logo

09 Ocak 2017
Share
Dolandırıcı sahte ‘MEDYUM’ KKTC’de!

Kıbrıs Ada Haber – Şermin Sarro

Medyum olduğunu iddia eden dolandırıcı, KKTC’yi mesken tuttu.

Türkiye’de dolandırıcılık suçundan 4 kez hapis cezası alan sahte medyum Mustafa Kılıç, KKTC’de de devlet büyüklerini referans göstererek, vatandaşları dolandırmaya çalışıyor. Kendisini medyum Mustafa Kılıç diye tanıtan şahısın kimliğindeki gerçek isminin farklı olduğu tahmin ediliyor. Dolandırıcının Girne Malpas otelde konakladığı öğrenildi.

Türkiye’de ünlülerin fotoğraflarını kendi fotoğrafları ile montajlayarak, ünlülerle birlikte fotoğraf çekilmiş gibi referans olarak kullanıp, kendisini ‘dünyaca ünlü medyum’ olarak lanse eden dolandırıcı, KKTC’de bulunduğu bugünlerde “Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile çalıştığını ve Akıncı’ya medyumluk hizmeti verdiğini” savunarak, vatandaşları kandırıyor.

Dolandırıcı şahıs, medyumluk yaptığını ve KKTC’de bir çok devlet büyüğünün kendisinden medyumluk hizmeti aldığını söyleyerek, vatandaşların güvenini kazanıyor ve dolandırıyor.

DOLANDIRILAN VATANDAŞLAR POLİSE ŞİKAYETTE BULUNSUN!

Ada Haber’in haberini ihbar olarak değerlendiren polis, dolandırılan vatandaşların şikayet etmesi durumunda şahısı tutuklayabilecek. Ancak şuan için yansıyan herhangi bir şikayet bulunmaması nedeniyle, polis tutuklama gerçekleştiremiyor. Dolandırıcının uçuşların iptal edilmesi nedeniyle henüz KKTC’den ayrılmadığı öğrenildi.

 

“SENDE BÜYÜ VAR” DİYEREK, AKINCI’YI REFERANS GÖSTERİYOR!

Ada Haber’in edindiği bilgilere göre, şuan KKTC’de bulunan dolandırıcının, sosyal medya hesabı facebook üzerinden geçtiğimiz hafta Çarşamba günü KKTC Cumhurbaşkanlığı’da olduğunu belirten ‘yer bildirimi’nde bulunduğu görülüyor.

 

Sahte medyum, kendisiyle iletişime geçen vatandaşları, “sende büyü var, bak ben sizin Cumhurbaşkanınız Akıncı’nın medyum danışmanlığını yapıyorum, dünyaca ünlüyüm. Büyüyü çözmezsek hayatın mahvolacak” diyerek, paralarını almaya çalışıyor.

 

KKTC’DE TELEVİZYON PROGRAMLARINA DA KATILMIŞ!

“Ben sizin devlet büyüklerinizle çalışıyorum, onlara yol gösteriyorum” diyerek göz boyamaya çalışan sahtekar, televizyon programlarına da katılarak, kendisini dünyaca ünlü medyum olarak tanıtıyor.

Dolandırıcının geçmiş yıllarda, KKTC’de televizyon programlarına katıldığı ve ekranda FBI’ya çalıştığını iddia ettiği, Marmara Depremi, İkiz Kuleler gibi kehanetleri olduğunu savunduğu ortaya çıktı.

Dolandırıcı sahte medyum Mustafa Kılıç 2014 yılında Kıbrıs Genç TV’de bir programa konuk olmuştu:

TÜRKİYE BASININDA ŞU BİLGİLER VERİLMİŞTİ:

Dolandırdığı insanlardan yüklü miktarlarda paralar alan sahte medyum Mustafa Kılıç ile ilgili, geçmiş yıllarda Türkiye basınında çıkan haberlerde, şu bilgiler verilmişti:

“Ünlülerle sarmaş dolaş çektirdiği fotoğraflarını referans olarak kullanıp ‘medyumluk’ yapan Mustafa Kılıç, dolandırıcılık suçundan dördüncü defa hapis cezası aldı. Mahkeme kararında şöyle dendi: Dolandırıcılığı meslek haline getirmişsin!”

“Yıllardır Medyum Mustafa Kılıç’ın ismini kullanan ve insanlardan haksız yere yüz binlerce paralar alan kod ismi M….. R….. olan kişi geçtiğimiz gün polislerin sıkı takibi üzerine yakalandı…”

 

SAHTE MEDYUM İLE İLGİLİ TÜRKİYE BASININDA ÇIKAN HABERLER

 

İLGİLİ HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ >>>

 

 

Share
soday_banner bir-kap-su-2 satin-alma-sahiplen-banner

Yeni Yorumlar Kapalı.