamba 23:33
  • Rakibin kolunu ısıran futbolcuya ceza08 Temmuz 2020 Çarşamba 23:33
  • Manchester City Newcastle United'ı 5 golle geçti08 Temmuz 2020 Çarşamba 22:28
  • AB spor faaliyetlerinin sürdürülebilir olmasını istedi08 Temmuz 2020 Çarşamba 22:13
  • HİS Başkanı Avrupa spor elçisi olarak görevlendirildi08 Temmuz 2020 Çarşamba 22:13
  • Belhanda "dalya" dedi08 Temmuz 2020 Çarşamba 21:43
  • Başakşehir'in Avrupa Ligi'ndeki yol haritası cuma günü belli olacak08 Temmuz 2020 Çarşamba 21:38
  • Vida'nın menajerinden Beşiktaş'a ihtarname08 Temmuz 2020 Çarşamba 21:38
  • Galatasaray Aytemiz Alanyaspor'a konuk oluyor08 Temmuz 2020 Çarşamba 21:23
  • TFF yeni yabancı oyuncu kuralını duyurdu08 Temmuz 2020 Çarşamba 21:13
  • SPOR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2013 - 2020 Ada Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0533 876 99 76